Πανθρακικός-ΠΑΣ Γιάννινα

Παρακολουθήστε σε real time απ' το sport-fm.gr την εξέλιξη του Πανθρακικού-ΠΑΣ Γιάννινα για τη δεύτερη αγωνιστική.

18:53
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του Πανθρακικού με τον ΠΑΣ Γιάννινα στην Κομοτηνή στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
18:55
Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν... διαφορετικά τη νέα χρονιά. Κι αυτό γιατί ο Πανθρακικός ηττήθηκε απ' την Κέρκυρα, ενώ ο ΠΑΣ έδειξε ξανά ισχυρός, επικρατώντας του... Ευρωπαίου Αστέρα Τρίπολης.
19:03
Πανθρακικός(Α. Μάντζιος): Φερνάντες, Παπαγεωργίου, Πέρεζ, Μεχία, Ντιγκινί, Σερφά, Εμπό, Μπαϊκαρα, Χρήστου, Ποτουρίδης, Ιγκόρ.
19:03
ΠΑΣ Γιάννινα(Γ. Πετράκης): Βελλίδης, Ντάσιος, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Στρούνα, Λίλα, Τσουκαλάς, Γιάκος, Ακόστα, Κοροβέσης, Ίλιτς.
19:06
Καλός προφανώς ο καιρός στην Κομοτηνή, δεν υπάρχει πολύ κόσμος βέβαια.
19:12
Μαζεύεται όλο και περισσότερος κόσμος όσο πηγαίνουμε για σέντρα σε λίγα λεπτά.
19:14
Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι 22 ποδοσφαιριστές και το διαιτητικό τρίο.
19:18
1' Ξεκίνησε ο αγώνας. Στη σέντρα ο ΠΑΣ.
19:19
2' Δοκάρι για τον ΠΑΣ!
19:20
Ωραία ενέργεια με τον Ίλιτς απ' τα αριστερά, κενό στο κέντρο της άμυνας του Πανθρακικού, με τον Τσουκαλά να σουτάρει απευθείας, αλλά να σημαδεύει το δοκάρι του Φερνάντες!
19:22
5' Μακρινό σουτ του Τσουκαλά, κανένα πρόβλημα για τον Φερνάντες που μπλοκάρει.
19:25
8' Δοκάρι για τον Πανθρακικό!
19:26
Απαντάει... στα δοκάρια η ομάδα της Κομοτηνής με τον Πέρες να κάνει κάτι σαν σέντρα-σουτ αλλά και αυτός -όπως νωρίτερα ο Τσουκαλάς- δεν μπόρεσε να σκοράρει.
19:31
14' Ωραία προσπάθεια του Παπαγεωργίου που θέλησε να απειλήσει από διαγώνια θέση με το αριστερό, αλλά δεν τα κατάφερε.
19:34
Ο Πανθρακικός προσπαθεί σιγά-σιγά να πάρει αυτός τα ηνία του ματς.
19:39
22' Φάση για τον Πανθρακικό
19:40
Σέντρα του Ποτουρίδη απ' τα αριστερά, ο Ίγκορ έκανε την κεφαλιά από κοντά, αλλά ο Βελλίδης βγήκε όσο χρειάστηκε για να «κόψει» τον αντίπαλό του και να αποτρέψει το γκολ.
19:45
Έχει ανεβάσει ρυθμό ο Πανθρακικός που πιέζει για κάποιο γκολ, με τον ΠΑΣ να αντέχει καλά πίσω μέχρι στιγμής.
19:48
30' Κίτρινη κάρτα στον Ακόστα.
19:49
32' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ
19:50
Πήγαν για το... τριγωνάκι οι παίκτες του ΠΑΣ Γιάννινα, πολύ κακή η αντίδραση της άμυνας του Πανθρακικού και από κοντά ο Ακόστα δεν χάνει την ευκαιρία να εκτελέσει τον Φερνάντες για το 0-1 του ΠΑΣ!
19:52
35' Κίτρινη κάρτα στον Σερφά.
19:54
Μπλοκαρισμένος ο Πανθρακικός που δείχνει επηρεασμένος απ' το γκολ που δέχθηκε.
19:55
38' Φάση για τον Πανθρακικό. Ο Ίγκορ επιχείρησε να τελειώσει με σουτ μέσα στην περιοχή του ΠΑΣ, αλλά δεν βρήκε καλά την μπάλα, κόντραρε κιόλας κι έφυγε κόρνερ.
19:55
38' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό!
19:56
Ο Σερφά πήδηξε πολύ ψηλά σε εκτέλεση κόρνερ, αλλά ο Βελλίδης κάνει εξαιρετική επέμβαση στη γωνία του και κρατάει το 1-0 για τον ΠΑΣ.
20:03
43' Άουτ το σουτ του Λίλα.
20:04
Ημίχρονο στην Κομοτηνή. Προηγείται 1-0 ο ΠΑΣ του Πανθρακικού.
20:21
Επιστρέφουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο. Με μια αλλαγή ο Πανθρακικός. Ο Τζάνης αντί του Χρήστου.
20:21
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
20:27
49' Αρκετά άουτ το σουτ του Τζάνη.
20:30
54' Πολύ καλή φάση για τον Πανθρακικό!
20:30
Ωραία σέντρα του Ποτουρίδη, γρήγορα κινείται ο Ίγκορ που βάζει το πόδι του για την προβολή, αλλά στέλνει από κοντά την μπάλα άουτ!
20:32
56' Φάουλ κερδίζει ο Πανθρακικός σε πολύ καλή θέση.
20:33
57' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ
20:33
Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Τζάνη, στέλνει την μπάλα... συστημένη στην εστία του Βελλίδη και ισοφαρίζει σε 1-1 ο Πανθρακικός!
20:34
Δεν έχει μπει καλά στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΣ, ο Πανθρακικός ήταν αποφασισμένος και... μύριζε πως κάτι έρχεται.
20:35
59' Κόρνερ κερδίζει ο ΠΑΣ σε σουτ του Ακόστα με τον Φερνάντες να μην μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα εντός γραμμής.
20:36
60' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΣ
20:36
Μόνο του ο Ίλιτς από κοντά, κάνει την κεφαλιά, αλλά σημαδεύει άουτ!
20:45
Ανεβασμένος στα τελευταία λεπτά ο ΠΑΣ Γιάννινα.
20:46
70' Ευθύβολο σουτ του Γιάκου, χωρίς δύναμη, στην αγκαλιά του Φερνάντες η μπάλα.
20:50
73' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Κάσες αντί του Ντιγκινί
20:54
75' Χλιαρό σουτ του Ίγκορ, μπλοκάρει ο Βελλίδης.
20:55
78' Νέα φάση για τον Πανθρακικό, με την κεφαλιά του Ίγκορ να φεύγει άουτ.
20:56
80' Νέα αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Αράμπα αντί του Πέρεθ.
20:58
82' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Αποχωρεί ο Τσουκαλάς και μπαίνει ο Μπέριος.
21:00
84' Παραλίγο... τραγικό λάθος απ' τον Φερνάντες που έχασε την μπάλα μέσα απ' τα χέρια του, αλλά ο Παπαγεωργίου έσωσε κι έδιωξε την κεφαλιά του Ακόστα.
21:02
86' Φάση διαρκείας στα καρέ του ΠΑΣ, διώχνουν οι αμυντικοί του με δυσκολία και υπερένταση.
21:03
87' Νέα αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κρητικός αντί του Ακόστα.
21:06
90' Μπαίνει ο Μανιάς αντί του Ίλιτς για τον ΠΑΣ.
21:06
Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Πανθρακικό!
21:08
90+2' Δυνατή εκτέλεση του Τζάνη, φεύγει άουτ η μπάλα.
21:08
Φαρμακερό γύρισμα του Ίγκορ, αλλά ο Αράμπα δεν μπορεί να πιάσει την προβολή και να σκοράρει!
21:11
Τέλος στον αγώνα.
21:11
Στο 1-1 μένουν οι δύο ομάδες, σε ένα ωραίο παιχνίδι με φάσεις και ρυθμό. Πρώτη ισοπαλία στη φετινή Σούπερ Λίγκα.