Ο ΟΦΗ πήρε τη νίκη στο φινάλε με γκολ (90'+2') του Πετρόπουλου.

Χαίρεται και καλή ποδοσφαιρική χρονιά. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΟΦΗ-Πανθρακικός για την πρώτη αγωνιστική της Superleague.
ΟΦΗ (Γκατούζο): Λόρια, Αντελέγιε, Μεϊτέ, Τριποτσέρης, Ραζάκ, Μακρής, Στάθης, Αρτόλα, Μιλιάζες, Περογαμβράκης, Πετρόπουλος. Στον πάγκο οι: Δασκαλάκης, Μονιάκης, Κουτσιανικούλης, Φραγκουλάκης, Κάλαϊτζίτς, Λαμπρόπουλος, Φάζος.
18:58
Παναιτωλικός (Χάβος): Μπρακάλι, Κουτρομάνος, Κέβιν, Μαλεζάς, Κούσας, Κόρμπος, Παπουτσογιαννόπουλος, Μαρτίνεζ, Μύγας, Καπέλ, Άλβες. Στον πάγκο οι: Στεφανάκος, Θεοδωρίδης, Καλογέρης, Μήλιος, Ετζενγκέλε, Ρουμπουλάκου.
19:04
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Σταύρος Τριτσώνης, ενώ βοηθοί του θα είναι οι Αντώνης Καρατζίκας και Στυλιανός Τσολάκης και τέταρτος ο Κωνσταντίνος Ιωαννίδης.
19:08
Εκτός από πλευράς ΟΦΗ είναι οι Μίρνες Σίσιτς και Κώστας Μπανούσης. Ο πρώτος είναι ανέτοιμος και ο δεύτερος κόπηκε για λόγους τακτικής από τον Ιταλό τεχνικό.
19:09
Πρόκειται για το επίσημο ντεμπούτο του Γκατούζο στον πάγκο των Κρητικών, ενώ από τους Αγρινιώτες λείπει ο Γοδόι.
19:16
Έναρξη στο ματς.
19:21
Παιχνίδι κέντρου και με πολλές διακοπές, μέχρι στιγμής το ματς.
19:32
14' Καλή φάση για τον ΟΦΗ. Η μπάλα ύστερα από κακό διώξιμο της άμυνας του Παναιτωλικού έφθασε στον Περογαμβράκη, που σούταρε με το αριστερό και την έστειλε λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι του Μπρακάλι.
19:33
16' Σουτ του Μιλιάζες, η μπάλα έξω σε κόρνερ, ύστερα από κόντρα στον Κουτρομάνο.
19:34
«Άνοιξε» το παιχνίδι μετά την πρώτη ευκαιρία. Μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του ΟΦΗ, αλλά ο Λόρια πρόλαβε τον Άλβες.
19:40
23' Κίτρινη κάρτα στον Μαλεζά, λόγω σκληρού μαρκαρίσματος στον Στάθη.
19:41
23' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Μιλιάζες εκτέλεσε τον φάουλ από τα δεξιά και ο Πετρόπουλος έπιασε την κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει λίγο έξω από την εστιά του Μπρακάλι.
19:45
Προσπαθεί να γίνει πιο επικίνδυνος ο Παναιτωλικός, αλλά τα χαλάει στην τελική πάσα.
19:47
Ταίμ άουτ στο Ηράκλειο, ώστε να... δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.
19:48
Άρχισε ξανά το παιχνίδι.
19:54
37' Σέντρα του Στάθη από τα δεξιά, ο Μπρακάλι βγήκε και έδιωξε την μπάλα με γροθιές, προλαβαίνοντας τελευταία στιγμή τον Πετρόπουλο.
19:55
38' Δυνατό σουτ του Πετρόπουλου στα όρια τηςμεγάλης περιοχής, έδιωξε σε κόρνερ ο Μπρακάλι.
20:00
44' Φάουλ για τον ΟΦΗ, ακριβώς έξω από την περιοχή του Παναιτωλικού.
20:02
Διπλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Μιλιάζες εκτέλεσε το φάουλ και έδιωξε με δυσκολία ο Μπρακάλι και στη συνέχεια απείλησε ο Περογαμβράκης, αλλά έδιωξε η άμυνα του Παναιτωλικού.
20:02
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
20:05
Ημίχρονο στην Κρήτη. ΟΦΗ-Παναιτωλικός 0-0.
20:22
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου. Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Έξω ο Μύγας, μέσα ο Καλογέρης.
20:26
50' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Καπέλ βγήκε τετ α τετ με τον Λόρια, αλλά νικήθηκε από τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων.
20:34
56' Σουτ του Ραζάκ για τον ΟΦΗ, η μπάλα έξω.
20:35
58' Κίτρινη στον Παπουτσογιαννόπουλο (Παναιτωλικός).
20:37
Εκτός αγωνιστικού χώρου ο Παπουτσογιαννόπουλος, λόγω προβλήματος τραυματισμού. Μένει να δούμε αν μπορεί να συνεχίσει στο ματς.
20:42
63' Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Έξω ο Παπουτσογιαννόπουλος, μέσα ο Ρουμπουλάκου.
20:47
71' Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Έξω ο Αρτόλα, μέσα ο Λαμπρόπουλος.
20:55
79' Μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά ο Άλβες, αλλά του σουτ που έκανε δεν ήταν πολύ δυνατό και μπλόκαρε ο Λόρια.
20:57
81' Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Έξω ο Μιλιάζες, μέσα ο Κουτσιανικούλης.
21:00
83' Καλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ύστερα από λάθος γύρισμα προς τον Μπρακάλι, ο Περογαβράκης έγινε επικίνδυνος, αρχικά ο Βραζιλιάνος έδιωξε και στην συνέχεια απείλησε ο Μακρής με το δεξί.
21:00
Ανοικτό και για τα τρία αποτελέσμα το ματς.
21:02
86' Κίτρινη στον Περογαβράκη, ο οποίος έκανε ανόποδο "ψαλιδάκι" μέσα στην περιοχή, ενώ το μάρκαρε ο Μαλεζάς και ο Τριτσώνης έδωσε φάουλ για επικίνδυνο παιχνίδι.
21:04
Ο ΟΦΗ έχει αποκτήσει και πάλι τον έλεγχο του αγώνα και είναι ο μόνος που διεκδικεί να πάρει κάτι στο φινάλε.
21:06
21:07
90+1' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ. Ο Πετρόπουλος έκανε ωραία κίνηση μέσα στην περιοχή και αφού νίκησε αρχικά την άμυνα του Παναιτωλικού εκτέλεσε τον Μπρακάλι.