Champions League

ΤΣΣΚΑ Μόσχας- Μάντσεστερ Σίτι 2-2 (Τελικό), Σάλκε-Σπόρτινγκ Λισαβώνας (4-3), Μπάτε-Σαχτάρ (0-7), Πόρτο-Μπιλμπάο (2-1), Μπαρτσελόνα-Άγιαξ (3-1), ΑΠΟΕΛ-Παρί Σ.Ζ. (0-1), Ρόμα-Μπάγερν (1-7), Τσέλσι-Μάριμπορ (6-0).

21:25
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε σε real-time την εξέλιξη όλων των αγώνων της πρώτης ημέρας της 3ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Champions League.
21:25
Με μεγαλύτερο ενδιαφέρον αναμένεται το Ρόμα-Μπάγερν Μονάχου, ενώ νωρίτερα στο άλλο ματς του 5ου ομίλου ΤΣΣΚΑ Μόσχας και Μπάγερν ήρθαν ισόπαλες (2-2), αν και οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά με 2-0 στο 38ο λεπτό.
21:27
Στην βασική ενδεκάδα της ιταλικής ομάδας είναι οι Κώστας Μανωλάς, Βασίλης Τοροσίδης!
21:29
Οι δύο τους είχαν παίξει από την αρχή και στο Ρόμα-ΤΣΣΚΑ Μόσχας, ενώ στην αναμέτρηση με την Μάντσεστερ Σίτι ο Έλληνας στόπερ ήταν και πάλι βασικός, ενώ ο Τοροσίδης μπήκε στο 89ο λεπτό.
21:33
Τρεις νίκες στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια με την Ρόμα έχει η Μπάγερν Μονάχου.
21:36
Αναλυτικά οι αναμετρήσεις της ημέρας: ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Μάντσεστερ Σίτι 2-2 (τελικό), Σάλκε-Σπόρτινγκ Λισαβώνας, Μπάτε-Σαχτάρ, Πόρτο-Μπιλμπάο, Μπαρτσελόνα-Άγιαξ, ΑΠΟΕΛ-Παρί Σ.Ζ., Ρόμα-Μπάγερν, Τσέλσι-Μάριμπορ
21:46
Έναρξη στα επτά ματς.
21:52
7' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, 1-0 ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΓΙΑΞ!
21:55
Ο Μέσι κουβάλησε την μπάλα και έδωσε την κατάλληλη στιγμή στον Νεϊμάρ που πλάσαρε ιδανικά τον Σίλεσεν.
21:55
9' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΓΕΡΝ, 1-0 ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΡΩΜΗ!
21:56
Ο Ρόμπεν έκανε την κίνηση σήμα-κατατεθέν του και πλάσαρε τον Ντε Σάντσις.
21:57
11' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΑΧΤΑΡ! Ανοίγει το σκορ στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Μπάτε Μπορίσοφ με τέρμα του Τεϊσέιρα
21:58
ΓΚΟΛ Η ΤΣΕΛΣΙ! 1-0 την Μάριμπορ.
22:00
Ωραίο πλασέ του Ρεμί έξω από την περιοχή, δεν μπορούσε να κάνει κάτι καλύτερο ο τερματοφύλακας των Σλοβένων, Χαντάνοβιτς.
22:01
ΓΚΟΛ Η ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΛΙΣΑΒΩΝΑΣ, που προηγείται με 1-0 επί της Σάλκε στην Γερμανία.
22:06
Ο Νάνι τροφοδοτήθηκε από τον Ζοάο Μάριο και νίκησε τον Φάρμαν στο 16ο λεπτό.
22:07
ΠΕΝΑΛΤΙ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΤΣΕΛΣΙ!
22:09
Ο Μέρτελ έκανε χέρι σε προσπάθεια του Γουίλιαν και η Τσέλσι είναι κοντά στο 2-0.
22:10
Ο Ντρογκμπά ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε το τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων στην αριστερή του γωνία και την μπάλα στην δεξιά.
22:10
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΓΕΡΝ 2-0 ΤΗΝ ΡΟΜΑ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ!
22:12
Γκέτσε και Μίλερ συνεργάστηκαν άψογα και ο δεύτερος τροφοδότησε τον συμπαίκτη του με τακουνάκι και ο πρώτος νίκησε τον Ντε Σάντις.
22:12
ΚΑΙ ΤΡΙΤΟ ΓΚΟΛ για την Μπάγερν, που μέσα σε ένα τρίλεπτο (23'-25') πετυχαίνει δύο γκολ!
22:13
Ο Γκέτσε έκανε την σέντρα από τα αριστερά και ο Λεβαντόφσκι με κεφαλιά έφθασε το παιχνίδι στο 0-3 στο 25ο λεπτό!
22:14
ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΚΟΛ (2-0) ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ!
22:15
Ο Μέσι έφτιαξε το πρώτο γκολ της Μπαρτσελόνα στο 7' και στο 25' πέτυχε το δεύτερο τέρμα των Καταλανών.
22:16
4-0 στο 30' η Μπάγερν την Ρόμα!
22:18
Ο Ρόμπεν βγήκε απέναντι από τον Ντε Σάντις, που βρήκε την μπάλα στο σουτ του Ολλανδού, αλλά δεν κατάφερε να τον αποτρέψει από το να πετύχει το τέταρτο τέρμα της ομάδας του.
22:20
ΓΚΟΛ Η ΣΑΧΤΑΡ ΚΑΙ 0-2!
22:20
Ο Λούις Αντριάνο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 0-2.
22:21
ΤΡΙΤΟ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΣΕΛΣΙ!
22:22
Ο Φάμπρεγας έκανε την σέντρα από τα δεξιά και ο Τέρι βρέθηκε στην αντίπαλη περιοχή, κάνοντας το 3-0 στο 31ο λεπτό.
22:22
Πέναλτι για την Μπάγερν για χέρι του Μανωλά!
22:23
35' Ο Μίλερ ανέλαβε την εκτέλεση και νίκησε τον Ντε Σάντις, κάνοντας το 0-5.
22:26
Τέταρτο γκολ της Σαχτάρ επό της Μπάτε Μπορίσοφ και το πέτυχε ο Λουίς Αντριάνο στο 37ο λεπτό!
22:26
Πέμπτο γκολ για την Σαχτάρ, χάρη σε τρίτο προσωπικό τέρμα του Λουίς Φαμπιάνο (40')!
22:27
Χατ-τρικ μέσα σε 13 λεπτά για τον Βραζιλιάνο!
22:30
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΑΧΤΑΡ. Προηγείται 6-0 της Μπάτε Μπορίσοφ μέσα στην Λευκορωσία!
22:30
Τέσσερα γκολ μέσα σε 17(!) λεπτά για τον Λουίς Αντριάνο!
22:32
Ο Ερέρα βρέθηκε στο 45' απέναντι από τον Ιραϊρόθ ύστερα από άψογη συνεργασία των συμπαικτών του και πλάσαρε ιδανικά, κάνοντας το 1-0.
22:34
Ημίχρονο σε όλες τις αναμετρήσεις πλην του ΑΠΟΕΛ-Παρί Σεν Ζερμέν.
22:36
Ημίχρονο και στην Λευκωσία. ΑΠΟΕΛ- Παρί Σεν Ζερμέν 0-0.
22:46
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου στις αναμετρήσεις.
22:53
ΓΚΟΛ Η ΣΑΛΚΕ, προηγείται 2-1 της Σπόρτινγκ!
22:54
Οι Γερμανοί φέρνουν τούμπα το ματς, χάρη σε τέρμα του Χούντελαρ στο 51ο λεπτό, που εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Ομπάσι.
22:56
ΓΚΟΛ Η ΤΣΕΛΣΙ ΚΑΙ 4-0 στο 54ο λεπτό!
22:58
Ο Φελίπε Λουίς έκανε εξαιρετική κίνηση από τα αριστερά και πάσαρε την κατάλληλη στιγμή στον Αζάρ, που δεν είχε καλή επαφή με την μπάλα αρχικά, αλλά το σουτ του από πλάγια θέση βρήκε στον αντίπαλο αμυντικό και κατέληξε στα δίχτυα.
22:58
Αυτογκόλ του Βίλερ το δίνει η UEFA.
23:02
ΙΣΟΦΑΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΙΛΜΠΑΟ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΟ!
23:04
Η ΣΑΛΚΕ πετυχαίνει και τρίτο τέρμα επί της Σπόρτινγκ!
23:05
Ο Φερνάντεθ δέχθηκε την πάσα του Μπενιάτ και άδειασε δύο παίκτες της Πόρτο αρχικά και στην συνέχεια ολοκλήρωσε πετυχημένα την προσπάθεια του, κάνοντας στο 58' το 1-1.
23:07
Εξαιρετική μπαλιά του Ουτσίντα προς τον Χέβεντες που έκανε το 3-1.
23:08
Μειώνει σε 3-2 η Σπόρτινγκ Λισαβώνας στο 64ο λεπτό, χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αντριάν Σίλβα!
23:10
Χαμένο πέναλτι για την Μάριμπορ, που δεν κατάφερε να πετύχει το γκολ της τιμής στην αναμέτρηση με την Τσέλσι, καθώς ο Ιμπραίμι δεν κατάφερε να νικήσει τον Τσεχ. Ο 26χρονος ποδοσφαιριστής είχε κερδίσει πέναλτι λίγο νωρίτερα από τον Μάτιτς.
23:12
Μείωσε σε 5-1 η Ρόμα με γκολ του Ζερβινιό στο 66ο λεπτό, που δεν άφησε ανεκμετάλλευτη την προσπάθεια του Ναϊνγκολάν.
23:17
ΓΚΟΛ Η ΠΟΡΤΟ, 2-1 ΤΗΝ ΜΠΙΛΜΠΑΟ!
23:19
Ο Κουαρέσμα έκανε εξαιρετική ενέργεια και σούταρε από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και η αντίδραση του Ιραϊθοθ είναι πολύ κακή και κάνει "δώρο" το γκολ στον Πορτογάλο.
23:20
Πέναλτι για την Τσέλσι!
23:21
Ο Αζάρ ανέλαβε την εκτέλεση και έκανε το 5-0 για την Τσέλσι στο 77ο λεπτό!
23:21
ΕΚΤΟ γκολ για την Μπάγερν Μονάχου!
23:22
Ο Ριμπερί βγήκε πέναντι από τον Ντε Σάντις και τον πλάσαρε ιδανικά.
23:22
ΕΒΔΟΜΟ γκολ για την Μπάγερν Μονάχου!
23:23
Ισοφάρισε η Σπόρτινγκ την Σάλκε σε 3-3, παίζοντας με δέκα παίκτες!
23:23
Ο Σακίρι πέτυχε το έβδομο τέρμα της Μπάγερν.
23:25
Ο Σίλβα πέτυχε και το τρίτο γκολ της Σπόρτινγκ, που παίζει με δέκα παίκτες.
23:27
Δεν σταματάει ούτε τώρα η Μπάγερν Μονάχου, παρά το 7-1 μέσα στη Ρώμη.
23:29
ΓΚΟΛ για τον Άγιαξ που μειώνει σε 2-1 μέσα στο "Καμπ Νου".
23:30
Ύστερα από φάση διαρκείας μέσα στην περιοχή, η μπάλα έφθασε στον Ελ Χαζί που έβαλε στο 88' ξανά στο παιχνίδι τον Άγιαξ στην αναμέτρηση με την Μπαρτσελόνα.
23:33
ΓΚΟΛ για την Τσέλσι και 6-0 με τον Αζάρ, που εκματελλεύτηκε λίγο πριν το φινάλε την μακρινή μπαλιά του Ακέ και σκόραρε.
23:35
Τέλος στην Ρώμη. Ρόμα-Μπάγερν 1-7.
23:36
ΓΚΟΛ για την Σάλκε και 4-3 στο 90'+3'
23:38
Ο Τσούπο-Μοτίν ευστόχησε στην εκτέλεση πέναλτι, στο οποίο είχε υποπέσει λίγο νωρίτερα ο Σίλβα, που έγινε μοιραίος από ήρωας, καθώς είχε πετύχει το δεύτερο και το τρίτο τέρμα της ομάδας του.
23:39
ΓΚΟΛ για την Παρί Σεν Ζερμέν που δείχνει να αποδράει από την Λευκωσία με τέρμα του Καβάνι λίγο πριν συμπληρωθούν τα 90 λεπτά.
23:41
ΓΚΟΛ για την Μπαρτσελόνα και 3-1 λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα στο "Καμπ Νου". Ο Ραμίρες "καθάρισε" για τους Καταλανούς.
23:43
Τέλος σε όλα τα παιχνίδια!
23:43
Αυτό στην Λευκωσία ολοκληρώθηκε τελευταίο χρονικά, όπως και στο πρώτο μέρος, αλλά ο ΑΠΟΕΛ δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε με 1-0 από την Παρί Σεν Ζερμέν.
23:45
40 ΓΚΟΛ μπήκαν συνολικά, μαζί με το ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Μάντσεστερ Σίτι 2-2, στην πρώτη ημέρα της 3ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Champions League.
23:46
Από τα αποψινά παιχνίδια ξεχωρίζει φυσικά η ισοπεδωτική νίκη της Μπάγερν Μονάχου μέσα στη Ρώμη με 7-1.