Νίκη Βόλου-Εργοτέλης

Παρακολουθήστε σε real-time από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση της 4ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας ανάμεσα στη Νίκη Βόλου και τον Εργοτέλη.

17:59
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Νίκης Βόλου απέναντι στον Εργοτέλη, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
17:59
Ιδιαίτερα κρίσιμο το ματς και για τις δύο ομάδες, καθώς ακόμη δεν έχουν κάνει σεφτέ στους βαθμούς.
17:59
Για την ομάδα της Νίκης στον πάγκο θα κάτσει ο Σβεν Φάντενμπρουκ, που μέχρι πρότινος ήταν ο βοηθός του Βίλιαν Βλουτ, που αποχώρησε από την τεχνική ηγεσία.
17:59
Για τους Κρητικούς, ο Παύλος Δερμιτζάκης θέλει να συνοδέψει με θετικό αποτέλεσμα την δεύτερη αποστολή του στον πάγκο, έπειτα από την βαριά ήττα στο ντέρμπι με τον Πλατανιά.
18:08
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
18:08
Νίκη Βόλου (Σβεν Φαντενμπρούκ): Ταμπάκης, Μαρινάκης, Μαχλέλης, Ίβενς, Αργύρης, Λάουκς, Κοτσαρίδης, Μουζακίτης, Νικλητσιώτης, Γιαννιτσάνης, Σκουρτάι Στον πάγκο: Ταΐρης, Καρασαλίδης, Μάρτινς, Κυζιρίδης, Τζιώρας, Σταμπόλζιεφ, Τσουκάνης
18:08
Εργοτέλης (Παύλος Δερμιτζάκης): Τσέρνι, Βλαχοδήμος, Μέγι, Γιοβάνοβιτς, Μπογκντάνοφ, Κοζορώνης, Τζανακάκης, Γιουσούφ, Λυκογιάννης, Χαλκιαδάκης, Νόσκοβιτς Στον πάγκο: Καβουσάκης, Παντελάκης, Πίτσος, Γκέντσογλου, Κούρεζ, Κούτρης, Ρέντζας
18:09
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Ανδρέας Παππάς.
18:14
1' Έναρξη της αναμέτρησης
18:21
6' Κίτρινη κάρτα στον Γιοβάνοβιτς.
18:22
7' Πρώτη τελική για τη Νίκη. Ο Κοτσαρίδης εκτελεί απευθείας φάουλ από πλάγια θέση, με την μπάλα να καταλήγει άουτ.
18:26
11' Επικίνδυνοι στις αντεπιθέσεις οι Βολιώτες.
18:26
12' ΓΚΟΛ, 1-0, ο Εργοτέλης με τον Μπογκντάνοφ!
18:27
Εξαιρετική αντεπίθεση για τους Κρητικούς, ο Γιουσούφ σέρβιρε στον Μπογκντάνοφ και αυτός με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ.
18:30
15' Mεγάλη φάση για τον Εργοτέλη. Ο Βλαχοδήμος βγήκε απέναντι στον Ταμπάκη, ο οποίος πρόλαβε την τελευταία στιγμή.
18:33
18' Φάση για τον Εργοτέλη. Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Κοζορώνη, η μπάλα λίγο άουτ.
18:34
20' ΓΚΟΛ, 1-1, η Νίκη Βόλου με τον Ίβενς!
18:35
Όμορφη σέντρα του Μουζακίτη, ο υψηλόσωμος αμυντικός πιάνει την κεφαλιά και φέρνει το ματς στα ίσα.
18:38
24' Κίτρινη κάρτα στον Κοτσαρίδη.
18:39
24' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Αναστάτωση στην άμυνα της Νίκης, η μπάλα φτάνει στον αμαρκάριστο Βλαχοδήμο, που κάνει το βολέ αλλά την στέλνει άουτ.
18:43
28' Καλή φάση για τον Εργοτέλη. Ατομική ενέργεια και σουτ του Τζανακάκη αναγκάζει τον Ταμπάκη σε δύσκολη επέμβαση.
18:43
29' Μακρινό σουτ του Λυκογιάννη, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.
18:45
30' Ευκαιρία για τη Νίκη. Ο Σκούρτης σπάει την μπάλα στον Νικλητσιώτη, που κάνει αμέσως το σουτ, το οποίο μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Τσέρνι.
18:51
36' Σουτ του Γιουσούφ, η μπάλα πάνω απ' τα δοκάρια του Ταμπάκη.
18:58
43' Σουτ του Γιαννιτσάνη, ο Τσέρνι μπλοκάρει εύκολα.
19:01
Ένα λεπτό καθυστερήσεων.
19:01
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
19:02
Νίκη Βόλου και Εργοτέλης στο 1-1 στο Πανθεσσαλικό, έπειτα από τα τέρματα των Μπογκντάνοφ (12') και Ίβενς (20΄)
19:18
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
19:19
46' ΓΚΟΛ, 2-1, ο Εργοτέλης με τον Μπογκντάνοφ!
19:20
Όμορφη σέντρα του Γιουσούφ από τα δεξιά, ο Μπογκντάνοφ βγαίνει νικητής από την εναέρια μονομαχία και στέλνει την μπάλα για δεύτερη φορά στα δίχτυα του Ταμπάκη.
19:22
49' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Γκέντσογλου στη θέση του Μπογκντάνοφ.
19:23
50' Κίτρινη κάρτα στον Λάουκς.
19:25
53' ΓΚΟΛ, 1-3, ο Εργοτέλης με τον Χαλκιαδάκη.
19:26
Ο Χαλκιαδάκης παίρνει την κεφαλιά στην καρδιά της περιοχής, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, νικώντας εύκολα τον Ταμπάκη.
19:27
54' Αλλαγή για τη Νίκη. Ο Τσουκάνης στη θέση του Μαχέλη.
19:32
59' Αλλαγές για τη Νίκη. Τζιώρας και Μάρτινς στο ματς, στις θέσεις των Μουζακίτη και Γιαννιτσάνη.
19:38
65' Μεγάλη φάση για τη Νίκη. Φαλταριστό σουτ του Σκούρτη, ο Τσέρνι διώχνει δύσκολα.
19:38
66' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Κούτρης στη θέση του Βλαχοδήμου.
19:42
69' Ευκαιρία για τη Νίκη. Ωραίο σουτ του Σκούρτη, η μπάλα λίγο άουτ.
19:47
73' Ατομική ενέργεια του Τζανακάκη, που κάνει το σουτ έξω από την περιοχή αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.
19:48
75' Μεγάλη φάση για τη Νίκη. Ο Μάρτινς κάνει ωραίο σουτ, αλλά η μπάλα φεύγει λίγο πάνω απ' την εστία του Εργοτέλη.
19:50
77' Κίτρινη κάρτα στον Τσέρνι για καθυστέρηση.
19:52
79' ΓΚΟΛ, 4-1, ο Εργοτέλης με τον Γιουσούφ.
19:52
Γρήγορη αντεπίθεση για τους Κρητικούς, ο Γιουσούφ βγήκε απέναντι στον Ταμπάκη και τον νίκησε με ωραίο τσίμπημα της μπάλας.
19:57
82' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Κούρεζ στη θέση του Νόσκοβιτς.
19:59
87' Κεφαλιά του Τζιώρα, η μπάλα άουτ.
20:07
90+3’ Τέλος της αναμέτρησης
20:07
Μεγάλη επικράτηση του Εργοτέλη, 4-1, στο Πανθεσσαλικό απέναντι στη Νίκη Βόλου.
20:07
Τα γκολ των Μπογκντάνοφ (12’ και 49’), Χαλκιαδάκη (53’) και Γιουσούφ (79’) χάρισαν στην ομάδα του Δερμιτζάκη τους πρώτους της βαθμούς στη φετινή Σούπερ Λίγκα.