Κέρκυρα-ΠΑΣ Γιάννινα

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στην Κέρκυρα και τον ΠΑΣ Γιάννινα

17:59
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα ανάμεσα σε Κέρκυρα και ΠΑΣ Γιάννινα στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
17:59
Οι νησιώτες προέρχονται από ήττα απέναντι στην Βέροια (2-1), ενώ οι παίκτες του Πετράκη από ισοπαλία με την Ξάνθη (2-2).
17:59
Η Κέρκυρα έχει 4 βαθμούς σε τρεις αγώνες, έναν παραπάνω έχουν οι σημερινοί φιλοξενούμενοι.
18:00
Κάτι που φανερώνει και την ανάγκη των δύο ομάδων για το τρίποντο, προκειμένου να ξεκολλήσουν απ' τα χαμηλά και να πάρουν... αέρα προς τα πάνω.
18:03
Λιγότερο από ένα τέταρτο έμεινε για τη σέντρα του αγώνα. Πάμε να δούμε τις συνθέσεις.
18:08
Κέρκυρα (Μ. Γρηγορίου): Σέτκους, Μαραγκός, Βενέτης, Ρόχας, Γκόμες, Σαμπάτ, Μαρκόφσκι, Κοντός, Χαβίτο, Ανδρεόπουλος, Ντιόγκο,
18:08
ΠΑΣ Γιάννινα (Γ. Πετράκης): Βελλίδης, Ντάσιος, Λίλα, Μιχαήλ, Γιάγκος, Τζημόπουλος, Ίλιτς, Τσουκαλάς, Τσάβες, Στρούνα, Κοροβέσης
18:08
Στον πάγκο για τους Φαίακες: Κουτζαβασίλης, Ζορμπάς, Καϊκούτ, Κρητικός, Σάντσεθ, Κανακούδης, Ντιμιτρόφσκι
18:08
Στον πάγκο για τους Γιαννιώτες: Γιαννιώτης, Μπέριος, Ριβέρα, Χαρίσης, Κρητικός, Μανιάς, Σαπαλίδης
18:10
Υπάρχουν και φίλοι του ΠΑΣ στις εξέδρες. Φορτισμένο το κλίμα μετά τον άδικο χαμό του Ανδρέα Νίκα, του παίκτη της Κ-20 της Κέρκυρας...
18:12
Μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
18:12
Διαιτητής του αγώνα ο Δελφάκης.
18:15
Οι παίκτες των δύο ομάδων αφήνουν από ένα λουλούδι στο μνημείο που έχει στηθεί για τον Ανδρέα Νίκα.
18:15
Ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του άτυχου 19χρονου.
18:17
1' Σέντρα στον αγώνα
18:20
Πίεση απ' την Κέρκυρα στα πρώτα λεπτά, με διαδοχικά κόρνερ.
18:22
5' Ένα μακρινό σουτ υπό πίεση του Ντιόγκο, δεν βρίσκει στόχο.
18:27
10' Γύρισμα του Κόντου στην περιοχή του ΠΑΣ, δεν μπορεί ο Μαρκόφσκι για την προβολή και διώχνει με δυσκολία η άμυνα του ΠΑΣ.
18:31
Βρίσκει σιγά-σιγά τα πατήματά του ο ΠΑΣ Γιάννινα.
18:35
Πιέζει στα τελευταία λεπτά ο ΠΑΣ που ψάχνει την... τρύπα στην άμυνα της Κέρκυρας. Στο 18' ο Τσουκαλάς κάνει το δύσκολο γυριστό, φεύγει αρκετά άουτ η μπάλα.
18:41
Καλύτερο πρόσωπο απ' τον ΠΑΣ που... ψάχνεται περισσότερο. Παραμένει το 0-0 στο 24'.
18:45
29' ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα!
18:46
Έφυγαν ταχύτατα στην αντεπίθεση οι Φαίακες, με τον Κόντο να κάνει το γύρισμα στην καρδιά της άμυνας του ΠΑΣ και τον Μιχαήλ να την σπρώχνει στη δική του εστία!
18:47
Κίτρινη κάρτα στον Σαμπάτ της Κέρκυρας.
18:49
32' Καλό σουτ απ' τον Γιάκο για τον ΠΑΣ, φεύγει λίγο άουτ η μπάλα.
18:50
Κίτρινη κάρτα στον Ανδρεόπουλο για σκληρό μαρκάρισμα.
19:03
Καλή προσπάθεια απ' τον ΠΑΣ που αναπτύχθηκε ωραία, αλλά επ' ουδενί δεν απείλησε η κεφαλιά του Τσάβες.
19:03
Ημίχρονο στην Κέρκυρα. Οι Φαίακες προηγούνται 1-0 του ΠΑΣ.
19:19
Σέντρα στο δεύτερο μέρος.
19:27
Τίποτα ιδιαίτερο μέχρι στιγμής και μια μίνι ένταση ανάμεσα στις δύο ομάδες.
19:28
Κίτρινη κάρτα σε Γκόμες και Κοροβέση για μια... αψιμαχία που είχαν οι δύο.
19:32
56' Ο Σέτκους έβγαλε σε κόρνερ το... περίεργο σουτ του Τσάβες.
19:32
Φάουλ κερδίζει πάνω στη γραμμή της μεγάλης περιοχής του ΠΑΣ η Κέρκυρα.
19:36
Δεν βρίσκει εύκολα διαδρόμους ο ΠΑΣ, με την Κέρκυρα να κρατάει άνετα το υπέρ της 1-0.
19:36
62' Ψηλά άουτ το σουτ του Τσάβες.
19:38
64' Κίτρινη κάρτα στον Λίλα.
19:40
65' Από μια αλλαγή για τις δύο ομάδες. Μέσα ο Ζορμπάς αντί του Ρόχας για την Κέρκυρα, ενώ για τον ΠΑΣ μπαίνει στο ματς ο Μανιάς αντί του Γιάκου.
19:42
68' Φεύγει άουτ το σουτ του Τσουκαλά
19:44
69' Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΣ με τον Ίλιτς να κάνει το γύρισμα, τον Κοροβέση στο δεύτερο δοκάρι να επιχειρεί την προβολή για το γκολ, αλλά να μην τα καταφέρνει.
19:49
75' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Κρητικός αντί του Ανδρεόπουλου.
19:56
82' Ακόστα αντί Ντάσιου και Σαπαλίδης αντί Ίλιτς για τον ΠΑΣ. Όλα για όλα απ' τους φιλοξενούμενους.
19:57
83' Ο Βελλίδης λέει όχι στον Μαρκόφσκι από κοντά, στην πρώτη ουσιαστικά φάση των Φαιάκων στο δεύτερο μέρος!
19:59
84' Ψαλιδάκι απ' τον Τσάβες, βρίσκει στον Σαμπάτ και χάνεται η φάση.
20:03
89' Δυνατό σουτ του Μανιά, πάνω απ' τα δοκάρια η μπάλα.
20:08
94' ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα
20:09
Φοβερή προσωπική ενέργεια απ' τον Ζορμπά που... σάστισε τους αντιπάλους του και από κοντά κάνει το 2-0 για την Κέρκυρα. Αυτό είναι και το τελικό σκορ!