Μακάμπι Τελ Αβίβ-Αστέρας Τρίπολης 3-1 (Τελικό)

Παρακολουθήστε live από το control room του www.sport-fm.gr τη ρεβάνς του Αστέρα Τρίπολης κόντρα στη Μακάμπι Τελ Αβίβ, για τα playoffs του Europa League.

20:19
Καλησπέρα σας!
20:20
Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη ρεβάνς του 2-0 του Αστέρα Τρίπολης κόντρα στη Μακάμπι, για τα playoffs του Europa League.
20:20
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
20:21
Για τη γηπεδούχο Μακάμπι ξεκινούν οι: Πάμπλο, Τίμπι, Μπεν Αρούζ, Γκαρσία, Αλμπερμάν, Ζάχαβι, Μίκα, Γένι, Ιγκιεμπόρ, Μπεν Μπασάτ, Μπαντάς.
20:22
Ενώ ο Αστέρας Τρίπολης ξεκινά με τους: Θεοδωρόπουλο, Παντελιάδη, Λούι, Γκοϊάν, Μουνάφο, Ουσέρο, Ρόλε, Ζησόπουλο, Κουρμπέλη, Ντε Μπλάσις και Μάσα.
20:27
Η αναμέτρηση δεν γίνεται στο Ισραήλ, αλλά στην Κύπρο και το «Αντώνης Παπαδόπουλος».
20:29
1' Έναρξη της αναμέτρησης!
20:32
3' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Ρόλε εκτέλεσε απευθείας το φάουλ που κέρδισε ο Ουσέρο, με την μπάλα να φεύγει άουτ.
20:37
8' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Ντε Μπλάσις βρήκε ωραία τον Μάσα, αλλά το σουτ του τελευταίου -από το ύψος του πέναλτι- πέρασε άουτ!
20:40
9' Καλή στιγμή για τη Μακάμπι. Σουτ του Μπεν Μπασάτ, με τον Θεοδωρόπουλο να μπλοκάρει.
20:41
11' Ευκαιρία για τη Μακάμπι! Ο Μίκα βρήκε με σέντρα τον Μπεν Μπασάτ, ο οποίος πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
20:48
19' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ντε Μπλάσις βγήκε απέναντι από τον Πάμπλο, έκανε το σουτ, αλλά ο τερματοφύλακας της Μακάμπι μπλόκαρε την μπάλα.
20:50
23' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα!
20:51
Ο Ρόλε εκτέλεσε το φάουλ, με τον Γκοϊάν να παίρνει την κεφαλιά και να κάνει το 1-0 για τον Αστέρα!
20:54
Όπως φάνηκε από το replay, ο Ρουμάνος αμυντικός ήταν λίγο πιο μπροστά από την άμυνα της Μακάμπι.
20:55
27' ΓΚΟΛ για τη Μακάμπι (1-1)!
20:55
Ο Μπαντάς έκανε το δυνατό συρτό σουτ και «νίκησε» τον Θεοδωρόπουλο.
21:02
32' Κίτρινη κάρτα στον Τίμπι.
21:12
40' Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα.
21:15
45+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
21:29
46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου!
21:34
50' Τίποτα αξιόλογο μέχρι στιγμής στο δεύτερο ημίχρονο.
21:37
54' Πέναλτι για τη Μακάμπι, ύστερα από ανατροπή του Παντελιάδη στον Μπαντάς!
21:39
Το εκτέλεσε ο Ζάχαβι και έδωσε το προβάδισμα στη Μακάμπι!
21:43
59' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Τιέ Μπι στη θέση του Μάσα.
21:46
62' Αλλαγή για τη Μακάμπι. Ο Μπεν Χαΐμ στη θέση του Ιγκιεμπόρ.
21:50
65' Καλή στιγμή για τη Μακάμπι! Σουτ του Μίκα, μέσα από τη μεγάλη περιοχή, με την μπάλα να φεύγει άουτ.
21:55
72' Αλλαγή για τη Μακάμπι. Ο Πρίτσα στη θέση του Μπεν Μπασάτ.
21:59
75' ΓΚΟΛ για τη Μακάμπι (3-1)!
22:00
Άσχημο διώξιμο από τον Θεοδωρόπουλο, σε σέντρα που έγινε από τα αριστερά, με τον Πρίτσα να κάνει το 3-1 σε κενό τέρμα...
22:01
77' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Σανκαρέ στη θέση του Ρόλε.
22:08
84' Τεράστια ευκαιρία για τη Μακάμπι! Ο Πρίτσα έκανε -ολομόναχος- το σουτ στη μεγάλη περιοχή με του Αστέρα, με την μπάλα να καταλήγει μόλις άουτ...
22:09
85' Αλλαγή για τη Μακάμπι. Ο Ράντι στη θέση του Μπαντάς.
22:09
86' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Πάρα στη θέση του Ντε Μπλάσις.
22:14
90' Δοκάρι για τη Μακάμπι! Δυνατό σουτ του Ζάχαβι, με τον Θεοδωρόπουλο να βρίσκει ελάχιστα την μπάλα και εκείνη να καταλήγει στο αριστερό του δοκάρι!
22:14
90' Πέντε θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
22:14
90+1' Κίτρινη κάρτα στον Θεοδωρόπουλο για καθυστερήσεις.
22:17
90+3' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Πάμπλο είχε προωθηθεί αφήνοντας την εστία του, με τον Πάρα να σουτάρει από το κέντρο και την μπάλα να καταλήγει μόλις άουτ!
22:20
90+6' Λήξη της αναμέτρησης!
22:20
Ο Αστέρας ηττήθηκε 3-1 από τη Μακάμπι Τελ Αβίβ, αλλά πήρε την πρόκριση στους ομίλους του Europa League για πρώτη φορά στην ιστορία του!