ΠΑΣ Γιάννινα-SKODA Ξάνθη

Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΣ Γιάννινα-SKODA Ξάνθη, για την 3η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

18:03
Καλησπέρα από το sport-fm.gr, μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς ΠΑΣ Γιάννινα-SKODA Ξάνθη στους "Ζωσιμάδες".
18:04
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Ντάσιος, Ακόστα, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Γιάκος, Κοροβέσης, Ίλιτς, Στρούνα, Τσάβες, Λίλα.
18:04
Στον πάγκο: Σωτηρίου, Χαρίσης, Κρητικός, Μανιάς, Σαπαλίδης, Τσουκαλάς, Μπέριος.
18:04
SKODA Ξάνθη (Σάκης Τσιώλης): Κυριακίδης, Μπέρτος, Γουάλας, Σολτάνι, Λουσέρο, Ομπόντο, Φλίσκας, Κομεσίδης, Καπετάνος, Λισγάρας, Καρυπίδης.
18:04
Στον πάγκο: Γκαραβέλης, Μπαξεβανίδης, Βασιλακάκης, Παπαστεριανός, Γούτας, Ρενάν, Ράνος.
18:05
Διαιτητής: Λαμπρόπουλος (Ηλείας) Βοηθοί: Σταθόπουλος (Ηλείας), Μερκενίδης (Μακεδονίας) 4ος: Λιαχούδης (Μακεδονίας)
18:16
1' Έναρξη του αγώνα με τον ΠΑΣ Γιάννινα στην σέντρα.
18:22
6' Δοκάρι για την Ξάνθη με τον Καπετάνο, αλλά ο Έλληνας επιθετικός είχε ξεκινήσει την προσπάθειά του από θέση οφσάιντ.
18:29
Δεν υπάρχει ιδιαίτερος ρυθμός ως τώρα στο παιχνίδι. Αρκετά αβίαστα λάθη.
18:34
Χωρίς φάσεις, ή αξιόλογες προσπάθειες το ματς.
18:35
Αναγκαστική αλλαγή για τους γηπεδούχους.
18:36
19' Ο Στρούνα δεν μπορεί να συνεχίσει, το ιατρικό τιμ βάζει πάγο στον αυχένα του. Στην θέση του πέρασε ο Μπέριος.
18:36
Ελαφρώς υπέρ του ΠΑΣ (53%-47%) η κατοχή της μπάλας.
18:37
21' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ, 1-0!
18:37
Κακή αντίδραση στην άμυνα του ΠΑΣ, ο Σολτάνι εκμεταλλεύεται την αδράνεια, και με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!
18:41
26' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΣ!
18:43
Η άμυνα της Ξάνθης δεν μπορεί να απομακρύνει, η μπάλα στρώνεται στον Κοροβέση, αλλά το συρτό σουτ που δοκίμασε πέρασε λίγο άουτ.
18:51
34' Ο Σολτάνι παρατηρείται με κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία. Η δεύτερη που βγαίνει από το τσεπάκι του Σταθόπουλου μετά από εκείνη στον Λίλα.
18:58
42' Κίτρινη κάρτα στον Λουσέρο, για καθυστέρηση στην εκτέλεση ενός κερδισμένου φάουλ.
19:00
44' Πολλά μέτρα πάνω από την αντίπαλη εστία περνάει το φιλόδοξο σουτ του Κοροβέση.
19:03
45+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου στους "Ζωσιμάδες".
19:03
Η Ξάνθη προηγείται 1-0 του ΠΑΣ Γιάννινα, χάρη στο τέρμα του Σολτάνι από το 21ο λεπτό του αγώνα.
19:22
Βγήκαν ξανά στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
19:22
46' Αλλαγή για τον ΠΑΣ: Ο Τσουκαλάς πέρασε στην θέση του Ντάσιου.
19:23
46' Αλλαγή για την SKODA Ξάνθη: Ο Ρενάν πέρασε στην θέση του Γουάλας.
19:23
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
19:25
49' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Ξάνθη!
19:25
Οι Ακρίτες βγήκαν γρήγορα στην αντεπίθεση, ο Λουσέρο γύρισε από αριστερά για τον Καπετάνο, ο οποίος από πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή σούταρε άουτ!
19:28
52' Πολύ καλή ευκαιρία για τον ΠΑΣ!
19:29
Ο Ίλιτς μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή και έπιασε το σουτ, αλλά έσωσε ο Κυριακίδης.
19:29
Κοντά στην ισοφάριση έφτασαν οι γηπεδούχοι.
19:33
45-32 για ΠΑΣ και Ξάνθη, αντίστοιχα, τα λάθη που έχουν γίνει μέχρι τώρα, σύμφωνα με την στατική υπηρεσία.
19:37
5-4 οι τελικές προσπάθειες.
19:38
58' Ο Μχαήλ βλέπει την κίτρινη κάρτα.
19:39
63' Ολοκλήρωσε τις αλλαγές του ο ΠΑΣ: Ο Μανιάς πέρασε στην θέση του Μιχαήλ.
19:40
64' Ο Καπετάνος δεν μπόρεσε να "τιμωρήσει" την αδράνεια στην άμυνα του ΠΑΣ. Το σουτ που έκανε μέσα από την περιοχή, κόντραρε και πέρασε κόρνερ.
19:41
65' Κίτρινη κάρτα στον Ομπόντο.
19:42
66' Επικίνδυνη αντεπίθεση του ΠΑΣ, γυρίζει την μπάλα στην περιοχή ο Κοροβέσης, αλλά ο Καρυπίδης επεμβαίνει και καθαρίζει προ του Μανιά.
19:44
68' Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη: Ο Γούτας πέρασε στην θέση του Καπετάνου.
19:46
70' Ο Κυριακίδης έβγαλε με υπερένταση το διαγώνιο σουτ του Ίλιτς.
19:47
71' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 1-1!
19:49
Ο Ίλιτς υποδέχθηκε την μπάλα στην περιοχή, έκανε προσποιήσεις, απελευθερώθηκε και με ιδανικό τελείωμα πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης!
19:51
75' Ο Βελλίδης έπεσε στην γωνία του και έδιωξε σε κόρνερ το δυνατό συρτό σουτ του Σολτάνι.
19:51
76' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ SKODA ΞΑΝΘΗ, 2-1!
19:53
Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Σολτάνι βρέθηκε αφύλακτος στο πρώτο δοκάρι και με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, έδωσε ξανά το προβάδισμα στους Ακρίτες!
19:53
77' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-2!
19:55
Απίστευτη εξέλιξη στο ματς! Ο Τσάβες μόνος μέσα στην περιοχή, ισοφάρισε για τους γηπεδούχους.
19:55
79' Πέναλτι για τον ΠΑΣ, με τον διαιτητή να καταλογίζει παράβαση για μαρκάρισμα στον Κοροβέση στα όρια της περιοχής.
19:56
Ο Κυριακίδης έπεσε σωστά στην αριστερή του γωνία και έσωσε την εκτέλεση του Τσουκαλά!
20:00
81' Τελευταία αλλαγή και για τους φιλοξενούμενους. Ο Μπαξεβανίδης πέρασε στην θέση του Κομεσίδη.
20:02
86' Μακρινό σουτ του Τσάβες, διώχνει όπως όπως ο Κυριακίδης!
20:07
90' Αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Ομπόντο.
20:08
Τέσσερα λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.
20:08
90+1' Ο Κυριακίδης νικάει στο τετ-α-τετ τον Κοροβέση.
20:11
Δραματικό φινάλε...
20:13
90+4' Τελευταίο σφύριγμα στους "Ζωσιμάδες", τελικό σκορ 2-2, έπειτα από εξαιρετικό παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο με τρία γκολ, πολλές εναλλαγές, αποβολή, χαμένο πέναλτι...