Νίκη Βόλου - Ατρόμητος

Παρακολουθήστε live από το control room του sport-fm.gr την αναμέτρηση της Νίκης Βόλου με τον Ατρόμητο για την δεύτερη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

18:59
Καλησπέρα σας!
19:00
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Νίκης Βόλου με τον Ατρόμητο για την δεύτερη αγωνιστική της Super League
19:02
Οι γηπεδούχοι θα διεκδικήσουν την πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, μετά την ήττα (3-1) της πρεμιέρας απ’ τον Ολυμπιακό στο Καραϊσκάκη, ενώ ο Ατρόμητος θέλει να τις… ντουμπλάρει, αφού επικράτησε του Πλατανιά (1-0) στο Περιστέρι.
19:04
Για τη Νίκη Βόλου ο Βλουτ παρέταξε τους Ταμπάκη, Μαρινάκη, Σωτηράκο, Ίβενς, Μαχλελη, Λάουκς, Μέτσε, Μουζακίτη, Γιαννιτσάνη, Νικλητσιώτη και Σκούρτη
19:05
Ο Γιώργος Παράσχος, από την άλλη, ξεκινάει με τους Τσενάμο, Ταυλαρίδη, Φυτανίδη, Μπρίτο, Ναπολεόνι, Παπάζογλου, Νάστο, Γιαννούλη, Καραμάνο, Δημούτσο και Πίτου Γκαρσία.
19:07
Στο πάγκο για τους γηπεδούχους είναι οι Ταϊρής, Καρασαλίδης, Μάρτινς, Κυζιρίδης, Κοτσαρίδης, Σταμπολζίεφ και Αργύρης
19:07
ενώ για τους Περιστεριώτες την 18άδα συμπληρώνουν οι Γκορμπούνοφ, Κούρος, Γεωργίου, Τάτος, Φάμπιο, Μπάλλας και Λαζαρίδης
19:12
Εντυπωσιακή είναι η παρουσία του κόσμου στο παιχνίδι, λόγω φυσικά και της επιστροφής της Νίκης στην μεγάλη κατηγορία μετά από 48 χρόνια
19:15
Το παιχνίδι ξεκίνησε
19:19
Ο Ατρόμητος δημιουργεί τις πρώτες φάσεις του αγώνα, χωρίς όμως να φτάσει με κάτι αξιόλογο μπροστά στην εστία του Ταμπάκη
19:20
4' Ο Μουζακίτης επιχειρεί το πρωτο σουτ του ματς, όμως η μπάλα φεύγει άουτ
19:23
8' Ο Πίτου Γκαρσία σούταρε, όμως η μπάλα κόντραρε στα σώματα και βγήκε κόρνερ
19:25
8' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο: Στην εκτέλεση του κόρνερ ο Παπάζογλου έπιασε την κεφαλιά, όμως η μπάλα βρήκε στον Ναπολεόνι και οι αμυντικοί έδιωξαν
19:33
17' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Δυνατό σουτ του Νάστου, πέρασε πάνω απ' τα δοκάρια
19:36
20' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! ο Ναπολεόνι από αριστέρα σούταρε, όμως η μπάλα πέρασε λίγο έξω
19:40
25' Δυνατό σουτ του Παπάζογλου, βγήκε κόρνερ
19:40
26' Γκολ για τον Ατρόμητο!
19:41
Ο Σωκράτης Φυτανίδης με κεφαλιά απ' το ύψος του πέναλτι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα μετά από εκτέλεση κόρνερ του Πίτου Γκαρσία
19:43
Η Νίκη Βόλου προσπάθησε να αντιδράσει αμέσως μετά το γκολμ όμως ο Τσενάμο μπλόκαρε την μπάλα πριν φτάσει στον Γιαννιτσάνη
19:45
29' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο: Ο Γκαρσία έβγαλε τη σέντρα, όμως ο Νάστος με προβολή έστειλε την μπάλα άουτ
19:46
30' Η Νίκη απειλεί με σουτ του Λάουκς, όμως η μπάλα έφυγε άουτ
19:46
46%-54% η κατοχή υπέρ του Ατρομητου
19:51
35' Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Βαθιά μπαλιά απ' τον Πίτου Γκαρσία, έβγαλε στο τετ α τετ τον Ναπολεόνι. Ο Ταμπάκης απέκρουσε, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας της Νίκης και βγήκε κόρνερ
19:55
39' Μακρινό σουτ του Παπάζογλου, πέρασε άουτ
19:59
43' Γύρισμα του Γιαννούλη στην καρδιά της περιοχής, ο Ίβενς δεν μπορεί να απομακρύνει και ο Λάουκς παραχωρεί κόρνερ
20:00
44' Φάση διαρκείας μετά την εκτέλεση του κόρνερ απ' τον Πίτου Γκαρσία, μπλόκαρε ο Ταμπάκης
20:00
44' Σέντρα του Μαρινάκη, απομακρύνει ο Φυτανίδης
20:01
45' Κίτρινη κάρτα για τη Νίκη Βόλου. Τη βλέπει ο Μαρινάκης
20:01
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, χωρίς να κρατηθούν καθυστερήσεις
20:03
Ο Ατρόμητος ελέγχει το ρυθμό του ματς και τα ηνία του σκορ μετά το γκολ του Φυτανίδη στο 26', με τους γηπεδούχους να έχουν παθητικό ρόλο και ελάχιστες ευκαιρίες για την ισοφάριση.
20:18
Έναρξη του δεύτερου μέρους
20:22
50' Προσωπική ενέργεια του Γιαννιτσάνη, όμως το σουτ του ήταν αδύναμο και μπλόκαρε εύκολα ο Τσενάμο
20:23
51' Σέντρα του Γιαννούλη, πρόλαβε ο Ταμπάκης πριν του Παπάζογλου
20:24
52' Σέντρα του Νικλητσιώτη, έδιωξαν οι αμυντικοί του Ατρόμητου
20:30
58' Σέντρα σουτ του Μουζακίτη από αριστερά, μπλόκαρε ο Τσενάμο
20:32
59' Δεν μέτρησε γκολ του Παπάζογλου . Ο επιθετικός του Ατρόμητου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Πίτσου Γκαρσία, όμως υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ
20:34
62' Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου Στη θέση του Γιαννιτσάνη, ο Ροζέριο Μάρτινς
20:35
63' Κίτρινη κάρτα για τη Νίκη Βόλου. Τη βλέπει ο Μουζακίτης για σκληρό μαρκάρισμα
20:38
66' Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Μπρίτο μπαίνει ο Μπάλλας
20:42
70' Δοκάρι για τον Ατρόμητο. Φοβερό σουτ του Ναπολεόνι σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της Νίκης
20:43
71' Επικίνδυνη σέντρα σουτ του Μαρινάκη από πλάγια, βγήκε άουτ
20:44
72' Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Βλουτ. Βγαίνει ο Νικλητσιώτης και ο Μουζακίτης και στη θέση τους μπαίνουν οι Σταμπολζίεφ και Κοτσαρίδης.
20:48
75' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο με τον Ναπολεόνι να μην καταφέρνει και πάλι να νικήσει τον Ταμπάκη
20:50
77' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Δημούτσου ο Τάτος
20:52
80' Σουτ του Τάτου λίγο έξω απ' την περιοχή, μπλόκαρε ο Ταμπάκης
20:53
81' Σουτ του Μέτσε, πέρασε άουτ
20:54
82' Κίτρινη κάρτα για τον Αττόμητο, τη βλέπει ο Φυτανίδης
20:58
86' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πίτου Γκαρσία, πέρασε πάνω απ' τα δοκάρια του Ταμπάκη. Κίτρινη κάρτα στον Σωτηράκο της Νίκης.
20:59
87' Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Ναπολεόνι, ο Λαζαρίδης
21:02
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις του ματς
21:05
90+2' Πλασέ του Τάτου σταμάτησε ο Ταμπάκης
21:07
Τέλος του ματς
21:07
Ο Ατρόμητος πήρε το δεύτερο «τρίποντο» στη δεύτερη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Η Νίκη προσπάθησε να την σταματήσει, όμως το γκολ του Σωκράτη Φυτανίδη στο 26' ήταν αυτό που έκρινε το ματς.