Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση Πλατανιάς-Παναθηναϊκός για την 4η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ. Ραδιοφωνική μετάδοση από NovaΣΠΟΡ FM 94,6.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι Πλατανιάς-Παναθηναϊκός για την 4η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.
20:08
Έχουν γίνει ήδη γνωστές οι συνθέσεις των δύο ομάδων.
20:09
Οι γηπεδούχοι ξεκινούν με τους Ολιμπά, Κουλιμπαλί, Μπανανά, Ιτούα, Νέπλιακ, Αζράκ, Αγκιλέρα, Μενδρινό, Τσουράκη, Γκόμες, Τόρες.
20:10
Ενώ στον πάγκο κάθονται οι Κοκκαλάς, Ναζλίδης, Μιλούνοβιτς, Τετέ, Αποστολόπουλος, Γκουνδουλάκης, Δημήτρης.
20:11
Ενώ από την άλλη μεριά, ο Γιάννης Αναστασίου έχει επιλέξει τους Κοτσόλη, Δώνη, Σίλντενφελντ, Κουτρουμπή, Νάνο, Τριανταφυλλόπουλο, Ζέκα, Ντίνα, Πέτριτς, Πράνιτς, Καρέλη.
20:12
Αναπληρωματικοί για τον Παναθηναϊκό είναι οι Στιλ, Κλωναρίδης, Μπαϊράμι, Ατζαγκούν, Μέντες, Χουχούμης, Μπούρμπος.
20:15
Δεν ξυπνούν και οι καλύτερες μνήμες για τους "πράσινους" στα Χανιά, αφού έχουν δύο ήττες και μια ισοπαλία στα τρία ματς που έχουν διεξαχθεί σε πρωτάθλημα και Κύπελλο.
20:25
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Αρετόπουλος που είχε σφυρίξει το πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων στη μεγάλη κατηγορία πριν από δύο χρόνια όταν ο Πλατανιάς είχε επικρατήσει 2-1, με τους φιλοξενούμενους να έχουν σοβαρά παράπονα.
20:29
1' Σέντρα στον αγώνα.
20:31
Γεμάτο το γήπεδο των Περιβολίων, στο οποίο βρίσκονται και φίλοι του Παναθηναϊκού.
20:35
6' Πρώτη καλή στιγμή στον αγώνα για τον Πλατανιά με ατομική ενέργεια και σουτ του Τόρες από τα αριστερά και την μπάλα να φεύγει άουτ.
20:39
10' ΓΚΟΛ 1-0 ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!
20:40
Πολύ καλή μπαλιά του Δώνη στην καρδιά της άμυνας, όπου ο Καρέλης θα πεταχτεί και θα νικήσει με προβολή τον Ολίμπα που εκτίμησε λάθος τη φάση και δεν βγήκε.
20:42
12' Πολύ καλή επέμβαση του Κοτσόλη σε σου του Τσουράκη, παραμένει το 1-0.
20:42
14' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ!
20:44
Η άμυνα του Παναθηναϊκού δεν μπορεί να καθαρίσει μια φαινομενικά εύκολη σέντρα και ο Κουλιμπαλί "εκτελεί" τον Κοτσόλη στην κλειστή του γωνία. 1-1 το ματς!
20:48
19' Κίτρινη κάρτα στον Δώνη.
20:57
Είναι ξεκάθαρο το πρόβλημα του Παναθηναϊκού στον άξονα, όπου είναι εμφανής η απουσία του Μέντες με συνέπεια οι Κρητικοί να βγαίνουν μπροστά με περισσότερες επιλογές.
20:58
30' Κάρτα στον Κουτρουμπή.
21:04
35' Μακρινό σουτ του Αγκιλέρα, ψηλά άουτ η μπάλα.
21:12
43' Μακρινό σουτ του Γκιλβαν Γκόμες, αποκρούει με τα πόδια (!) ο Κοτσόλης.
21:15
45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
21:31
46' Ξεκινά το δεύτερο μέρος.
21:34
48' Πολύ ωραία έξοδος του Ολιμπά που προλαβαίνει τον Καρέλη.
21:36
50' ΓΚΟΛ 2-1 ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ!
21:38
Εξαιρετική αντεπίθεση από τους γηπεδούχους από τα δεξιά, στον ύπνο πιάνεται όλη η άμυνα του Παναθηναϊκού και ο Τόρες από κοντά κάνει το 2-1.
21:39
52' ΙΣΟΦΑΡΙΖΕΙ ΣΕ 2-2 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ!
21:39
Ο Νάνο εκτελεί κόρνερ και ο Ντίνας βγαίνει από την κομπίνα και σκοράρει.
21:43
57' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μέντες αντί του Δώνη.
21:50
Λανθασμένη υπόδειξη του βοηθού που σταματά τον Μέντες (υπέδειξε οφσάιντ) που καθαρά καλυπτόταν από την άμυνα, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Παναθηναϊκός σκοράρει χωρίς το γκολ να μετρήσει...
21:53
68' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Τετέ στη θέση του Αγκιλέρα.
21:55
69' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!
21:56
Ο Καρέλης κάνει σέντρα, ο Κουλιμπαλί γυρίζει άτσαλα προς τα πίσω και ο Ζέκα βρίσκει την ευκαιρία απλά να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα και να κάνει το 3-2 για τον Παναθηναϊκό.
22:01
75' Διπλή αλλαγή. Ο Μπούρμπος στη θέση του Πέτριτς και ο Μιλούνοβιτς αντί του Τσουράκη.
22:05
80' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Ναζλίδης στην θέση του Μενδρινού.
22:06
Παίζει με 4-4-2 ο Πλατανιάς.
22:07
81' Σουτ του Ναζλίδη έξω από την περιοχή, δεν ανησυχεί ο Κοτσόλης.
22:08
Αλλάζει το σύστημα και ο Αναστασίου. Με τρεις αμυντικούς (Σίλντενφελντ, Κουτρουμπή, Τριανταφυλλόπουλο) θα παίξει πλέον ο Παναθηναϊκός.
22:11
85' Τελευταία αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Έξω ο Καρέλης, μέσα ο Κλωναρίδης.
22:13
Κόρνερ για τον Πλατανιά. ενώ απομένουν τρία λεπτά για να συμπληρωθούν τα ενενήντα...
22:14
Και άλλο κόρνερ για τον Πλατανιά, μετά από σουτ του Μιλούνοβιτς.
22:14
88' Σουτ του Μπανανά, από δύσκολη θέση, η μπάλα αρκετά μακριά από την εστία του Κοτσόλη.
22:16
Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος στο δεύτερο ημίχρονο.
22:19
90'+3' Κίτρινη κάρτα στον Κοτσόλη για καθυστέρηση.