Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την μάχη του ΠΑΟΚ με την Φιορεντίνα στην Τούμπα, για την 3η αγωνιστική του Europa League.

19:28
Καλησπέρα από το sport-fm.gr, ο ΠΑΟΚ επιστρέφει στις ευρωπαϊκές του υποχρεώσεις και αντιμετωπίζει την Φιορεντίνα στο γήπεδο της Τούμπας.
19:31
Ο "Δικέφαλος του Βορρά" μπήκε δυναμικά στην φάση των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ, με το ευρύ 6-1 επί της Ντιναμό Μινσκ, αλλά έχασε με κακή εμφάνιση από την Γκινγκάμπ με σκορ 2-0 στη Γαλλία.
19:33
Στην αποψινή αναμέτρηση θέλει να επιστρέψει στις νίκες και παράλληλα να επιβεβαιώσει ότι μαζί με τους "βιόλα" (που έχουν ξεκινήσει με το απόλυτο) είναι τα δύο φαβορί για πρόκριση στη νοκ-άουτ φάση.
19:36
Ο Άγγελος Αναστασιάδης έχασε τελευταία στιγμή τον Ρόμπερτ Μακ, αλλά υπολογίζει ξανά στον Στέφανο Αθανασιάδη, αλλά και στον Γιάννη Σκόνδρα παρότι ταλαιπωρήθηκε από πυρετό.
19:39
ΠΑΟΚ (Άγγελος Αναστασιάδης): Γλύκος, Σκόνδρας, Κατσικάς, Βίτορ, Ρατς, Τζανδάρης, Τζιόλης, Κάτσε, Σαλπιγγίδης, Περέιρα, Αθανασιάδης.
19:39
Στον πάγκο: Ιτάνζ, Σπυρόπουλος, Γκολάσα, Μαντούρο, Κίτσιου, Παπαδόπουλος.
19:39
Φιορεντίνα (Βιτσέντζο Μοντέλα): Ταταρουσάνου, Ρίτσαρντς, Τόμοβιτς, Μπασάντα, Πασκουάλ, Κούρτιτς, Μπαντέλι, Βαλέρο, Ίλισιτς, Μπερναρντέσκι, Βάργκας.
19:39
Στον πάγκο: Νέτο, Ροντρίγκεζ, Αλόνσο, Ακουιλάνι, Κουδράδο, Λατσάρι, Μαρίν.
19:40
Την αναμέτρηση θα διευθύνει ο Γερμανός, Φέλιξ Σβάιερ, με βοηθούς τους συμπατριώτες του, Τόρστεν Σίφνερ και Μάρκο Αχμίλερ (Γερμανία).
19:47
Στο γήπεδο θα βρίσκεται και σε αυτό το παιχνίδι ο Ιβάν Σαββίδης, ο οποίος βρίσκεται στην Ελλάδα για να διευθετήσει θέματα του συλλόγου και φυσικά για να είναι δίπλα στην ομάδα.
20:00
1' Έναρξη του αγώνα.
20:03
Στο 4-3-3 του Άγγελου Αναστασιάδη, τερματοφύλακας είναι ο Γλύκος, στην άμυνα -από αριστερά προς τα δεξιά- βρίσκονται οι Ρατς, Κατσικάς, Βίτορ, Σκόνδρας, η τριάδα στον άξονα της μεσαίας γραμμής αποτελείται από τους Τζιόλη, Κάτσε, Τζανδάρη, στο αριστερό άκρο της επίθεσης θα είναι ο Περέιρα, στο δεξί ο Σαλπιγγίδης και στην κορυφή ο Αθανασιάδης.
20:05
4' Η κακή έξοδος του Γλύκου λίγο έλειψε να βάλει σε κίνδυνο τον ΠΑΟΚ.
20:06
Στην εξέλιξη της φάσης υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ ο Βάργκας.
20:06
7' Χαμένη ευκαιρία για τη Φιορεντίνα!
20:08
Σοβαρό λάθος στην άμυνα, αλλά ο ξεχασμένος στο δεύτερο δοκάρι Μπερναρντέσκι, δεν μπόρεσε να τελειώσει την φάση από πλεονεκτική θέση.
20:11
11' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σκόνδρας δεν είναι σε θέση να συνεχίσει, ο Κίτσιου περνάει στο ματς.
20:13
Ο διεθνής μπακ γύρισε το πόδι του ενώ ήταν φανερό πως είχε εξουθενωθεί από τον πυρετό που τον ταλαιπώρησε. Έφυγε με το ειδικό αμαξίδιο για τα αποδυτήρια.
20:18
18' Ο Κίτσιου παρατηρείται με κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Βάργκας.
20:20
20' Ο Σαλπιγγίδης έσπασε την μπάλα για τον Τζανδάρη, άστοχο σουτ από τον νεαρό μέσο.
20:20
21' Ο Γλύκος έδιωξε με υπερένταση σε κόρνερ, το σουτ του Κούρτιτς.
20:23
24' Κίτρινη κάρτα στον Βάργκας, ο οποίος σταμάτησε αντικανονικά τον Κίτσιου.
20:26
Ο ΠΑΟΚ δεν έχει καταφέρει ακόμα να γίνει απειλητικός.
20:34
34' Δεύτερη κίτρινη κάρτα σε παίκτη του ΠΑΟΚ. Την δέχεται ο Ρατς.
20:37
37' Φάση διαρκείας στα καρέ της Φιορεντίνα. Κόρνερ του Ρατς, "σκαστό" σουτ από τον Κάτσε, στην κεφαλιά ο Βίτορ με την μπάλα να περνάει πάνω από την εστία.
20:38
38' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ, 1-0.
20:39
Ο Ίλισιτς έφυγε στην πλάτη της άμυνας, "έσπασε" δεξιά την μπάλα για τον Βάργκας, ο οποίος -με δεύτερη προσπάθεια- νίκησε εξ επαφής τον Γλύκο.
20:43
43' Ο Κάτσε μπήκε επικίνδυνα από δεξιά στην περιοχή, προσπάθησε να βρει τον Σαλπιγγίδη στο δεύτερο δοκάρι, αλλά στο γύρισμά του η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.
20:44
44' Ο Ταταρουσάνου μπλόκαρε το γυριστό σουτ του Αθανασιάδη από το ημικύκλιο της περιοχής. Η πρώτη τελική (εντός εστίας) για τον ΠΑΟΚ.
20:45
Δύο λεπτά θα είναι ο χρόνος των καθυστερήσεων.
20:48
45+3' Τέλος α' ημιχρόνου στην Τούμπα. ο ΠΑΟΚ βρίσκεται πίσω στο σκορ 1-0 από το γκολ του Βάργκας στο 38'.
21:03
Βγήκαν ξανά στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων.
21:03
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
21:04
"Βαρύ διάστρεμμα" η αρχική διάγνωση για τον τραυματισμό του Γιάννη Σκόνδρα. Κάτι που θα διαπιστωθεί με ακρίβεια όταν υποβληθεί σε εξετάσεις.
21:05
47' Ο Βάργκας πήρε καλύτερη θέση στην περιοχή και έπιασε την κεφαλιά, αλλά δεν βρήκε στόχο.
21:09
50' Ο Αθανασιάδης υποδέχθηκε εξαιρετικά την μπάλα στην περιοχή, αλλά δεν έπιασε γεμάτο το σουτ. Μάζεψε ο Ταταρουσάνου.
21:12
54' Το σουτ του Κίτσιου στην κίνηση πέρασε άουτ.
21:13
54' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Γκολάσα πέρασε στη θέση του Περέιρα.
21:14
55' Ο Ταταρουσάνου έπεσε στην δεξιά του γωνία και μπλόκαρε το συρτό σουτ του Σαλπιγγίδη.
21:15
57' Αλλαγή για τη Φιορεντίνα: Ο Κουαδράδο πέρασε στην θέση του Μπερναρντέσκι.
21:16
58' Ο Γλύκος έδιωξε όπως-όπως το σουτ του Κούρτιτς.
21:20
62' Δοκάρι για την Φιορεντίνα!
21:21
Το δεξί δοκάρι και ο Γλύκος σώζουν στο σουτ του Βάργκας.
21:24
65' Τέσσερις εναντίον τριών στην αντεπίθεση της Φιορεντίνα, ο Κουαδράδο επιλέγει να τελειώσει μόνος του τη φάση, αλλά ο Γλύκος πέφτει και διώχνει.
21:24
67' Αλλαγή για τη Φιορεντίνα: Ο Λατσάρι πέρασε στην θέση του Βαλέρο.
21:28
Ο ΠΑΟΚ έχει μπροστά του ακόμα τουλάχιστον είκοσι λεπτά για να διεκδικήσει το θετικό αποτέλεσμα.
21:28
Πεσμένος στο χορτάρι ο Ρατς μετά από μονομαχία με τον Κουαδράδο.
21:30
Επανήλθε ο Ρουμάνος. Εν τω μεταξύ Παπαδόπουλος και Μαντούρο συνεχίζουν το ζέσταμα.
21:37
78' Αλλαγή για τη Φιορεντίνα: Ο Μαρίν πέρασε στην θέση του Ίλισιτς.
21:38
79' Λάθος από τον ΠΑΟΚ, φεύγει επικίνδυνα στην αντεπίθεση η Φιορεντίνα, με τον Βάργκας να πιάνει το φαλτσαριστό σουτ, αλλά τον Γλύκο να επεμβαίνει.
21:40
81' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Παπαδόπουλος πέρασε στην θέση του Σαλπιγγίδη.
21:42
Ο ΠΑΟΚ ψάχνει με ανορθόδοξο τρόπο το γκολ της ισοφάρισης.
21:44
86' Η σέντρα του Ρατς βρήκε σε αντίπαλο, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και κατέληξε στην πάνω μεριά των διχτύων.
21:49
90' Τρία λεπτά είναι ο χρόνος των καθυστερήσεων.
21:50
Τελευταίες φάσεις στην αναμέτρηση. Δύσκολα θα αλλάξει κάτι...
21:53
90' Τελευταίο σφύριγμα. Ο ΠΑΟΚ γνωρίζει την ήττα με σκορ 1-0 από την Φιορεντίνα και μένει στους 3 βαθμούς μετά από τρεις αγωνιστικές, στον 11ο όμιλο του Γιουρόπα Λιγκ.