Παναθηναϊκός-ΟΦΗ 1-1

Παρακολουθήστε σε real time το ματς του Παναθηναϊκού με τον ΟΦΗ για την 7η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

15:48
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον ΟΦΗ για την 7η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.
15:48
Για να δούμε τις ενδεκάδες των αποψινών αντιπάλων...
15:49
Ο γηπεδούχος Παναθηναϊκός ξεκινά με τους Στιλ, Μπούρμπο, Κουτρουμπή, Σίντελφελντ, Νάνο, Λαγό, Ζέκα Πράνιτς, Ατζαγκούν, Κλωναρίδη, Καρέλη.
15:50
Και οι φιλοξενούμενοι με Λόρια, Τριποτσέρη, Αντελέγιε, Πετρόπουλο, Ράζακ, Φερνάντεθ, Μερεμπιασβίλι, Περογαμβράκη, Στάθη, Μακρή, Μιλιάζες
15:51
Στον πάγκο του "τριφυλλιού" κάθονται οι Κοτσόλης, Χουχούμης, Τριανταφυλλόπουλος, Δώνης, Μπούι, Ντίνας, Πέτριτς.
15:53
Αναπληρωματικοί για τους Κρητικούς οι Αγριμάκης, Μονιάκης, Σίσιτς, Τζορτζ, Κάλαϊτζιτς, Λαμπρόπουλος, Μεϊτέ.
15:53
Περισσότεροι από 10.000 οι φίλοι του Παναθηναϊκού που βρίσκονται στις εξέδρες.
15:57
Οι παίκτες των δύο ομάδων και οι διαιτητές εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο.
15:58
Ενώ σηκώνουν όλοι μαζί ένα μικρό πανό που βγάζει "κόκκινη κάρτα στο ρατσισμό".
16:00
1' Σέντρα στο ματς!
16:04
Διακοπή νωρίς-νωρίς στο παιχνίδι.
16:05
Λαγός και Περογαμβράκης συγκρούστηκαν και ο επιθετικός του ΟΦΗ χτύπησε στο χέρι.
16:05
Τώρα δέχεται τις πρώτες βοήθειες εκτός αγωνιστικού χώρου και τελικά επανέρχεται με επίδεσμο.
16:09
Πολλά λάθη σε μεταβιβάσεις στα πρώτα λεπτά του αγώνα. Υπάρχει και δυνατός αέρας που δεν βοηθά.
16:13
Πρόβλημα τώρα με τον Σίλντενφελντ, ξεκινά ζέσταμα ο Τριανταφυλλόπουλος, αν και ο Κροάτης συνεχίζει για την ώρα.
16:21
21' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ!
16:22
Με εκπληκτικό γυριστό βολέ ο Μερεμπιασβίλι -μετά από σέντρα του Στάθη- δεν αφήνει κανένα περιθώριο στον Στιλ και κάνει το 1-0 για τον ΟΦΗ.
16:25
25' Μια ανάσα από το 2-0 βρέθηκε ο ΟΦΗ αλλά ο Κουτρουμπής σωτήρια προλαβαίνει τον Πετρόπουλο πριν εκτελέσει τον Στιλ.
16:33
33' Κίτρινη κάρτα στον Τριποτσέρη.
16:39
38' Ωραία συνεργασία Ατζαγκούν-Κλωναρίδη και πάσα στη μικρή περιοχή όπου ο Καρέλης προλαβαίνει τον Αντελέγιε, αλλά στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.
16:43
43' Σουτ του Νάνο εκτός περιοχής, μπλοκάρει σταθερά ο Λόρια.
16:45
45' Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.
16:48
45'+2' Λήξη του πρώτου μέρους με τον ΟΦΗ να προηγείται 1-0 χάρη στο φανταστικό γκολ του Μερεμπιασβίλι στο 21'.
17:04
46' Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
17:10
50' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Ατζαγκούν. Όμως, ο Νιγηριανός προτιμά να κάνει με τη μία το σουτ ενώ είναι αφύλαχτος και είχε χρόνο για κοντρόλ και στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ.
17:15
55' Διπλή προσπάθεια του Νάνο, πρώτα φάουλ και μετά σουτ από τα πλάγια, η μπάλα κοντράρει και βγαίνει κόρνερ.
17:15
56' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Πέτριτς αντί του Κλωναρίδη.
17:16
57' Ζητά αλλαγή ο Περογαμβράκης που αντιμετωπίζει πρόβλημα και δεν μπορεί να συνεχίσει.
17:17
58' Όντως αντικαθίσταται ο επιθετικός του ΟΦΗ και στη θέση του περνά ο Τζορτζ.
17:20
60' Κίτρινη κάρτα στον Τζορτζ.
17:24
64' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Λαμπρόπουλος αντί του Πετρόπουλου που χειροκροτείται από τους φίλους του Παναθηναϊκού.
17:24
65' Αλλαγή και για τον Παναθηναϊκό. Ντίνας στη θέση του Λαγού.
17:25
66' Κίτρινη κάρτα στον Λόρια.
17:29
70' Κίτρινη κάρτα στον Αντελέγιε.
17:30
71' Κεφαλιά του Καρέλη, μπλοκάρει ο Λόρια.
17:34
74' Φανταστική ατομική προσπάθεια του Ντίνα, η μπάλα βρίσκει στον Στάθη και φεύγει κόρνερ.
17:37
77' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!
17:38
Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Νάνο, ο Κουτρουμπής έπιασε κεφαλιά, η μπάλα βρήκε στον Τριποτσέρη και κατέληξε στα δίχτυα. 1-1 το ματς!
17:39
80' Ο Μπούι στη θέση του Νάνο.
17:42
83' Κίτρινη στον Κουτρουμπή.
17:47
86' Σίσιτς στη θέση του Φερνάντεθ.
17:47
88' Μακρινό σουτ του Πράνιτς, η μπάλα άουτ.
17:50
90' Πέντε λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.
17:53
90'+4' Κίτρινη στον Μιλιάζες.
17:54
95' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ!
17:55
Εκτέλεση κόρνερ για τους Κρητικούς, τραγική αντίδραση της πράσινης άμυνας -κυρίως του Μπούρμπου- και ο Μακρής από κοντά κάνει το 1-2 παγώνοντας τη Λεωφόρο.
17:56
ΤΕΛΟΣ στον αγώνα. Μεγάλη νίκη για τον ΟΦΗ στο 95' με σκορ 2-1 απέναντι στον Παναθηναϊκό. Την άλλη εβδομάδα το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.