Αϊντχόφεν-Παναθηναϊκός 1-1

Με γκολ του Καρέλη στο 87' ο Παναθηναϊκός παίρνει το 1-1 κόντρα στην Αϊντχόφεν και παίρνει τον πρώτο του βαθμό στο Europa League.

21:26
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι Αϊντχόφεν-Παναθηναϊκός για την τρίτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Europa League.
21:27
Μετά τα δύο πρώτα ματς, ο Παναθηναϊκός ψάχνει ακόμη τον πρώτο του βαθμό, ενώ οι Ολλανδοί έχουν τρεις λόγω της νίκης τους επί της Εστορίλ στο ματς της πρεμιέρας.
21:29
Σε διάταξη 4-3-2-1 κατεβάζει το "τριφύλλι" ο Γιάννης Αναστασίου.
21:29
Τερματοφύλακας ο Στιλ με τους Κουτρουμπή- «Σίφο» στο κέντρο της άμυνας και τους Νάνο-«Τριάντα» στα πλάγια. Η τριάδα των χαφ θα αποτελείται από Μπούι, Δώνη και Πράνιτς, ενώ οι Ζέκα και Ντίνας θα κινούνται πίσω από τον Κλωναρίδη, χωρίς να αποκλείεται το γεγονός πως ο Ντίνας συχνά θα παίζει ακόμη πιο μπροστά.
21:30
Η ενδεκάδα της Αϊντχόφεν αποτελείται από τους Πάσβερ, Ρέκικ, Μπρουμά, Βίλεμς, Μπρένετ, Χέντριξ, Μαχερ, Γκουαρδάδο, Ντεπάι, Ντε Γιονγκ, Ναρσινγκ.
21:32
Στον πάγκο: Ζουτ, Ισμάτ-Μιρίν, Αρίας, Φλουτ, Ριτζμάιερ, Ζόζεφζουν, Λοκάντια
21:34
Αναπληρωματικοί για τον Παναθηναϊκό είναι Κοτσόλης, Χουχούμης, Μπούρμπος, Λάγος, Ατζαγκούν, Καρέλης, Πέτριτς
21:51
Στο άλλο ματς η Εστορίλ υποδέχεται την Ντιναμό Μόσχας που είναι η πρωτοπόρος του ομίλου.
21:51
Η βαθμολογία μέχρι τώρα: Ντινάμο Μόσχας 6 Εστορίλ 3 Αϊντχόφεν 3 Παναθηναϊκός 0
21:53
Ολοκληρώθηκε το ζέσταμα και πλέον αναμένεται η επανεμφάνιση των δύο ομάδων για τη σέντρα.
22:03
Μικρό τελετουργικό και όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το ματς.
22:05
1' Σέντρα στον αγώνα.
22:06
Περίπου 24.000 θεατές στο γήπεδο, εκ των οποίων οι 2.000 είναι φίλοι του "τριφυλλιού".
22:09
Πολύ πιεστική η Αϊντχόφεν τα πρώτα λεπτά με σουτ που κοντράρουν δύο φορές σε αμυντικούς και καταλήγουν κόρνερ.
22:10
5' Ο Μάχερ έφτασε σε σημείο να σουτάρει ανενόχλητος από το όριο της περιοχής, όμως ο Στιλ μπλοκάρει.
22:20
Έχει ισορροπήσει αρκετά πια ο Παναθηναϊκός, που όμως δεν έχει κατορθώσει να απειλήσει την αντίπαλό του.
22:21
Φάουλ σε πολύ επικίνδυνη θέση παραχωρεί ο Τριανταφυλλόπουλος.
22:22
16' Στο δοκάρι η εκτέλεση του Ντεπάι! Τυχερός ο Στιλ που δεν θα μπορούσε να κάνει τίποτα αν η μπάλα πήγαινε πιο χαμηλα...
22:27
Με δέκα συνεχίζει για λίγο ο Παναθηναϊκός αφού ο Ντίνας τραυματίστηκε και σε λίγο θα αντικατασταθεί.
22:29
24' Γίνεται η αλλαγή και περνά στο ματς ο Ατζαγκούν.
22:37
32' Πρώτη τελική για τον Παναθηναϊκό, με σουτ του Πράνιτς που μπλοκάρει ο Πάσβερ.
22:47
Πλησιάζουμε προς το τέλος του ημιχρόνου και ο ρυθμός έχει πέσει, ενώ δεν υπάρχει κάποια σημαντική φάση.
22:48
44' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ.
22:50
Στη μοναδική οργανωμένη επίθεση του Παναθηναϊκού, η Αϊντχόφεν βγήκε με δύο μόλις πάσες στην κόντρα και ο Ντεπάι περνά και τον Στιλ και κάνει το 1-0.
22:54
45'+2' Λήξη του πρώτου μέρους με την Αϊντχόφεν να είναι 1-0 μπροστά στο σκορ.
23:08
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
23:12
48' Πολύ ωραίο σουτ του Ντεπάι, διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ ο Στιλ.
23:14
51' Κίτρινη κάρτα στον Μπούι.
23:15
Στο μεταξύ, η Ντιναμό Μόσχας ανοίγει το σκορ στην έδρα της Εστορίλ. Αν δεν αλλάξει κάτι στα δύο ματς, μαζί με την Αϊντχόφεν είναι τα απόλυτα φαβορί για την πρόκριση.
23:16
52' Ο Πράνιτς από πλάγια δεν νικά τον αντίπαλο τερματοφύλακα και κερδίζει μόνο κόρνερ.
23:23
60' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Καρέλης στη θέση του Πράνιτς.
23:26
63' Ο Κλωναρίδης βγάζει πολύ ωραία στον Ατζαγκούν, όμως το σουτ του Νιγηριανού από καλή θέση είναι απογοητευτικό.
23:30
67' Αλλαγή για την Αϊντχόφεν. Ο Γιοζεφζον αντί του Ντεπάι.
23:37
74' Ο Καρέλης καθυστερεί μέσα στην περιοχή και τον κλείνουν οι αμυντικοί πριν σουτάρει.
23:39
75' Από μια αλλαγή για κάθε ομάδα. Ο Πέτριτς στη θέση του Κλωναρίδη και ο Ριτζμάιερ αντί του Νάρσινγκ.
23:41
77' Πολύ ωραία ενέργεια του Βίλεμς και κόντρα του "Σίφο", η μπάλα κόρνερ.
23:42
78' Καλό σουτ του Ντε Γιονγκ, μπλοκάρει ο Στιλ.
23:43
Και δεύτερο γκολ για την Ντινάμο Μόσχας, 2-0 στην έδρα της Εστορίλ.
23:48
Για πέναλτι πάνω στον Ατζαγκούν φωνάζουν οι πράσινοι.
23:49
Το ριπλέι μάλλον δεν δικαιώνει τον Νιγηριανό...
23:50
87' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!
23:51
Ο Πέτριτς πιάνει κεφαλιά, αποκρούει ο τερματοφύλακας και στην επαναφορά ξανά ο Κροάτης βρίσκει τον Καρέλη που κάνει το 1-1!
23:52
89' Αποβολή για την Αϊντχόφεν! Ο Μπρούμα βλέπε κόκκινη κάρτα για μαρκάρισμα και μένουν με δέκα οι Ολλανδοί για το φινάλε.