Παρακολουθήστε σε real-time από το sport-fm.gr την αναμέτρηση του Αστέρα Τρίπολης απέναντι στην Τότεναμ στο Λονδίνο, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Europa League. Περιγραφή NovaΣΠΟΡ FM 94.6.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Αστέρα απέναντι στην Τότεναμ, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου του Europa League.
21:48
Εξαιρετικά δύσκολη η αποστολή των Αρκάδων στο Λονδίνο, όμως έχουν αποδείξει πως είναι φτιαγμένοι για τα δύσκολα.
21:48
Η μέχρι τώρα συγκομιδή τους στον όμιλο με 4 βαθμούς τους φέρνει στην 1η θέση έπειτα από δύο αγωνιστικές. Αντίθετα, οι Λονδρέζοι έχουν δύο.
21:56
Στο άλλο ματς του ομίλου, η Παρτιζάν υποδέχεται στο Βελιγράδι την Μπεσίκτας.
21:56
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
21:56
Τότεναμ (Μ. Ποκετίνο): Γιορίς, Ντάιερ, Φάτσιο, Βερτόνχεν, Ντέιβις, Καπουέ, Νταμπελέ, Κέιν, Λαμέλα, Τάουσεντ, Αντεμπαγιόρ Στον πάγκο: Φορμ, Κίρικες, Τσαντλί, Έρικσεν, Λένον, Σταμπουλί, Σολδάδο
21:57
Αστέρας Τρίπολης (Σ. Βεργέτης): Κοσίτσκι, Σανκαρέ, Παντελιάδης, Λούι, Ζησόπουλος, Ρόλε, Ουσέρο, Μουνάφο, Πάρα, Μάσα, Τσοκάνης Στον πάγκο: Μπαράλες, Φερνάντεζ, Μπακασέτας, Θεοδωρόπουλος, Μπαντιμπανγκά, Γιαννιώτας, Κυριακόπουλος
21:57
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Ι. Κρούζλιακ από την Σλοβακία.
22:01
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
22:05
1' Σέντρα στο ματς
22:11
6' Πρώτη τελική στο ματς για τον Αστέρα. Εξαιρετική μακρινή μπαλιά του Ουσέρο στον Μάσα, ο οποίος κάνει το σουτ από πλάγια θέση με την μπάλα να καταλήγει άουτ.
22:12
7' Απάντηση για την Τότεναμ. Μακρινό σουτ από τον Κέιν, η μπάλα δίπλα απ' την εστία του Κοσίτσκι.
22:18
13΄ΓΚΟΛ, 1-0, η Τότεναμ με τον Κέιν!
22:19
Ο Κέιν κάνει επιχειρεί δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα βρίσκει το δοκάρι και καταλήγει στην εστία του Κοσίτσκι.
22:25
20' Σουτ του Ρόλε έξω από την περιοχή, μπλοκάρει εύκολα ο Γιορίς.
22:28
23΄ Μεγάλη φάση για την Τότεναμ! Ο Καπουέ βγαίνει απέναντι στον Κοσίτσκι, με τον τερματοφύλακα του Αστέρα να τον προλαβαίνει.
22:30
25' Φάση για τον Αστέρα. Κεφαλιά του Ζησόπουλου στην καρδιά της περιοχής, η μπάλα πάνω απ' την εστία της Τότεναμ.
22:34
28' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Πάρα βγήκε απέναντι στον Γιορίς, όμως ο Γάλλος γκολκίπερ τον νίκησε και τις δύο φορές.
22:35
30' ΓΚΟΛ, 2-0, η Τότεναμ με τον Λαμέλα!
22:36
Ο Λαμέλα πιάνει σουτ-τακουνάκι (!) από το ύψος της περιοχής και στέλνει την μπάλα στην εστία του Κοσίτσκι, που έμεινε άγαλμα.
22:38
Απίστευτο γκολ για τους Άγγλους, όμως είναι κρίμα για την προσπάθεια των παικτών του Στάικου Βεργέτη.
22:42
37' Κίτρινη κάρτα στον Παντελιάδη.
22:45
40΄Φάση για την Τότεναμ. Επικίνδυνο μακρινό σουτ του Τάουνσεντ, η μπάλα παίρνει φάλτσα και φεύγει άουτ.
22:46
41' Απαντάει ο Αστέρας! Σουτ του Λούι, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.
22:50
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
22:51
Η Τότεναμ προηγείται 2-0 του Αστέρα στο Λονδίνο με γκολ από τους Κέιν και Λαμέλα.
23:06
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
23:15
55' Πιέζει ο Αστέρας
23:20
60' Φάση για την Τότεναμ. Πλασέ του Κέιν, μπλοκάρει ο Κοσίτσκι.
23:26
66' ΓΚΟΛ, 3-0, για την Τότεναμ με τον Λαμέλα!
23:27
Ο Λαμέλα, έπειτα από φάση διαρκείας, με σουτ στην κίνηση στην κλειστή γωνία του Κοσίτσκι κάνει το 3-0.
23:30
68΄ Μεγάλη φάση για τον Αστέρα! Γυριστό του Ουσέρο ο Γιορίς διώχνει πολύ δύσκολα σε κόρνερ.
23:33
73' Αλλαγή για τον Αστέρα. Στη θέση του Ρόλε πέρασε ο Μπαράλες.
23:36
75' ΓΚΟΛ, 4-0, η Τότεναμ με τον Κέιν.
23:37
76' Διπλή αλλαγή για την Τότεναμ. Μέσα Έριξεν και Τσαντλί , εκτός Αντεμπαγιόρ και Λαμέλα.
23:40
80' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Φερνάντεζ στην θέση του Πάρα.
23:42
81' ΓΚΟΛ, 5-0, για την Τότεναμ με τον Κέιν!
23:43
83' Αλλαγή για την Τότεναμ. Ο Λένον στη θέση του Τάουνσεντ.
23:47
87' Με δέκα η Τότεναμ! Αποβολή του Γιορίς για ανατροπή στον Τσοκάνη έξω από την περιοχή.
23:47
Ο Κέιν θα συνεχίσει κάτω από τα δοκάρια αφού οι Άγγλοι έκλεισαν τις αλλαγές τους.
23:49
89' ΓΚΟΛ, 5-1, μειώνει ο Αστέρας με τον Μπαράλες.
23:54
90+3' Τέλος της αναμέτρησης!
23:54
Βαριά ήττα για τον Αστέρα στο Λονδίνο απέναντι στην Τότεναμ με σκορ 5-1!
23:55
Χάτ-τρικ ο Κέιν και δύο γκολ ο Λαμέλα για τους spurs. Το τέρμα των Αρκάδων πέτυχε ο Μπαράλες.