Παρακολουθήστε σε real-time από το sport-fm.gr την αναμέτρηση του Αστέρα απέναντι στην Παρτιζάν στην Τρίπολη, για την 2η αγωνιστική των ομίλων του Europa League. Περιγραφή από τον NovaΣΠΟΡ FM 94.6.

21:30
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Αστέρα απέναντι στην Παρτιζάν στην Τρίπολη.
21:30
Ακόμη ένα θετικό αποτέλεσμα, μετά το 1-1 στην Τουρκία απέναντι στην Μπεσίκτας, θέλουν να πάρουν οι παίκτες του Στάικου Βεργέτη στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης», στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League.
21:31
Η βαθμολογία στο (3o) όμιλο μετά την 1η αγωνιστική: 1. Αστέρας Τρίπολης 1 2. Μπεσίκτας 1 3. Παρτιζάν 1 4. Τότεναμ 1
21:31
Στο άλλο ματς του ομίλου, η Τότεναμ υποδέχεται την Μπεσίκτας.
21:31
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
21:32
Αστέρας Τρίπολης (Στάικος Βεργέτης): Κοσίτσκι, Λούι, Γκοϊάν, Σανκαρέ, Παντελιάδης, Ζησόπουλος, Ουσέρο, Ρόλε, Γιαννιώτας, Μάσα, Πάρα Στον πάγκο: Θεοδωρόπουλος, Τιέ Μπι, Μουνάφο, Μπαράλες, Μπακασέτας, Κιτοκό, Τσοκάνης
21:33
Παρτίζαν (Μάρκο Νίκολιτς): Λούκατς, Βουλίτσεβιτς, Τσίρκοβιτς, Στάνκοβιτς, Βολκόφ, Μπράνκο Ιλιτς, Σάσα Ιλιτς, Γκρμπιτς, Ζίβκοβιτς, Πάντιτς, Λάζοβιτς Στον πάγκο: Ζίβκοβιτς, Πέτροβιτς, Λούκα, Κόγιτς, Φοφανά, Νίνκοβιτς, Μάρκοβιτς
21:34
Οι παίκτες των δύο ομάδων σε λίγα λεπτά θα ολοκληρώσουν το ζέσταμά τους και θα μπουν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες.
21:41
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Ντάνι Μακέλιε από την Ολλανδία.
22:00
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
22:05
1' Έναρξη της αναμέτρησης
22:11
6' Πρώτη τελική για τον Αστέρα. Ο Ρόλε εκτελεί απευθείας φάουλ, ο Λούκατς μπλοκάρει εύκολα.
22:19
15' Κίτρινη κάρτα στον Ίλιτς.
22:20
16' Φάση για τον Αστέρα. Ο Ρόλε κάνει το γέμισμα, ο Πάρα πιάνει την κεφαλιά και η μπάλα καταλήγει άουτ.
22:26
22' ΓΚΟΛ, 1-0, ο Αστέρας με τον Ουσέρο!
22:27
Ο Λούκατς δεν μπλοκάρει σουτ του Ουσέρο από το ύψος της περιοχής και με δεύτερη προσπάθεια ο Ισπανός στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της Παρτιζάν.
22:29
25' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα!
22:29
Ο Βουλίτσεβιτς κάνει τραγικό λάθος, ο Μάσα του κλέβει τη μπάλα, όμως δεν μπορεί να νικήσει τον Λούκατς, που διώχνει δύσκολα με το πόδι.
22:35
32' Οι Σέρβοι έχουν χάσει την ηρεμία τους στο ματς και ο Αστέρας δεν απειλείται.
22:44
40' Μακρινό σουτ του Ρόλε, μπλοκάρει ο Λούκατς.
22:50
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
22:50
Ο Αστέρας προηγείται 1-0 απέναντι στην Παρτιζάν στην Τρίπολη.
22:51
Σκόρερ για την ομάδα του Βεργέτη, ο Ουσέρο από το 22'.
23:05
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!
23:06
46' Αλλαγή για την Παρτιζάν. Στη θέση του Ζίβκοβιτς πέρασε ο Φοφανά.
23:08
47' Σουτ του Γιαννιώτα, μπλοκάρει ο Λούκατς.
23:09
48' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Σουτ του Γιαννιώτα, ο Λούκατς διώχνει δύσκολα και στη συνέχεια οι Σέρβοι διώχνουν σε κόρνερ.
23:10
49' Σουτ του Πάρα έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω απ' την εστία της Παρτιζάν.
23:12
52' ΓΚΟΛ, 2-0, ο Αστέρας με τον Πάρα!
23:13
Ο Λούι κάνει το σουτ, ο Πάρα πετάγεται στην πορεία της φάσης και με κοντινή προβολή κάνει το 2-0 για τους Αρκάδες!
23:20
59' Αλλαγή για τον Αστέρα. Στη θέση του Πάρα πέρασε ο Μπαράλες.
23:22
61' Κίτρινη κάρτα στον Βουλίσεβιτς.
23:24
63' Ευκαιρία για την Παρτιζάν. Ο Βουλίσεβιτς κάνει σουτ από πλάγια θέση και ο Κοσίτσκι διώχνει σε κόρνερ.
23:24
63' Αλλαγή για την Παρτιζάν. Στη θέση του Γκρίμπιτς πέρασε ο Νίνκοβιτς.
23:29
68' Σουτ του Γιαννιώτα, η μπάλα άουτ χωρίς να ανησυχήσει τον Λούκατς.
23:30
69΄ Ακυρώνεται γκολ του Μπαράλες ως οφσάιντ. Ο Αργεντινός φαίνεται πως βρίσκεται στην ίδια ευθεία με τον Σέρβο αμυντικό.
23:32
71' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα. Τρομερή ενέργεια του Λούι, ζαλίζει δύο αμυντικούς, κάνει το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.
23:34
73' Αλλαγή για τον Αστέρα. Στη θέση του Γιαννιώτα πέρασε ο Κιτόκο.
23:36
75' Σουτ του Λούι, ο Λούκατς πέφτει και διώχνει εντυπωσιακά.
23:46
77' Αλλαγή για την Παρτιζάν. Ο Κόγιτς στη θέση του Ίλιτς.
23:46
85' Διαδικαστικό χαρακτήρα έχει πάρει το ματς.
23:50
87' Κίτρινη κάρτα στον Νίνκοβιτς.
23:51
89' Αλλαγή για τον Αστέρα. Στη θέση του Ρόλε πέρασε ο Μουνάφο.
23:55
90+3' Τέλος της αναμέτρησης!