Λεβαδειακός-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Λεβαδειακός-Παναθηναϊκός για την 1η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

20:56
Καλησπέρα! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι Λεβαδειακός-Παναθηναϊκός, τον πρώτο φετινό των δύο ομάδων για τη Σούπερ Λιγκ.
20:57
Αν και γηπεδούχος ο Λεβαδειακός, μάλλον θα νιώθει λιγότερο άνετα από τους τυπικά φιλοξενούμενους, αφού ο αγώνας διεξάγεται στο ΟΑΚΑ.
20:58
Αιτία για την αλλαγή έδρας του ματς στάθηκε η κόντρα μεταξύ της δημοτικής αρχής της Λιβαδειάς και της ομάδας και η μη υπογραφή νέας σύμβασης παραχώρησης της χρήσης του γηπέδου.
21:01
Τις προηγούμενες 13 φορές που οι δύο ομάδες έχουν βρεθεί αντιμέτωπες (με γηπεδούχο τον Λεβαδειακό), ο Παναθηναϊκός έχει 8 νίκες έναντι 2 των Βοιωτών, ενώ 3 ματς έχουν τελειώσει ισόπαλα.
21:04
Για το αποψινό ματς πάντως, ο Παναθηναϊκός εξασφάλισε 12.500 εισιτήρια.
21:07
Με πολλές αλλαγές στην ενδεκάδα σε σχέση με την ομάδα που νίκησε 4-1 τη Μίντιλαντ το "τριφύλλι".
21:08
Συγκεκριμένα, παίζουν Μπούρμπος και Χουχούμης στα άκρα της άμυνας, ενώ μέσα είναι και οι Δώνης, Πέτριτς.
21:08
Η σύνθεση του Παναθηναϊκού: Κοτσόλης, Χουχούμης, Μπούρμπος, Σίλντενφελντ, Τριανταφυλλόπουλος, Δώνης, Ζέκα, Πράνιτς, Πέτριτς, Μπεργκ, Καρέλης.
21:09
Στον πάγκο των "πρασίνων" κάθονται οι Στιλ, Μέντες, Ατζαγκουν, Νανο, Μπουι, Ντίνας, Ρισβανης.
21:11
Για τον Λεβαδειακό ξεκινούν οι Στρατηλάτης, Νικολακάκης, Κώτσιος, Πρόζιτς, Τομάς, Πίντερ, Βούκσεβιτς, Κονέ, Ορτέγκα, Ζίτο, Γουόρντεν.
21:12
Αναπληρωματικοί για τους γηπεδούχους οι Πριζοφσκι, Μιλοσαβλιεφ, Γκομες, Μάγκας, Σκέμπης, Μαχαίρας, Γιακουμάκης
21:13
Στο μεταξύ ο Πέτριτς αισθάνθηκε ενοχλήσεις κατά τη διάρκεια της προθέρμανσης και τελικά ο Ντίνας θα πάρει τη θέση του στην ενδεκάδα.
21:19
Πολύ λίγος ο κόσμος στο ΟΑΚΑ αφού 15 λεπτά πριν τη σέντρα μόλις 5.000 φίλαθλοι βρίσκονται στις κερκίδες.
21:21
Το ξαφνικό πρόβλημα με τον Πέτριτς, εκτός από τον Ντίνα στην ενδεκάδα, έφερε και τον Σπυρόπουλο που είχε μείνει εκτός αποστολής, στον πάγκο.
21:25
Στις κερκίδες βρίσκεται και το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα του Παναθηναϊκού, ο Βαλμίρ Μπερίσα.
21:30
Όλα έτοιμα για τη σέντρα!
21:31
1' Ξεκινά ο αγώνας.
21:33
Στα 40 δευτερόλεπτα η πρώτη κίτρινη στο ματς. Την βλέπει ο Τομάς που κράτησε από τη φανέλα τον Ζέκα.
21:34
2' Ωραία κεφαλιά του Βούκσεβιτς, η μπάλα φεύγει λίγο άουτ, χωρίς να ανησυχήσει τον Κοτσόλη.
21:37
5' Νέα καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, ξανά με τον Βούκσεβιτς, που από τα δεξιά έπιασε σέντρα-σουτ την οποία απομάκρυνε ο Σίλντενφελντ.
21:38
6' Κίτρινη κάρτα στον Βούκσεβιτς για σκληρό φάουλ στον Μπούρμπο.
21:49
Τέταρτο κόρνερ για τον Λεβαδειακό στο ματς που στέκεται καλύτερα από τον Παναθηναϊκό.
21:55
Συμπληρώθηκαν 25 λεπτά στον αγώνα με τον Παναθηναϊκό να ανεβαίνει στο γήπεδο και να προσπαθεί από τα πλάγια (αλλά συνεχώς με σέντρες) να κάνει κάτι καλό.
21:56
26' Ωραία κεφαλιά του Τριανταφυλλόπουλου μετά από κόρνερ, η μπάλα άουτ.
22:13
Δεν έχει αλλάξει η εικόνα του αγώνα, στον οποίο -δυστυχώς- δεν υπάρχουν ευκαιρίες.
22:18
45' Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.
22:18
45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
22:36
46' Ξεκινά το δεύτερο μέρος με μια αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Νάνο στη θέση του Χουχούμη.
22:37
47' Σέντρα του Μπούρμπου και σουτ στην κίνηση από τον Μπεργκ, η μπάλα φεύγει άουτ.
22:46
54' Μικροτραυματισμός για τον Μπεργκ που δέχεται τις πρώτες βοήθειες.
22:48
Στα αποδυτήρια ο Μπεργκ, οποίος πάντως δεν έχει γίνει αλλαγή ακόμη. Ο Σουηδός τραυματίστηκε σε μια φάση που νωρίτερα ο Παναθηναϊκός ζήτησε πέναλτι.
22:49
58' Τελικά αντικαθίσταται ο Μπεργκ και στη θέση του μπαίνει ο Ατζαγκούν.
22:49
58' Αλλαγή και για τον Λεβαδειακό. Ο Γιακουμάκης αντί του Γουόρντεν.
22:53
59' Πολύ ωραία προσπάθεια του Ντίνα και σουτ στην κλειστή γωνία, θα μπλοκάρει ο Στρατηλάτης.
22:54
60' Κίτρινη κάρτα στον Ζέκα για διαμαρτυρία.
22:56
65' Απίστευτη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό!
22:57
Από σουτ του Πράνιτς η μπάλα θα φύγει από την αγκαλιά του Στρατηλάτη και ο Καρέλης καταφέρνει να αστοχήσει από το ένα μέτρο!
22:59
68' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τους "πράσινους". Ο Καρέλης βγαίνει στην αντεπίθεση, γυρίζει στον Ατζαγκούν που σουτάρει και στέλνει την μπάλα έξω.
23:00
69' Κίτρινες κάρτες σε Κονέ και Στρατηλάτη.
23:01
70' Κίτρινη κάρτα βλέπει και ο Μπούρμπος.
23:02
71' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό με κεφαλιά του Βούκσεβιτς να καταλήγει ελάχιστα άουτ.
23:03
73' Εξαιρετική επέμβαση του Στρατηλάτη σε φάουλ του Πράνιτς.
23:06
74' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μαχαίαρας στη θέση του Πίντερ.
23:07
77' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!
23:08
Μετά από κόρνερ, ο Κώτσιος πιάνει ολομόναχος την κεφαλιά και κάνει το 1-0 για τον Λεβαδειακό.
23:14
83' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό.
23:14
ΓΚΟΛ 1-1 Ο Παναθηναϊκός!
23:15
Ο Πράνιτς ευστοχεί και κάνει το 1-1. Το πέναλτι κέρδισε ο Ατζαγκούν που ανατράπηκε από τον Μαχαίρα.
23:16
86' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ρισβάνης στη θέση του Μπούρμπου.
23:18
88' Ο Παναθηναϊκός πιέζει για να πετύχει το δεύτερο γκολ.
23:19
88' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μάγκας στη θέση του Κονέ.
23:21
90' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό.
23:22
Ο Σίλντενφελντ έπιασε την κεφαλιά. Εκτός αγωνιστικού χώρου η μπάλα.
23:22
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις...
23:24
Κίτρινη κάρτα στον Μάγκα για καθυστερήσεις.
23:26
90+4 Καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Τριανταφυλλόπουλος με κεφαλιά στέλνει την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Λεβαδειακού μετά από ένα μπέρδεμα στην περιοχή.