Απ. Καλαμαριάς-ΠΑΟΚ 1-0

Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης Απόλλων Καλαμαριάς-ΠΑΟΚ για το Κύπελλο Ελλάδας.

18:46
Καλησπέρα από το sport-fm.gr, μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του ΠΑΟΚ με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς.
18:47
Ο ΠΑΟΚ ρίχνεται στην μάχη του Κυπέλλου, με τον Άγγελο Αναστασιάδη να δίνει ανάσες σε πολλούς βασικούς.
18:48
Εκτός αποστολής έμειναν οι Γλύκος, Κατσικάς, Ρατς, Βίτορ, Κάτσε, Περέιρα, Σαλπιγγίδης, Μακ.
18:49
Και οι ανέτοιμοι Μαντούρο, Κωνσταντινίδη, Τζαβέλλας.
18:50
Η ενδεκάδα του "Δικέφαλου του Βορρά": Γιακουμής, Σπυρόπουλος, Ποζατζίδης, Τζιόλης, Κίτσιου, Μάρτενς, Σαββίδης, Γκολάσα, Πόζογλου, Κουλούρης, Παπαδόπουλος.
18:50
18:51
Και η διάταξή του στον αγωνιστικό χώρο, σύμφωνα με την σχετική κάρτα του paokfc.gr
18:52
Στον πάγκο μένουν οι Ιτάνζ, Σκόνδρας, Αθανασιάδης, Δεληγιαννίδης, Κάκο, Τσολακίδης, Τζανδάρης.
18:53
Η ενδεκάδα του Απόλλωνα Καλαμαριάς: Βρονταράς, Γαλανόπουλος, Κατσιαρός, Μπερτίν, Βαγγελόπουλος, Ακασού, Καράμπελας, Ευσταθίου, Μπιτσάκος, Νατσιόπουλος, Γκέσιος.
18:53
Τυπικά γηπεδούχοι οι "ροσονέρι", μιας και το ματς θα φιλοξενηθεί στο "Καυτανζόγλειο".
18:53
Όχι και σε τόσο καλή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος του γηπέδου.
19:02
1' Έναρξη του αγώνα με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς στην σέντρα.
19:04
Πρώτες παρατηρήσεις από τον Αναστασιάδη στους παίκτες του.
19:06
4' Το φάουλ του Μέρτενς απομακρύνθηκε από την άμυνα του Απόλλωνα.
19:09
7' Ο Ευσταθίου απέφυγε τον Ποζατζίδη κι έκανε το σουτ από πλάγια θέση στην περιοχή, με τον Γιακουμή να πέφτει και να διώχνει με τις γροθιές.
19:15
13' Ωραία επιθετική ανάπτυξη από τον ΠΑΟΚ, που πάτησε εύκολα περιοχή και με τελικό αποδέκτη της μπάλας τον Μάρτενς απείλησε τους γηπεδούχους.
19:16
14' Η πρώτη κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι, τη βλέπει ο Ακασού.
19:17
15' Νέα καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, με τον Παπαδόπουλο να τροφοδοτείται στην περιοχή και με δυνατό σουτ, να στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.
19:19
17' Εντείνει την πίεσή του ο ΠΑΟΚ, αυτή τη φορά ο Πόζογλου με διαγώνιο σουτ (μπλόκαρε σταθερά ο Βρονταράς) κάνει αισθητή την παρουσία του επιθετικά.
19:20
18' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ, 1-0!
19:21
Έπειτα από σέντρα από αριστερά και κακή απομάκρυνση της άμυνας, ο Ευσταθίου με σουτ-βολίδα μέσα από την περιοχή πέτυχε ένα πανέμορφο τέρμα.
19:24
22' Ο Σπυρόπουλος υπό πίεση σούταρε ψηλά άουτ.
19:25
Ο ΠΑΟΚ έχει την κατοχή, όχι όμως και την ουσία αφού δημιούργησε ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφερε να τις αξιοποιήσει για να φτάσει εκείνος στο γκολ.
19:29
27' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νατσιόπουλου, σε ετοιμότητα ο Γιακουμής.
19:29
28' Κίτρινη κάρτα στον Σπυρόπουλο.
19:38
Νέες παρατήσεις από τον Αναστασιάδη.
19:39
37' Το σουτ του Μάρτενς κόντραρε σε αμυνόμενο κι έχασε τη δύναμή του, μάζεψε άνετα ο Βρονταράς.
19:44
41' Ο Παπαδόπουλος βρίσκει (δύο φορές) με τον αγκώνα τον Μπιτσάκο, ο οποίος έπεσε στον αγωνιστικό χώρο πιάνοντας το πρόσωπό.
19:45
Κίτρινη κάρτα στον παίκτη του Απόλλωνα Καλαμαριάς (!) για το φάουλ που προηγήθηκε...
19:48
45' Ο Πόζογλου παρατηρείται με κίτρινη κάρτα.
19:50
45+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
20:05
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
20:05
Χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.
20:10
Ετοιμάζεται να περάσει στο ματς ο Αθανασιάδης.
20:11
52' Αντικαθιστά τον Πόζογλου. Στο ματς περνάει και ο Τζανδάρης αντί του Σαββίδη. Και για τον Απόλλωνα ο Ολίσε στη θέση του Ακασού.
20:17
56' Φάση διαρκείας στα καρέ του Απόλλωνα Καλαμαριάς, απομακρύνεται εν τέλει η μπάλα και ταυτόχρονα ο κίνδυνος για τους γηπεδούχους.
20:18
58' Ο Βρονταράς βγήκε γρήγορα και δεν επέτρεψε στον Αθανασιάδη να απειλήσει.
20:20
61' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Βρονταράς έσωσε στην γραμμή την ψιλοκρεμαστή κεφαλιά του Αθανασιάδη.
20:26
66' Αλλαγή για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς: Ο Σουλίδης πέρασε στην θέση του Νατσιόπουλου.
20:28
Διαμαρτυρίες του Άγγελου Αναστασιάδη προς τον διαιτητή της αναμέτρησης.
20:29
70' Kίτρινη στον Ποζατζίδη για χέρι.
20:31
70' Κίτρινη κάρτα στον Ποζατζίδη.
20:35
5-9 οι τελικές προσπάθειες, 35%-65% το ποσοστό κατοχής της μπάλας.
20:36
76' Τελευταία αλλαγή για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς: Ο Αναστασίου πέρασε στην θέση του Γκέσιου.
20:40
81' Κίτρινη κάρτα στον Βαγγελόπουλο.
20:41
82' Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη.
20:43
Τελευταίες προσπάθειες απ' τον ΠΑΟΚ -τουλάχιστον- για την ισοφάριση!
20:47
Μπήκαμε στο 88', κρατάει ο Απόλλωνας το υπέρ του 1-0.
20:48
89' Υπό καλές προϋποθέσεις κεφαλιά του Παπαδόπουλου, αλλά δεν δημιουργεί καμία ανησυχία στον Βρονταρά.
20:51
90+1' Μεγάλη φάση στην κόντρα για τον Απόλλωνα, με τον Αναστασίου από κοντά να μην μπορεί να νικήσει τον Γιακουμή.
20:51
Δύο λεπτά ακόμα για τη λήξη του ματς.
20:53
Τραγικό σουτ του Γκολάσα, φεύγει άουτ από καλή θέση η μπάλα.
20:54
Κίτρινη κάρτα στον Βρονταρά για καθυστέρηση.
20:54
Τέλος του αγώνα! Ο Απόλλων Καλαμαριάς παίρνει τη νίκη με σκορ 1-0 απέναντι στον ΠΑΟΚ και η πρόκριση του Δικεφάλου για την επόμενη φάση... μπλέκει!