Παναθηναϊκός-Μίντιλαντ

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση της Λεωφόρου ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και Μίντιλαντ για τα πλέι οφ του Europa League.

19:53
Καλησπέρα σε όλους από το Απόστολος Νικολαΐδης! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του Παναθηναϊκού με την Μίντιλαντ για τα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ!
19:57
Οι πράσινοι μετά τον... εφιάλτη με τη Σταντάρ Λιέγης, καλούνται να αποδείξουν την ανωτερότητά τους και να πάρουν ένα σκορ πρόκρισης ενόψει του επαναληπτικού στη Δανία την επόμενη εβδομάδα.
19:58
Σιγά-σιγά ο κόσμος μαζεύεται στη Λεωφόρο κι ενώ απομένει περίπου μια ώρα για την έναρξη του αγώνα. Οι προβλέψεις λένε πως πολύ δύσκολα θα δούμε sold out.
19:59
Οι προβολείς έχουν ανάψει, το χορτάρι... δροσίστηκε όσο χρειάστηκε και περιμένουμε στα προσεχή λεπτά να βγουν για προθέρμανση οι δύο ομάδες.
20:09
Έγινε γνωστή η σύνθεση του Παναθηναϊκού που έχει μια αλλαγή με βάση αυτά που περιμέναμε.
20:41
Ο τεχνικός των πράσινων δίνει φανέλα βασικού στον Ντίνα απέναντι στη Μίντιλαντ κι αφήνει εκτός τον Ατζαγκούν.
20:41
Η ενδεκάδα: Κοτσόλης, Μέντες, Σίλντενφελντ, Τριανταφυλλόπουλος, Νάνο, Ζέκα, Λαγός, Πράνιτς, Καρέλης, Ντίνας, Μπεργκ.
20:41
Κάτω απ' την εστία θα είναι ο Κοτσόλης, με τον Τριανταφυλλόπουλο δεξί μπακ, τον Νάνο αριστερά και δίδυμο στόπερ τους Μέντες, Σίλντενφελντ.
20:41
Στον άξονα σαν εξάρι θα βρίσκεται ο Λαγός, με εσωτερικούς μέσους τους Πράνιτς και Ζέκα.
20:41
Στην τριάδα μπροστά θα είναι οι Ντίνας και Καρέλη στα άκρα με τον Μπεργκ να είναι στην κορυφή της επίθεσης.
20:44
Συνεχίζεται η προσέλευση του κόσμου, ενώ έχει γεμίσει σχεδόν το πέταλο των οργανωμένων.
20:44
Αποσύρονται στα αποδυτήρια καταχειροκροτούμενοι οι παίκτες του Παναθηναϊκού.
20:46
Αποδοκιμασιες απ΄την άλλη για τους παίκτες της Μίντιλαντ που αποσύρθηκαν εξίσου για τις τελευταίες οδηγίες, περίπου 15 λεπτά πριν τη σέντρα.
20:47
Ξεκίνησε το τραγούδι απ' τον κόσμο του Παναθηναϊκού.
20:50
Μια ακόμα μικρή... δροσιά για το χορτάρι της Λεωφόρου κι ενώ συνεχίζονται τα συνθήματα απ' τους φίλους των πρασίνων.
20:51
Στον πάγκο του Παναθηναϊκού: Στιλ, Χουχούμης, Ατζαγκούν, Μπούι, Ρισβάνης, Μπούρμπος και Πέτριτς.
20:52
Η ενδεκάδα της Μίντιλαντ: Χάουγκαρντ, Λάουριντσεν, Σβιατσένκο, Ντίκοχ, Γιένσεν, Πόουλσεν, Σίστο, Χασάν, Ουζοτσούκβου, Ράσμουσεν, Ίγκμπουν.
20:53
Υπενθυμίζουμε πως για τον Παναθηναϊκό είναι εκτός οι Κουτρούμπής και Κλωναρίδης. Στον πάγκο: Στιλ, Χουχούμης, Ατζαγκούν, Μπούι, Ρισβάνης, Μπούρμπος, Πέτριτς
20:53
Στον πάγκο των Δανών: Χέινζ, Σπαρφ, Λάρσεν Ζ., Γιάνσεν, Λάρσεν Μ., Ρόμερ και Ονουάτσου.
20:54
Αποθέωση για τον Αναστασίου και τους παίκτες του κατά την εκφώνηση των ονομάτων τους.
20:56
Φυσικά μπορείτε να ακούσετε και περιγραφή απ' τη Λεωφόρο στον NovaΣΠΟΡ FM 94,6 με τους Διονύση Δεσύλλα και Βασίλη Μοιρώτσο.
20:57
Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, αποθέωση απ' τον κόσμο που αν και δεν έχει γεμίσει τη Λεωφόρο, υπάρχει ήδη ζεστή ατμόσφαιρα.
21:00
1' Σέντρα στον αγώνα
21:02
3΄Ο Ράσμουσεν βρήκε χώρο στο δεύτερο δοκάρι, αλλά από αρκετή πλάγια θέση αν και ανενόχλητος, έκανε την κεφαλιά, με την μπάλα να φεύγει άουτ
21:04
4' Πρώτο σουτ από πλευράς Παναθηναϊκού, το κάνει από μακριά ο Νάνο, ψηλά άουτ η μπάλα
21:05
6' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό
21:06
Ο Μπεργκ έκανε την γυριστή κεφαλιά στο ύψος του κέντρου, η άμυνα της Μίντιλαντ κοιμήθηκε και ουσιαστικά ο Καρέλης βγήκε τετ-α-τετ, αλλά καθυστέρησε... υπεροωολικά με αποτέλεσμα να τον προλάβει ο Δανός αμυντικός στο τέλος και να τον παρεμποδίσει να πλασάρει.
21:06
7' Ο Μπεργκ προσπάθησε να μπει στην τροχιά της μπάλας στην αντίπαλη μικρή περιοχή, αλλά δεν πρόλαβε την μπάλα
21:09
10' Μπαλιά του Ζέκα απ' τα δεξιά για τον Μπεργκ, ο Σουηδός ήταν ένα... κλικ πιο πίσω για να προλάβει την μπάλα.
21:10
Είναι δεδομένα τα προβλήματα που έχουν στην άμυνα οι Δανοί και κάνει... μπαμ απ' το πρώτο δεκάλεπτο.
21:13
13΄ΓΚΟΛ για τη Μίντιλαντ...
21:14
Ψυχρολουσία στη Λεωφόρο για τον Παναθηναϊκό. Ήταν μια πολύ μακρινή εκτέλεση φάουλ απ' τον Λαούρντισεν, δεν πρέπει να βρήκε κανείς συμπαίκτης του την μπάλα, ο Κοτσόλης βγήκε και δεν βγήκε και τελικά οι Δανοί έκαναν το 0-1.
21:15
Μίνι καθυστέρηση στο ματς για τραυματισμό ενός παίκτη της Μίντιλαντ που δεν δείχνει πάντως να 'χει κάτι σοβαρό.
21:18
Προσπαθούν να συνέλθουν οι παίκτες του τριφυλλιού με τον κόσμο να... σιγοντάρει με τη φωνή του.
21:20
20' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ
21:20
21' ΓΚΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΌ ΚΑΙ 1-1 ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΡΓΚ
21:21
Ο Μπεργκ ήταν αυτός που με δυσκολία έβγαλε για τον Καρέλη, εκείνος μέσα στην περιοχή τσίμπησε όσο χρειαζόταν την μπάλα, ανετράπη απ' τον Σβιατσένκο και ο Μπεργκ απ' την άσπρη βούλα ισοφαρίζει γρήγορα-γρήγορα.
21:22
21' Πρώτη αλλαγή αναγκαστική για τη Μίντιλαντ. Μέσα ο Ονουάτσου, έξω ο Ράμσουσεν
21:23
24' ΓΚΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ
21:24
Ο Κάρέλης βγήκε απ' τα αριστερά, πρόλαβε την μπάλα πριν βγει άουτ, σέντραρε εξαιρετικά με τον Μπεργκ να βρίσκεται εκεί που έπρεπε και με κοντινή προβολή να κάνει το 2-1 και να γυρίζει εντελώς την κατάσταση!
21:24
Πήρε... φωτιά η Λεωφόρος με την επίτευξη του δεύτερου τέρματος, όπως είναι φυσικό!
21:26
Στα μισά του πρώτου μέρους πλέον και οι πράσινοι έχουν φέρει... τούμπα το παιχνίδι και προηγούνται 2-1.
21:27
27΄Γρήγορος αιφνιδιασμός από πλευράς Παναθηναϊκού με τον Μπεργκ να βγάζει την κάθετη για τον Καρέλη στα δεξιά, αυτός έκανε το γύρισμα για τον Πράνιτς που έμπαινε στην περιοχή, αλλά πρόλαβε ο αμυντικός της Μίντιλαντ.
21:30
Οι Δανοί προσπαθούν να παγώσουν το ρυθμό.
21:32
Στο τελευταίο τέταρτο του πρώτου μέρους έχουμε μπει. Πεσμένοι δύο παίκτες στον αγωνιστικό χώρο, δέχονται τις πρώτες βοήθειες.
21:35
36' Κίτρινη κάρτα στον Ντίκοχ που μάταια διαμαρτύρεται
21:35
36' Πολύ καλή στιγμή για το τριφύλλι!
21:36
Η άμυνα των Δανών δεν έδιωξε καλά, η μπάλα στρώθηκε στον Λαγό που έπιασε το δυνατό σουτ, αλλά η μπάλα μόλις κόρνερ (με την παρέμβαση του αντίπαλου γκολκίπερ)!
21:37
38' Δυνατό σουτ του Σίστο απ' την περιοχή του Παναθηναϊκού, κοντράρει η μπάλα και φεύγει κόρνερ. Αυτό... καθαρίζεται απ' τον Κοτσόλη.
21:40
41' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό
21:41
Ωραία ανάπτυξη απ' το τριφύλλι, με τον Πράνιτς να ανοίγει στον Νάνο, αυτός έκανε τη σέντρα απ' τα αριστερά, με τον Μπεργκ να πετιέται στην κίνηση και να σουτάρει από κοντά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ!
21:44
45' ΓΚΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ ΚΑΙ 3-1
21:45
Εξαιρετική σέντρα απ' τα δεξιά με τον Τριανταφυλλόπουλο, με τον Μπεργκ να βρίσκεται στο δεύτερο δοκάρι και με πολύ ωραίο τελείωμα κάνει το 3-1 και ολοκληρώνει το χατ-τρικ του!
21:45
«Είναι τρελός ο Σουηδός» είναι το σύνθημα που δονεί τη Λεωφόρο και δικαιολογημένο!
21:48
Ημίχρονο στη Λεωφόρο. Με τον Μπεργκ να έχει πετύχει τρία τέρματα, ο Παναθηναϊκός αν και βρέθηκε να χάνει, προηγείται πλέον 3-1 της Μίντιλαντ!
21:50
Διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα οι Δανοί σε ανατροπή του Λαούρντισεν.
22:02
Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες της Μίντιλαντ και θα ακολουθήσουν κι αυτοί του Παναθηναϊκού
22:03
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
22:04
46' Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό με το καλημέρα! Ο Καρέλης βγήκε από πλάγια θέση τετ-α-τετ, αλλά ο αντίπαλος τερματοφύλακας είχε κλείσει τη γωνία του και κράτησε το 3-1.
22:07
49' Τεράσια χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό
22:07
Ο Μπεργκ βγήκε τετ-α-τετ μετά από νέα τραγική αντίδραση της Μίντιλαντ, αλλά ο Σουηδός σημάδεψε ψηλά άουτ!
22:10
Ο Παναθηναϊκός συνεχίζει σε υψηλό τέμπο για να εκμεταλλευτεί τα λάθη στην άμυνα της Μίντιλαντ και να... τελειώνει από σήμερα.
22:11
53΄Σουτ του Χασάν από μακριά, δεν ανησυχεί ο Κοτσόλης.
22:14
57' Φάση διαρκείας κοντά στην εστία του τριφυλλιού, ο Ιγκμπούν έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
22:16
58΄Κόκκινη κάρτα στον Σβιαντσένκο και μένει με δέκα η Μίντιλαντ
22:18
60΄Αλαγή για την Μίντιλαντ. Μέσα ο Λάρσεν, έξω ο Χασάν.
22:20
62' Χλιαρό σουτ του Λάρσεν απ' την περιοχή του Παναθηναϊκού μπλοκάρει ο Κοτσόλης άνετα.
22:22
Η Μίντιλαντ προσπαθεί αν και με δέκα πλέον να πετύχει κάποιο γκολ, αλλα δεν απειλεί ιδιαίτερα τους πράσινους.
22:24
66' Φάση για τον Παναθηναϊκό
22:24
Στην αντεπίθεση ο Μπεργκ έδωσε στον Καρέλη, εκείνος σούταρε μέσα απ' την περιοχή της Μίντιλαντ, αλλά η μπάλα λίγο άουτ!
22:25
67' Αλλαγή για το τριφύλλι. Ο Ατζαγκούν αντί του Ντίνα.
22:28
70' Κίτρινη κάρτα στον Λαγό για σκληρό μαρκάρισμα.
22:33
Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά με τον Παναθηναϊκό να κρατά το υπέρ του 3-1 και να προσπαθεί σε κάθε ευκαιρία που του δίνεται να γίνεται απειλητικός.
22:35
77’ Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο.
22:36
78' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Ο Πέτριτς πέρασε στη θέση του Καρέλη.
22:36
78' Κι άλλη αλλαγή για τους "πράσινους": Ο Μπούι στη θέση του Λαγού. Επίσημο ντεμπούτο για τον Ολλανδό.
22:39
80' Μένει με δέκα και ο Παναθηναϊκός!
22:40
Μέσα σε τέσσερα λεπτά ο αμυντικός του "τριφυλλιού" παρατηρείται δύο φορές με κίτρινη κάρτα και φεύγει για τα αποδυτήρια.
22:43
85' Αλλαγή για τη Μίντιλαντ: Ο Γιένσεν πέρασε στη θέση του Ονουάτσου.
22:49
89' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΌ, 4-1!
22:52
Ο Νάνο κινήθηκε από αριστερά, έκανε τη σέντρα, η μπάλα βρήκε στον Λάουριντσεν με τον Μπεργκ να την σπρώχνει στα δίχτυα στη γραμμή.. Η ΟΥΕΦΑ το δίνει αυτογκόλ.
22:53
Ολοκληρώθηκε και ο έξτρα χρόνος, τέλος στην αναμέτρηση!
22:53
Μεγάλη νίκη για τον Παναθηναϊκό επί της Μίντιλαντ, με σκορ 4-1 και σπουδαία εμφάνιση με χατ-τρικ από τον Μάρκους Μπεργκ!