Ζίμπρου-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε σε real time τον αγώνα του ΠΑΟΚ στη Μολδαβία για τα πλέι οφ του Europa League με αντίπαλο την Ζίμπρου.

20:31
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Ζίμπρου-ΠΑΟΚ, που θα διεξαχθεί (21:05) στη Μολδαβία για τα play-off του Europa League.
20:36
Αυτό είναι το πρώτο επίσημο ματς του «Δικεφάλου του Βορρά» για τη σεζόν 2014-15.
20:36
Αυτό είναι το πρώτο επίσημο ματς του «Δικεφάλου του Βορρά» για τη σεζόν 2014-15 και η ρεβάνς θα διεξαχθεί την επόμενη Πέμπτη στην Τούμπα.
20:39
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
20:40
ΠΑΟΚ (Αναστασιάδης): Γλύκος, Κίτσιου, Σκόνδρας, Κατσικάς, Ρατς, Τζιόλης, Μαντούρο, Κάτσε, Μακ, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης. Στον πάγκο οι: Γιακουμής, Σπυρόπουλος, Ποζατζίδης, Τζανδάρης, Μάρτενς, Περέιρα, Κουλούρης.
20:42
Ζίμπρου (Κουμπάρεφ): Ρούσου, Μπουργκιόν, Ερχάν, Κλίμοβιτς, Πάβλιουτσεκ, Αμάνι, Βρεμέα, Γκρόσου, Σεπτίν, Γιαρντάν, Σπαρτάρου. Στον πάγκο οι: Τσιριτσίουτς, Ποτιρνίτσε, Αντόν, Πατσένκο, Βιτσνακόβς, Ντιαλό, Αλεξέεφ.
20:46
Αυτό είναι το 20ο ευρωπαϊκό ματς του Άγγελου Αναστασιάδη στον πάγκο του ΠΑΟΚ, που βρίσκεται στην πρώτη θέση της σχετικής λίστας, μπροστά από τον Ντούσαν Μπάγεβιτς, που έχει 12 παιχνίδια.
20:55
Στον γήπεδο βρίσκεται ο Ζήσης Βρύζας, αλλά και ο νέος πρόεδρος της ΠΑΕ, Ιάκωβος Αγγελίδης, ο ο οποίος φοράει και κασκόλ του ΠΑΟΚ.
20:57
Εκτός αποστολής για τον ΠΑΟΚ έχουν μείνει οι Τζαβέλλας, Βίτορ, λόγω του πρόσφατου πειθαρχικού παραπτώματος κατά τη διάρκεια της προπόνησης.
21:01
21:06
Έναρξη στο ματς.
21:09
Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού ο ΠΑΟΚ έχει τον έλεγχο του αγώνα και φαίνεται πως οι Μολδαβοί θα έχουν παθητικό ρόλο.
21:10
4' Σουτ του Τζιόλη, διώχνει σε κόρνερ ο Ρούσου.
21:11
Το εκτέλεσε ο Μακ, δεν κέρδισε κάτι ο ΠΑΟΚ.
21:15
Ο ΠΑΟΚ έχει μπει καλά στο ματς και όσο κυλάει ο χρόνος αυξάνεται η πίεση του.
21:21
Μετά το δυνατό του ξεκίνημα ο ΠΑΟΚ έχει κατεβάσει... ταχύτητα.
21:25
20' Σουτ του Μαντούρο, αλλά είναι άστοχο.
21:26
21' Σουτ του Μακ, μπλόκαρε ο Ρούσου.
21:27
22' Συνεργασία Σαλπιγγίδη-Μακ, όμως ο Έλληνας επιθετικός έκανε κακό κοντρόλ και δεν μπόρεσε να ανησυχήσει τον Ρούσου, που είδε την μπάλα να φεύγει μακριά από την εστία του. Έχει ανέβεια και πάλι ο ΠΑΟΚ.
21:28
24' Ο ΠΑΟΚ πλησίασε επικίνδυνα την περιοχή της Ζίμπρου, αλλά η άμυνα της έδιωξε την μπαλιά του Ρατς.
21:38
34' Γύρισμα του Σαλπιγγίδη, μέσα στην περιοχή, έδιωξαν οι Μολδαβοί.
21:40
36' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, ύστερα από σουτ του Σαλπιγγίδη.
21:40
36' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ.
21:41
Ο Κατσικάς έπιασε την κεφαλιά, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, αλλά η μπάλα σταμάτησε στη συμβολή των δοκαριών.
21:49
44' Ο Μακ κέρδισε αρχικά τις κόντρες και σούταρε, αλλά η μπάλα πέρασε περίπου ένα μέτρο μακριά από την εστία του Ρούσου.
21:50
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.
21:51
Ημίχρονο στη Μολδαβία. Ζίμπρου-ΠΑΟΚ 0-0.
21:53
Ο «Δικέφαλος του Βορρά» θα μπορούσε κάλλιστα να πετύχει ένα τέρμα, καθώς έλεγχε απόλυτα το ματς και είχε τρεις καλές ευκαιρίες, με κορυφαία αυτή του 37ου λεπτού, όταν ο Κατσικάς έστειλε, ύστερα από κεφαλιά, την μπάλα στο δοκάρι. Επιπλέον, είχε καλή ευκαιρία με τον Τζιόλη στο 5ο λεπτό και τον Μακ στο 44ο λετπό.
22:07
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
22:13
49' Σουτ του Κίτσιου, η μπάλα έξω.
22:14
52' Άστοχο σουτ του Σπατάρου. Η πρώτη καλή φάση της Ζίμπρου στο ματς.
22:15
52' Κίτρινη για τον Μαντούρο, που έκανε δυνατό μαρκάρισμα στον Σπατάρου.
22:23
56' Καλή Φάση για τον ΠΑΟΚ. Ο Σαλπιγγίδης σέντραρε, η μπάλα βρήκε στα σώματα, αλλά στη συνέχεια έφτασε στον Μακ, που σούταρε, όμως αλλοιώθηκε και πάλι η πορεία από τους Μολδαβούς, οι οποίοι ένιωσαν για τα καλά τον κίνδυνο σε αυτή τη φάση.
22:24
61' Αλλαγή για την Ζίμπρου. O Βισνιάκοβς αντί του Σπατάρου.
22:25
61' 'Άστοχη κεφαλιά του Αμανί για την Ζίμπρου.
22:29
67' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω Τζιόλης και Μακ, μέσα Περέιρα και Μάρτενς.
22:32
69' Δεύτερη αλλαγή για την Ζίμπρου. Ο Αλεξέεφ στη θέση του Αμάνι.
22:36
73' Κεφαλιά του Αθανασιάδη, με τον ρούσου να μπλοκάρει.
22:37
Πάντως, ο ΠΑΟΚ δημιουργεί με μεγαλύτερη δυσκολία στο δεύτερο μέρος, συγκριτικά με το πρώτο.
22:40
78' Τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κίτσιου έξω, μέσα ο Σπυρόπουλος.
22:41
79' Γκολ η Ζίμπρου και 1-0.
22:43
Ο Μπούργκιου έπιασε την κεφαλιά, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ και άνοιξε το σκορ.
22:48
Προσπαθεί να γίνει επικίνδυνος ο ΠΑΟΚ, κάνοντας ΄σεντρες.
22:50
88' Καλό σουτ του Αθανασιάδη, η μπάλα έξω.
22:55
89' Δοκάρι για την Ζίμπρου, ύστερα από σουτ του Αλεξέεφ.