Γκινγκάμπ-ΠΑΟΚ

Ήττα με 2-0 από τον ΠΑΟΚ στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Γκινγκάμπ για την 2η αγωνιστική του Europa League. Ο Μαρβό (57', 60') τα δύο τέρματα της αναμέτρησης

19:23
Χαίρεται, από εδώ θα ενημερωθείτε για την εξέλιξη της αναμέτρησης, Γκινγκάμπ-ΠΑΟΚ, το οποίο είναι προγραμματισμένο για τις 20:00 και θα διεξαχθεί στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Europa League.
19:26
Την ίδια ώρα θα αγωνιστούν για τον ενδεέκατο όμιλο, Ντιναμό Μινσκ και Φιορεντίνα.
19:27
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
19:28
Γκινγκάμπ (Γουρβενές): Λοσλ, Γιάκομπσεν, Σορμπόν, Κερμπρά, Λεβέκ, Σανκαρέ, Μποβού, Ματίς, Πιέν, Σβαρτς, Μαρβό.
19:29
Στον πάγκο βρίσκονται οι Σαμασά, Ανγκούα, Μπακά, Γιαταμπαρέ, Ζιρές, Μαντάν.
19:30
ΠΑΟΚ (Αναστασιάδης): Γλύκος, Βίτορ, Κατσικάς, Σκόνδρας, Ρατς, Κάτσε, Τζανδάρης, Τζιόλης, Μακ, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης.
19:32
Στον πάγκο βρίσκονται οι Γιακουμής, Σπυρόπουλος, Γκολάσα, Μάρτενς, Κίτσιου, Παπαδόπουλος, Κουλούρης.
19:33
Εκτός αποστολής έμειναν οι Περέιρα, Ποζατζίδης, Σαββίδης και Πόζογλου για τον ΠΑΟΚ. Στη Θεσσαλονίκη παρέμειναν οι τραυματίες Τζαβέλλας, Μαντούρο, Κωνσταντινίδης.
19:37
Ο Παναγιώτης Γλύκος "σφίγγει" τα δόντια και θα βρεθεί κάτω από το τέρμα της ελληνικής ομάδας, αν και είχε έντονες ενοχλήσεις στο γόνατο τις προηγούμενες ημέρες. Αντιθέτως, ο Φακούντο Περέιρα, που είχε θεωρητικά περισσότερες πιθανότητες, από τον 28χρονο πορτιέρο, να αγωνιστεί, δεν είναι καν στον πάγκο.
19:45
19:47
Υπενθυμίζεται ότι στην πρώτη αγωνιστική ο ΠΑΟΚ είχε συντρίψει την Ντιναμό Μινσκ, καθώς νίκησε με 6-1.
19:48
Από την άλλη ο Γκινγκάμπ είχε χάσει με 3-0 από την Φιορεντίνα στην Ιταλία.
19:54
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Γκεντιμίνας Μαζέικα από την Λιθουανία, με βοηθούς τους Βιτάουτας Σάιμκους και Βαϊτένις Καζλάουσκας.
20:01
Έναρξη στο ματς.
20:07
Ο ΠΑΟΚ έχει μπει με μεγαλύτερη... διάθεση από τους γηπεδούχους να δημιουργήσει και η μπάλα είναι στην κατοχή του στα πρώτα λεπτά.
20:09
7' Απειλεί ο ΠΑΟΚ. Έγινε η σέντρα από τον Σκόνδρα, αλλά το σουτ του Τζανδάρη από καλή θέση βρήκε σε σώματα.
20:14
13' Κίνδυνος στην άμυνα του ΠΑΟΚ. Ο Σβάρτς βγήκε από τα αριστερά, συνέκλινε, αλλά το σουτ του μπλόκαρε ο Γλύκος.
20:23
21' Εκτέλεση φάουλ από τον Ρατς, η άμυνα της Γκινγκάμπ έδιωξε και η μπάλα στρώθηκε στον Σαλπιγγίδη, που έπιασε το σουτ, αλλά ο Λοσλ δεν δυσκολεύτηκε.
20:23
22' ΔΟΚΑΡΙ για την Γκινγκάμπ!
20:24
Ο Μαρβό εκτέλεσε με το αριστερό μέσα από την περιοχή και η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Γλύκου.
20:28
27' Φάουλ σε καλή θέση για τους γηπεδούχους.
20:29
Το εκτέλεσε ο Σβάρτς, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο τείχος.
20:32
29' Κοντά στο γκολ η Γκινγκάμπ. Σέντρα του Πιέ από τα δεξιά, κεφαλιά-πάσα του Μαρβό στον Σβαρτς, που δεν βρήκε καλά με το πόδι την μπάλα και αστόχησε εξ' επαφής.
20:34
33' Και άλλη ευκαιρία για την Γκινγκάμπ... Σουτ του Μποβού, που ξέφυγε από τον Ρατς, έδιωξε με δυσκολία ο Γλύκος.
20:35
Από το δοκάρι και μετά, η Γκινγκάμπ έχει τον απόλυτο έλεγχο του ματς.
20:37
Στο άλλο ματς του ομίλου, η Φιορεντίνα προηγείται πλέον της Ντιναμό στο Μινσκ με γκολ του Ακουϊλάνι στο 37ο λεπτό.
20:38
37' Απειλεί ξανά η γαλλική ομάδα. Σουτ του Πιέ έξω από την περιοχή, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Γλύκος.
20:40
38' Μπαίνει ξανά στην περιοχή του ΠΑΟΚ. Ο Σβαρτς βρέθηκε σε απόστασης βολής από την εστία, αλλά ευτυχώς ο Κατσικάς τον σταμάτησε την τελευταία στιγμή.
20:41
40' Σουτ του Σαλπιγγίδη έξω από την περιοχή, δεν ανησύχησε ο Λοσλ.
20:45
43' Καλή ευκαιρία για την Γκινγκάμπ... Ο Πιέ έκανε σκαστό σουτ από τα όρια της περιοχής, η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Γλύκου.
21:06
47' Σέντρα του Τζανδάρη, έδιωξε ο Λοσλ, προ του Αθανασιάδη.
21:07
47' ΓΚΟΛ Η Γκινγκάμπ και 1-0!
21:10
Ο Σβάρτς έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, ο Γλύκος έδιωξε και ο Μαρβό έκανε το 1-0. Λάθος από τον Βίτορ, που προσπάθησε να διώξει μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, αλλά με την επέμβαση του τροφοδότησε τον επιθετικό της Γκινγκάμπ.
21:11
50' ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΚΟΛ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ, που κάνει το 2-0.
21:12
Ο σκόρερ του πρώτου τέρματος, Μαρβό, νίκησε και πάλι τον Γλύκο. Αυτήν την φορά με απευθείας εκτέλεση φάουλ.
21:12
52' Σουτ του Σαλπιγγίδη από τα δεξιά, η μπάλα αρκετά έξω.
21:14
53' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ρατς έκανε την σέντρα, ο Αθανασιάδης προσπάθησε να πιάσει την κεφαλιά, αλλά δεν έφθασε στην μπάλα.
21:14
54' Αλλαγή για την Γκινγκάμπ. Ο Γιαταμπαρέ στην θέση του Πιέ.
21:15
55' Μάρτενς στην θέση του Τζιόλη για τον ΠΑΟΚ.
21:17
57' Συνεργασία Αθανασιάδη-Τζανδάρη, αλλά το σουτ του δεύτερου δεν ήταν αυτό που θα έπρεπε από καλή θέση... η μπάλα κατέληξε έξω.
21:19
60' Απειλεί η Γκινγκάμπ. Ο Σβάρτς βρέθηκε στην περιοχή, αλλά δεν μπόρεσε πιάσει γεμάτο σουτ και πέρασε ο κίνδυνος.
21:20
61' Σουτ του Γιαταμπαρέ έξω από την περιοχή, η μπάλα έξω.
21:21
62' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Μακ, μέσα ο Παπαδόπουλος.
21:21
2-0 η Φιορεντίνα, με τον Ίλισιτς.
21:24
65' Σκάβει την μπάλα ο Σβαρτς, δεν χρειάστηκε να επέμβει ο Γλύκος.
21:27
69' Ύστερα από φάση διαρκείας, η μπάλα στρώθηκε στον Αθανασάδη που σούταρε ακριβώς έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα σταμάτησε στα σώματα.
21:28
70' Κίτρινη στον Σβαρτς, που έπεσε μέσα στην περιοχή, αλλά ο διαιτητής θεωρεί πως δεν υπήρξε κάτι αντικανονικό.
21:29
0-3 η Φιορεντίνα, με τον Μπερναρντεσί.
21:31
73' Δεύτερη αλλαγή γα την Γκινγκάμπ. Έξω ο Σβαρτς, μέσα ο Μαντάν.
21:32
74' Καλό σουτ του Σκόνδρα, η μπάλα λίγο πάνω από το τέρμα του Λοσλ.
21:32
Κλείνει τις αλλαγές του ο Αναστασιάδης. Έξω ο Σκόνδρας, μέσα ο Γκολάσα.
21:36
78' Τελευταία αλλαγή για την Γκινγκάμπ. Μέσα ο Ζιρές, έξω ο Μαρβό.
21:41
84' Φάουλ σε καλή θέση για την Γκινγκάμπ.
21:42
Πέρασε ο κίνδυνος, χωρίς να ανησυχήσει ο Γλύκος.
21:44
87' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Αθανασιάδη, έδιωξε με δυσκολία ο Λοσλ.
21:45
88' Κεφαλιά του Κατσικά, η μπάλα λίγο έξω από το τέρμα του Λοσλ
21:47
90' Σουτ του Μπουβό, κρατάει ο Γλύκος το 2-0.