Ο Παναθηναϊκός ξεκινά με τους Κοτσόλη, Τριανταφυλλόπουλο, Μέντες, Κλωναρίδη, Λαγό, Ζέκα, Καρέλη, Σίλντενφελντ, Ντίνα, Πράνιτς.
Στον πάγκο: Στιλ, Χουχούμης, Κουτρουμπής, Ατζαγκούν, Δώνης, Πέτριτς, Μπαϊράμι.
Η ενδεκάδα των Ρώσων είναι Γκαμπούλοφ, Μπούτνερ, Σαμπα, Ντάγκλας, Ντζούτζακ, Γιουσούποφ, Κοκόριν, Ιόνοφ, Νομπόα, Κουράνι, Μανόλεφ.
Αναπληρωματικοί είναι οι Σουνιν, Γκρανατ, Χούμποτσαν, Ρότενμπεργκ, Ζόμπνιν, Τασάεφ, Προυντνίκοφ
19:41
Χωρίς Βαλμπουενά και Ντενίσοφ οι αντίπαλοι του τριφυλλιού.
19:44
Ολοκληρώθηκε το ζέσταμα... Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων έχουν αποχωρήσει για τα αποδυτήρια για την είσοδό τους και την έναρξη του αγώνα.
19:51
Ο αγωνιστικος χώρος βράχηκε με τα σπρίνκλερς και πλέον περιμένουμε την επίσημη είσοδο των ομάδων και τη σέντρα.
19:53
Αρκετός κόσμος στο γήπεδο, το οποίο πάντως δεν έχει γεμίσει δέκα λεπτά πριν την έναρξη, ενώ υπάρχουν και περίπου 50 οπαδοί της Ντινάμο.
19:56
Μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι ποδοσφαιριστές για το σύντομο τελετουργικο.
20:00
1' Σέντρα για τους Ρώσους. Ξεκινάμε!
20:03
3' Πολύ ωραία αντεπίθεση με Πράνιτς και Καρέλη, αλλά στο γύρισμα του Κροάτη έδιωξαν οι αμυντικοί πριν ο Κλωναρίδης έρθει σε επαφή με την μπάλα.
20:07
7' Επικίνδυνη σέντρα από τον Μπούτνερ και άσχημη κεφαλιά του Κουράνι... Πέρασε η φάση.
20:10
9' Νέος κίνδυνος για τον Παναθηναϊκό, ξανά από σέντρα από αριστερά. Αυτήν τη φορά η κεφαλιά του ανενόχλητου Κοκόριν καταλήγει στην αγκαλιά του Κοτσόλη.
20:11
Οι Ρώσοι ξεκάθαρα σημαδεύουν τη δεξιά πλευρά του τριφυλλιού κι έχουν πάρει τον έλεγχο του αγώνα...
20:16
Η διάταξη του Παναθηναϊκού στην επίθεση θέλει τους Καρέλη και Κλωναρίδη στα άκρα και τον Ντίνα στην κορυφή, ενώ ο Πράνιτς ανεβαίνει συχνά και κινείται πίσω του.
20:21
20' Πολύ καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Νάνο εκτέλεσε φάουλ, ο Μέντες έκανε κεφαλιά προς τα πίσω και ο Γκαμπούλοφ έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια. Από κοντά ο Τριανταφυλλόπουλος δεν πρόλαβε και το σουτ του Πράνιτς στη συνέχεια κόντραρε.
20:22
22' Τεράστια ευκαιρία για τους πράσινους!
20:23
Εξαιρετική πλαγιοκόπηση του Νάνο που... χάζεψε τον Μανόλεφ κι έκοψε στον Πράνιτς, όμως η μπάλα δεν του κάνει τα χατίρια και φεύγει ελάχιστα άουτ.
20:24
Κυρίαρχοι τα τελευταία λεπτά οι παίκτες του Αναστασίου που με σουτ του Καρέλη που μπλοκάρει ο Γκαμπούλοφ απειλούν ξανά στο 24'.
20:27
Στο άλλο ματς του ομίλου η Αϊντχόφεν με πέναλτι ανοίγει το σκορ και προηγείται 1-0 της Εστορίλ.
20:29
28' Δοκάρι για την Ντινάμο από σουτ του Ντζούτζακ.
20:36
36' Δεν πιάνει καλά την κεφαλιά ο Τριανταφυλλόπουλος μετά από κόρνερ και στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.
20:40
40' Γκολ για την Ντιναμό.
20:41
Ο Κοκόριν έγινε αποδέκτης κάθετης μπαλιάς στην πλάτη της άμυνας και δεν είχε πρόβλημα να νικήσει τον Κοτσόλη.
20:42
42' Κεφαλιά του Ντίνα σε σέντρα του Ζέκα, η μπάλα άουτ.
20:48
Τέλος του πρώτου 45λεπτου. Ο Παναθηναϊκός βρίσκεται πίσω στο σκορ 1-0 από την Ντιναμό Μόσχας.
21:01
46' Ξεκινά το δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
21:06
50' Γκολ για την Ντιναμο.
21:07
Για μια ακόμη φορά, η δεξιά πλευρά της άμυνας του Παναθηναϊκού μπάζει... νερά και ο Ιόνοφ που δέχεται τη σέντρα καταφέρνει και κάνει το 2-0.
21:08
52' Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο που σταματά αντικανονικά αντεπίθεση των Ρώσων.
21:09
54' Δοκάρι για την Ντινάμο από εκτέλεση φάουλ του Νομπόα.
21:14
58' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Δώνης στη θέση του Κλωναρίδη.
21:17
Μαρτυρικά κυλά το δεύτερο ημίχρονο για τον Παναθηναϊκό που δεν μπορεί να αντιμετωπίσει τις επιθέσεις των Ρώσων.
21:20
63' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!
21:21
Ο Νάνο εκτέλεσε φάουλ και ο Ντίνας με κεφαλιά μειώνει σε 1-2.
21:22
64' Σουτ του Δώνη, μπλοκάρει ο Γκαμπούλοφ.
21:22
Αλλαγή σκηνικού στο γήπεδο, με τον κόσμο να... παίζει και αυτός μπάλα και να εμψυχώνει τους παίκτες του Αναστασίου.
21:25
68' Αλλαγή για την Ντινάμο. Ο Γκράνατ αντί του Μπούτνερ.
21:28
72' Καλό σουτ του Καρέλη, μπλοκάρει ο Γκαμπούλοφ.
21:29
74' Πολύ καλή προσπάθεια και νέο σουτ από τον Δώνη, ξανά αποκρούει ο Γκαμπούλοφ.
21:32
75' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Πέτριτς αντί του Λαγού.
21:36
80' Σωτήρια επέμβαση του Κοτσόλη σε σέντρα του Ιόνοφ.
21:37
81' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Κουτρουμπής αντί του τραυματία Πράνιτς.
21:41
85' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό.
21:42
Οι παίκτες του Παναθηναϊκού δεν μπόρεσαν να πιάσουν την κεφαλιά. Οι αμυντικοί διώχνουν.
21:44
Προσπάθεια αντεπίθεσης για τον Παναθηναϊκό. Οι αμυντικοί διώχνουν την μπαλιά του Νάνο.
21:46
88' Αλλαγή για την Ντιναμό. Ο Κοκόριν αποχωρεί. Στη θέση του ο Κούκοτσα.
21:50
90+3 Αλλαγή για την Ντιναμό. Ο Κουράνι αποχωρεί. Στη θέση του ο Προυντνίκοφ.
21:51
Τέλος του αγώνα.
21:51
Ο Παναθηναϊκός γνώρισε την ήττα 2-1 από την Ντιναμό Μόσχας στη Λεωφόρο για την πρώτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Europa League.