Ατρόμητος-Πλατανιάς 1-0 (Τελικό)

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη του Ατρόμητος-Πλατανιάς στο Περιστέρι.

18:55
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα ανάμεσα σε Ατρόμητο και Πλατανιά στο πλαίσιο της πρεμιέρας της Σούπερ Λίγκας.
18:55
Οι Περιστεριώτες καλούνται να αφήσουν πίσω τους το... στραπάτσο απ' τη Σαράγεβο και να αποδείξουν για ακόμα μια χρονιά πως συγκαταλέγονται στην ελίτ της Ελλάδας.
18:57
Απ' την άλλη, οι Χανιώτες στην εποχή Χριστόπουλου έχουν αρκετά νέα πρόσωπα με στόχο την όσο πιο γρήγορη παραμονή στην κατηγορία.
18:58
Λίγος ο κόσμος στις εξέδρες, λογικό αν αναλογιστούμε και την ζέστη που επικρατεί σήμερα στην Αθήνα.
18:59
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων, περίπου 15 λεπτά πριν ξεκινήσει ο αγώνας.
18:59
Ατρόμητος (Παράσχος): Τσέναμο, Νάστος, Γιανούλης, Ταυλαρίδης, Παπάζογλου, Φυτανίδης, Δημούτσος, Πίτου Γκαρσία, Μπρίτο, Ναπολεόνι
18:59
Πλατανιάς (Χριστόπουλος): Περιστερίδης, Αποστολόπουλος, Νέπλιακ, Μαχαμάτ, Δημήτρης, Μπανάνα, Νούνες, Μενδρινός, Ναζλίδης, Τσουράκης, Γουνδουλάκης
18:59
Στον πάγκο για τους Περιστεριώτες: Γκορμπούνοφ, Γεωργίου, Λαζαρίδης, Κούρος, Τάτος, Φάμπιο, Μπάλλας
18:59
Στον πάγκο για τους Κρητικούς: Κοκκάλας, Τσοντάκης, Ιτούα, Μπεριάν, Τόρες, Ζουμπουλάκης, Τετέ
19:01
Αήττητος ο Ατρόμητος στα μέχρι τώρα παιχνίδια του με τον Πλατανιά σε τέσσερις αναμετρήσεις.
19:13
Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες και σιγά-σιγά πάμε για σέντρα στο Περιστέρι.
19:18
1' Σέντρα στον αγώνα
19:23
6' Ο Μαχαμάτ του Πλατανιά επιχείρησε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και πρώτο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους που κερδίζουν και δεύτερο σερί.
19:24
Διώχνει με τις γροθιές ο Τσέναμο.
19:28
10' Συρτό διαγώνιο σουτ απ' τον Τσουράκη, άουτ η μπάλα, με τον Πλατανιά να δείχνει πως πατάει καλύτερα.
19:31
14' Δυνατό σουτ του Ναζλίδη, φεύγει πάνω απ' τα δοκάρια του Τσέναμο η μπάλα, σε μια καλή στιγμή για τους Χανιώτες.
19:34
16' Σε σύγχυση η άμυνα του Ατρόμητου, με τον Ταυλαρίδη να προσπαθεί να διώξει, την μπάλα να κοντράρει στον Τσουράκη και να καταλήγει εν τέλει άουτ. Πολύ καλός ο Γουνδουλάκης στα πρώτα λεπτά, κάνει όλο το παιχνίδι των Κρητικών.
19:37
20' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ
19:38
Πολύ ωραία σέντρα του Γιαννούλη απ' τα αριστερά, με τον Παπάζογλου να... ξεχνιέται, να κάνει την κεφαλιά-ψαράκι και με τη βοήθεια του δοκαριού να γράφει από κοντά το 1-0 για τους Περιστεριώτες. Ενδεχομένως και κόντρα στη ροή του ματς.
19:38
21' Ωραίο σουτ του Ναπολεόνι, φεύγει στην εξωτερική πλευρά της εστίας.
19:43
25' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φυτανίδη, έφυγε ψηλά άουτ η μπάλα.
19:49
Προσπαθεί ο Πλατανιάς να αντιδράσει που βρίσκεται πίσω στο σκορ.
19:53
36' Ωραία κίνηση του Ναζλίδη που βρήκε το χώρο για να κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε αρκετά άουτ.
19:58
40' Σέντρα του Καραμάνου απ' τα δεξιά, με το στήθος ο Μπρίτο δίνει στον Ναπολεόνι, αλλά ο Ιταλός δεν κατάφερε να πιάσει το γυριστό.
20:00
42' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από μακριά του Νέπλιακ, στην αγκαλιά του Τσέναμο η μπάλα
20:01
43' Φάση για τον Ατρόμητο
20:01
Ο Παπάζογλου λίγο κάτω απ' τη σέντρα βγάζει μπαλιά-κάθετη με το κεφάλι, ο Ναπολεόνι... μοιράζει στον Καράμανο, ο οποίος σουτάρει, αλλά το βγάζει ο Περιστερίδης!
20:03
Ημίχρονο στο Περιστέρι. Στο 1-0 ο Ατρόμητος.
20:17
Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
20:18
46' Σέντρα στην επανάληψη
20:28
55' Φάση για τον Πλατανιά
20:28
Δύσκολη κεφαλιά του Μπανανά, ο Τσέναμο διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ πάνω στη γραμμή.
20:32
59' Δοκάρι για τον Ατρόμητο!
20:33
Εξαιρετικό σουτ του Ναπολεόνι, αλλά η μπάλα δεν του κάνει το χατίρι και σταματάει στο δοκάρι, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Καραμάνος σουτάρει εν κινήσει, μην σημαδεύοντας σωστά.
20:38
64' Κίτρινη κάρτα στον Νάστο. Στο 1-0 συνεχίζει ο Ατρόμητος.
20:40
65' Ο Περιστερίδης βγήκε μακριά απ' την εστία του για να διώξει με τους παίκτες του Ατρόμητου να διαμαρτύρονται για χέρι.
20:40
67' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα ο Γεωργίου, έξω ο Μπρίτο.
20:44
71' Διπλή αλλαγή για τον Πλατανιά. Έξω οι Τσουράκης, Νέπλιακ, μέσα οι Ζουμπουλάκης και Μπεριάν.
20:47
74' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Τάτος αντικαθιστά τον Ναπολεόνι.
20:53
80' Σκαστή κεφαλιά του Παπάζογλου απ' το ύψος του πέναλτι, φεύγει δίπλα απ' το κάθετο δοκάρι του Περιστερίδη η μπάλα
20:54
81' Τελευταία αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Τόρες μπαίνει στην θέση του Δημήτρη. Όλα για όλα απ' τον Χριστόπουλο.
20:56
83' Πάνω στη γραμμή ο Ναζλίδης σώζει τον Πλατανιά απ' το γκολ μετά από καλοζυγισμένη εκτέλεση κόρνερ του Πίτου Γκαρσία.
20:57
84' Τελευταία αλλαγή και για τον Ατρόμητο. Βγαίνει ο Καραμάνος και μπαίνει ο Λαζαρίδης.
20:59
86' Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο.
21:02
89' Πέναλτι για τον Ατρόμητο
21:03
Ο Ζουμπουλάκης με δεύτερη κίτρινη σε διάστημα δύο λεπτών αποβάλλεται, καθώς ανέτρεψε τον Γεωργίου.
21:03
ΤΟ ΕΧΑΣΕ Ο ΤΑΤΟΣ.
21:03
Σημάδεψε δοκάρι και παραμένει το 1-0 για τον Ατρόμητο.
21:04
90' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Με δυσκολία ο Παπάζογλου κάνει το γυριστό, αλλά δεν μπορεί να νικήσει τον Περιστερίδη.
21:07
Τέλος στον αγώνα. Ο Ατρόμητος με γκολ του Παπάζογλου παίρνει τη νίκη με σκορ 1-0.