Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ 0-1

Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ στο Αγρίνιο, στην αυλαία της 4ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

18:45
Καλησπέρα από το sport-fm.gr, μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τον ΠΑΟΚ, με το οποίο ολοκληρώνεται η 4η αγωνιστική.
18:46
Ο ΠΑΟΚ προέρχεται από άνετη νίκη με σκορ 3-0 επί της Νίκης Βόλου, αλλά και το επιβλητικό 6-1 επί της Ντιναμό Μινσκ στο Γιουρόπα Λιγκ.
18:47
Στις τρεις πρώτες αγωνιστικές έχει συγκεντρώσει 7 βαθμούς και με νίκη σήμερα πιάνει τον Ολυμπιακό στην κορυφή με 10.
18:48
Δίχως "τρίποντο" παραμένει ο Παναιτωλικός με συγκομιδή μόλις δύο πόντων. Στο προηγούμενο ματς ήρθε ισόπαλος χωρίς τέρματα (0-0) με τον Ατρόμητο.
18:49
Σαφής υπεροχή των "ασπρόμαυρων", όπως μαρτυρούν βασικές στατιστικές κατηγορίες. Δείτε την γραφιστική απεικόνισή τους.
18:56
ΠΑΟΚ (Άγγελος Αναστασιάδης): Γλύκος, Σκόνδρας, Βίτορ, Κατσικάς, Ρατς, Κάτσε, Τζανδάρης, Περέιρα, Μακ, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης.
18:57
Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Ράφαελ, Κουτρομάνος, Κούσας, Μαλεζάς, Κέβιν, Γοδόι, Φωτάκης, Μαρτίνες, Μορένο, Θεοδωρίδης, Άλβες.
18:58
Μαλεζάς, Φωτάκης, Θεοδωρίδης, αλλά και Χάβος απέναντι στην παλιά τους ομάδα.
19:01
Συνεχίζεται το ζέσταμα, περίπου στους 30 βαθμούς κελσίου η θερμοκρασία, αναμένεται να δυσκολέψει τις προσπάθειες των δύο ομάδων.
19:04
Την αναμέτρηση θα διευθύνει ο Κουκουλάκης του συνδέσμου Ηρακλείου, με βοηθούς τους Ευθυμιάδη (Πιερίας), Τάτσης (Ηπείρου). Τέταρτος ορίστηκε ο Μαντάκης (Ημαθίας).
19:05
Ραδιοφωνική μετάδοση από τον NovaΣΠΟΡ FM 94,6 και τηλεοπτική από το Novasports 1.
19:16
Συνεχίζεται η προσέλευση του κόσμου στο γήπεδο. Τυπικά στις εξέδρες βρίσκονται μόνο φίλοι του Παναιτωλικού, μιας και η Κυβέρνηση -έπειτα από εισήγηση της Αστυνομίας- δεν επέτρεψε την παρουσία οπαδών του "Δικεφάλου".
19:17
Ωστόσο, μεμονωμένα -και χωρίς να φέρουν διακριτικά- βρίσκονται οπαδοί των φιλοξενούμενων στο Αγρίνιο.
19:18
Σε λιγότερο από 15 λεπτά η σέντρα στην αναμέτρηση.
19:29
Αρκετός κόσμος στο γήπεδο. Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων.
19:32
Θεοδωρίδης και Αθανασιάδης οι δύο αρχηγοί.
19:33
1' Έναρξη του αγώνα με τον ΠΑΟΚ στην σέντρα.
19:35
3' Ο Ρατς προλαβαίνει μια μπαλιά που έμοιαζε χαμένη, έκανε τη σέντρα από αριστερά με τον Ράφαελ να διώχνει με υπερένταση.
19:39
6' Ο Μορένο νίκησε στον αέρα την άμυνα του ΠΑΟΚ κι έπιασε την κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει πάνω από την εστία του Γλύκου.
19:51
Δυνατές μονομαχίες και δυσκολία ορθολογικής ανάπτυξης.
19:52
Παρατηρήσεις από τον Άναστασιάδη, ο οποίος παρακολουθεί όρθιος το παιχνίδι.
19:52
20' Ο Κάτσε παρατηρείται με κίτρινη κάρτα.
19:56
Πολλά λάθη και από τους δύο, 14-17 ως τώρα.
20:01
Νευρικότητα, έλλειψη καθαρού μυαλού και κακές επιλογές. Λείπει η ουσία σε αυτό το πρώτο ημίωρο του παιχνιδιού.
20:02
29' Ο Σαλπιγγίδης γέμισε στην περιοχή, ο Βίτορ έκανε την κεφαλιά προς τα πίσω, αλλά δεν βρήκε στόχο.
20:03
31' Κίτρινη κάρτα στον Θεοδωρίδη, για τράβηγμα της φανέλας και φάουλ στον Σαλπιγγίδη.
20:06
33' Ο Μορένο έφυγε από δεξιά, αλλά "κόπηκε" πριν γίνει επικίνδυνος. Κέρδος ένα κόρνερ.
20:07
35' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ!
20:08
Ο Κουτρομάνος ανέτρεψε τον Μακ μέσα στην περιοχή. Κίτρινη κάρτα στον αμυντικό του Παναιτωλικού.
20:08
36' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ, 1-0! Ο Μακ ευστόχησε από την άσπρη βούλα.
20:09
Όλα ξεκίνησαν από την έμπνευση του Περέιρα, με τον Μακ να κερδίζει και να αξιοποιεί το πέναλτι, δίνοντας το προβάδισμα στον "Δικέφαλο του Βορρά".
20:10
38' Σέντρα του Ρατς από αριστερά, σηκώνεται πιο ψηλά απ' όλους και πιάνει την κεφαλιά ο Βίτορ, αλλά περνάει άουτ.
20:12
40' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μακ έφυγε σφαίρα στην αντεπίθεση, είδε δεξιά τον επερχόμενο Αθανασιάδη, του έστρωσε ιδανικά την μπάλα, αλλά ο Ράφαελ ήταν σε ετοιμότητα στο ξερό σουτ του Έλληνα επιθετικού.
20:14
42' Στο τείχος το φάουλ του Θεοδωρίδη.
20:17
Οι τελικές προσπάθειες: Παναιτωλικός 3 - ΠΑΟΚ 4.
20:18
45+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες.
20:35
46' Δύο αλλαγές για τον Παναιτωλικό: Κουτρομάνος, Μορένο εκτός. Μπεχαράνο και Κάπελ περνούν στο ματς.
20:36
Πρόβλημα στα δίχτυα της εστίας του ΠΑΟΚ. Το φροντίζουν οι άνθρωποι του γηπέδου.
20:37
46' Ξεπεράστηκε και δίνεται συνέχεια στο παιχνίδι με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.
20:44
52' Ο Μακ κινήθηκε από αριστερά, απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο αλλά το σουτ που έπιασε έφυγε άουτ.
20:48
56' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Τζιόλης πέρασε στην θέση του Περέιρα. 4-3-3 το σύστημα του "Δικεφάλου".
20:51
57' Δεν μετράει το τέρμα που σημείωσε ο Μακ, καθώς ξεκίνησε την προσπάθειά του από οριακή θέση οφσάιντ.
20:51
59' Έσωσε την τελευταία στιγμή ο Γλύκος προ του Άλβες.
20:53
61' Άστοχο σουτ από τον Κάτσε που δοκίμασε το πόδι αρκετά μέτρα μακριά από την αντίπαλη περιοχή.
20:54
62' Ψηλά άουτ το σουτ του Κέβιν. Η μπάλα έφυγε εκτός γηπέδου.
20:55
64' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ!
20:56
Εκτέλεση φάουλ του Ρατς, στην κεφαλιά ο Βίτορ με την μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι.
20:57
Νωρίτερα, ο Μπεχαράνο πήρε κίτρινη κάρτα.
21:02
71' Κίτρινη κάρτα στον Κατσικά.
21:03
72' Φάουλ σε καλή θέση για τον Παναιτωλικό, αλλά δεν απειλεί ο Θεοδωρίδης.
21:04
Συνήλθε ο Άλβες μετά την σύγκρουση με τον Γλύκο.
21:05
74' Κλείνει τις αλλαγές του ο Παναιτωλικός: Ο Βασιλείου περνάει στην θέση του Θεοδωρίδη.
21:09
77' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Παπαδόπουλος περνάει στην θέση του Αθανασιάδη.
21:10
79' Κίτρινη κάρτα στον Γοδόι.
21:11
80' Ο Ράφαελ μπλόκαρε σταθερά την εκτέλεση φάουλ του Ρατς.
21:18
87' Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Κίτσιου πέρασε στην θέση του Σαλπιγγίδη.
21:20
89' Κίτρινη στον Κέβιν για σκληρό μαρκάρισμα στον Τζανδάρη.
21:22
Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, που πιέζει για την ισοφάριση.
21:22
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
21:25
90'+3' Κοντά στην ισοφάριση ο Παναιτωλίκός. Ο Βασιλείου διεκδίκησε μπαλιά, ο Γλύκος έκανε κακή έξοδο και ο Άλβες πλάσαρε, με τον Κατσικά να διώχνει σχεδόν πάνω στην γραμμή.
21:26
Τέλος στο παιχνίδι. Ο ΠΑΟΚ πέρασε από το Αγρίνιο, επικρατώντας 1-0 του Παναιτωλικού, χάρη σε γκολ του Μακ, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και συγκατοικεί με τον Ολυμπιακό στην πρώτη θέση της Super League.