Νίκη Βόλου-Πανθρακικός

Παρακολουθήστε σε real time το εναρκτήριο παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής ανάμεσα σε Νίκη Βόλου και Πανθρακικό.

15:59
Καλό μεσημέρι σε όλους. Ύστερα από την αναβολή στη μνήμη του Κώστα Κατσούλη, ύστερα απ' τη διακοπή λόγω Εθνικών ομάδων, η Σούπερ Λίγκα είναι ξανά εδώ!
16:00
Και το πρώτο παιχνίδι για την 7η αγωνιστική είναι αυτό ανάμεσα σε Νίκη Βόλου και Πανθρακικό. Αυτό που θα παρακολουθήσουμε παρέα!
16:01
Εκεί όπου η ουραγός Νίκη Βόλου θέλει να πάρει τους πρώτους της βαθμούς και να δείξει... σφυγμό, ενώ απ' την άλλη οι Θρακιώτες αν και έχουν 5 πόντους, θέλουν να ξεκολλήσουν απ' τα χαμηλά στρώματα.
16:02
1' Σέντρα στο ματς
16:02
Νίκη Βόλου: Ταΐρης, Μαρινάκης, Τσουκάνης, Καρασαλίδης, Ίβενς, Λάουκς, Μουζακίτης, Κοτσαρίδης, Σταμπολζίεφ, Ροτζέριο, Τζιώρας
16:02
Πανθρακικός: Πασχαλάκης, Εμπό, Σερφά, Μπαϊκαρά, Λαδάκης, Ποτουρίδης, Ιγκόρ, Γκιγέρμο, Ζδράβος, Χρήστου, Χασομέρης.
16:02
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Ταμπάκης, Σκουρτάι, Νικλητσιώτης, Κυζιρίδης, Γιαννιτσάνης, Αργύρης, Μαχλελής
16:03
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Αθανασιάδης, Καθάριος, Μεχία, Τζάνης, Ντιγκινί, Κάσες, Τσουμάνης.
16:04
Δεν υπάρχει και πολύ κόσμος στις εξέδρες αυτή τη στιγμή. Ενδεχομένως και η κακή πορεία της ομάδας μέχρι στιγμής να 'χει παίξει το ρόλο της σ' αυτό.
16:07
8' Χωρίς κάποια φάση ακόμα στο ματς, με τις δύο ομάδες να δείχνουν διάθεση για γρήγορο τέμπο.
16:14
14' Έκανε το... μπάσιμο απ' τα δεξιά ο Μαρινάκης, υπό πίεση και από πλάγια θέση έκανε τη σέντρα-σουτ, με την μπάλα να φεύγει πάνω απ' τα δοκάρια του Πανθρακικού.
16:20
Φτάσαμε στο 20', δεν υπάρχει κάτι αξιόλογο με τις δύο ομάδες να είναι ιδιαίτερα προσεκτικές.
16:23
23' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
16:24
Δυνατό σουτ από μακριά του Ροτζέριο που αιφνιδιάζει τον Πασχαλάκη και κάνει το 1-0 για τους Βολιώτες απέναντι στον Πανθρακικό!
16:31
Συμπληρώθηκε μισή ώρα αγώνα, με τον Πανθρακικό να μην έχει δείξει τίποτα, τη Νίκη να είναι ορεξάτη και ουσιαστικά με μια ευκαιρία να 'χει πάρει και προβάδισμα.
16:37
37' Κίτρινη κάρτα δέχθηκε ο Τζάνης στον πάγκο του Πανθρακικού.
16:40
39' Σουτ απ' τον Ίγκορ, κοντράρει η μπάλα και φτάνει στην αγκαλιά του Τραΐρη.
16:43
44' Κίτρινη κάρτα στον Ροτζέριο Μάρτινς.
16:44
45' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκιγιέρμο Πέρεθ, ψηλά άουτ η μπάλα.
16:47
Ημίχρονο με τη Νίκη Βόλου να προηγείται 1-0 του Πανθρακικού, χάρη στο γκολ του Ροτζέριο.
17:04
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.
17:06
Διπλή αλλαγή για τους Θρακιώτες στην προσπάθεια του Μάντζιου να αλλάξει την εικόνα της ομάδας του. Μέσα οι Τζάνης, Ντίγκινι, έξω οι Χασομέρης, Ποτουρίδης.
17:11
Ο Πανθρακικός είναι αυτός που δείχνει στα πρώτα λεπτά μια υπεροχή.
17:14
56' Αλλαγή για τη Νίκη. Μέσα ο Μαχλελής, έξω ο Λάουκς.
17:19
59' Καλό σουτ του Ίγκορ, λίγο άουτ η μπάλα.
17:21
63' Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Μέσα ο Κυζιρίδης έξω ο Κοτσαρίδης.
17:26
Παραμένει το 1-0 για τη Νίκη Βόλου με τον Πανθρακικό να προσπαθεί, αλλά να μην μπορεί για την ώρα να διασπάσει την άμυνα των γηπεδούχων.
17:31
73' Αλλαγή για τη Νίκη. Μέσα ο Μέσα ο Αργύρης αντί του Μουζακίτη.
17:34
Τελευταία αλλαγή για τους φιλοξενούμενους με τον Κάσες να μπαίνει στον αγώνα για να δώσει... φαντασία στην επίθεση.
17:42
Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο. Δεν υπάρχουν φάσεις, το ματς είναι κακό, αλλά η Νίκη Βόλου έχει την ουσία, το υπέρ της 1-0.
17:50
Μπήκαμε στο τετράλεπτο των καθυστερήσεων. Κίτρινη κάρτα στον Τραΐρη για καθυστέρηση.
17:53
ΤΕΛΟΣ στον αγώνα, μεγάλη νίκη για τη Νίκη Βόλου με σκορ 1-0 απέναντι στον Πανθρακικό.