Παρακολουθήστε σε real-time από το sport-fm.gr την αναμέτρηση της ΑΕΚ απέναντι στον ΑΟ Χανίων στα Περιβόλια, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Νοτίου ομίλου της Football League.

17:30
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της ΑΕΚ απέναντι στον ΑΟ Χανίων στα Περιβόλια, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Νοτίου Ομίλου της Football League.
17:38
Από δύο νίκες σε ισάριθμα ματς έρχεται η «Ένωση», που σε λίγη ώρα δίνει το δεύτερο παιχνίδι της μακριά από το ΟΑΚΑ.
17:38
Έντονη βροχόπτωση από το πρωί στα Χανιά, όμως είναι έντονο το «κιτρινόμαυρο» στοιχείο στις κερκίδες του γηπέδου των Περιβολίων. Μάλιστα, αυτή την ώρα ο ουρανός έχει αρχίσει και καθαρίζει και βγαίνει σιγά-σιγά ήλιος.
17:39
Από την άλλη πλευρά, η ομάδα των Χανίων θέλει να παραμείνει στον δρόμο των νικών. Προέρχεται από εντός έδρας νίκη επί του Φωστήρα (1-0), ενώ στην πρεμιέρα της απέναντι στην Ερμιονίδα ήρθε ισόπαλη χωρίς τέρματα (0-0).
17:42
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
17:42
ΑΟ Χανιά (Σ. Παπαδόπουλος): Ρίζος, Παπατζίκος, Εσόνο, Μανωλάς, Γκότοβος, Σιλιγαρδάκης, Γκούμας, Καμινιώτης, Γουέλκαμ, Κρητικός, Πάγκαλος Στον πάγκο: Σικαλιάς, Οικονομόπουλος, Καραλής, Καραγιάννης, Μαρτσάκης, Νύκταρης, Ταταράκης
17:43
ΑΕΚ (Τ. Δέλλας): Ανέστης, Μπακάκης, Λαμπρόπουλος, Κολοβέτσιος, Πεταυράκης, Κορδέρο, Γεωργέας, Πλατέλλας, Μάνταλος, Μπαρμπόσα, Αραβίδης Στον πάγκο: Βούρας, Γροντής, Ντούνης, Ρόβας, Σαρρής, Ντακόλ, Ζόριτς
17:44
Χωρίς εκπλήξεις η ενδεκάδα του Τραϊανού Δέλλα, ο οποίος λόγω της απουσίας του Ανάκογλου, προτίμησε τον Γεωργέα στα χαφ αντί του Ρόβα. Εκτός από τον Ανάκογλου, ο τεχνικός της ΑΕΚ δεν έχει στην διάθεσή του τους Μπρέσεβιτς και Σοϊλέδη.
17:44
Πριν από λίγα λεπτά έφτασε στο γήπεδο και ο Δημήτρης Μελισσανίδης, ο οποίος θα παρακολουθήσει το ματς δίπλα στον Ντούσαν Μπάγεβιτς.
17:54
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Καρυοφύλλης (Πειραιά) με βοηθούς τους Κοτζαμανίδη και Γεωργακόπουλο.
17:57
1' Έναρξη της αναμέτρησης
18:03
6' Πρώτη τελική για την ΑΕΚ. Ο Μπακάκης επιχειρεί σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.
18:04
6' Φάση για την ΑΕΚ! Ο Μπαρμπόσα εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα και με την βοήθεια του αέρα παίρνει φάλτα και λίγο έλειψε να αιφνιδιάσει τον Ρίζο.
18:05
8' Κεφαλιά του Αραβίδη, ο Ρίζος μπλοκάρει εύκολα.
18:09
12' Κίτρινη κάρτα στον Γκούμα.
18:11
13' Φιλόδοξη προσπάθεια από τον Μπαρμπόσα, που δοκιμάζει ανάποδο ψαλίδι από το ύψος της περιοχής με την μπάλα να καταλήγει άουτ.
18:21
22΄ Παρά την πίεση της ΑΕΚ, ο ΑΟ Χανίων χάρη στην πολυπρόσωπη άμυνα καταφέρνει να μην απειλείται ιδιαίτερα.
18:25
27' Πρώτη φάση για τον ΑΟΧ. Ο Καμινιώτης μπήκε στην περιοχή, ο Λαμπρόπουλος έβαλε την κόντρα και η μπάλα κατέληξε κόρνερ.
18:27
29΄ Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ! Αδράνεια στην άμυνα των γηπεδούχων, ο Πλατέλλας πετάχτηκε στην φάση, όμως η προβολή του έφυγε άουτ.
18:29
31' Έπιασε και πάλι βροχή.
18:30
32' Σουτ στην κίνηση από τον Μάνταλο έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από την εστία του ΑΟ Χανίων.
18:37
40' Κίτρινη κάρτα στον Σιλιγαρδάκη.
18:38
Πολλά σκληρά μαρκαρίσματα από τους παίκτες των Κρητικών.
18:44
Ένα λεπτό καθυστερήσεων.
18:44
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
18:45
Η ΑΕΚ παραμένει στο 0-0 απέναντι στον ΑΟ Χανίων στα Περιβόλια.
19:01
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
19:09
51' Για πέναλτι διαμαρτύρεται η ΑΕΚ. Ο Παπατζίκος κρατάει από την φανέλα τον Κολοβέτσιο μέσα στην περιοχή.
19:11
53' Αλλαγή για τον ΑΟ Χανίων. Ο Καραλής στη θέση του Κρητικού.
19:13
56' Σουτ του Μάνταλου από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πάνω από την εστία του Ρίζου.
19:16
60' Κίτρινη κάρτα στον Καμινιώτη.
19:17
61' Κίτρινη κάρτα στον Γεωργέα.
19:19
64' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ζόριτς στη θέση του Πεταυράκη.
19:20
Σε 3-5-2 αλλάζει το σύστημα της "Ένωσης" πλέον.
19:22
66' Τεράστια ευκαιρία για τον ΑΟΧ. Παράλληλη, σέντρα από τα αριστερά από τον Πάγκαλο και ο Ανέστης νικάει τον Καραλή από το μισό μέτρο.
19:26
70' Φάση για την ΑΕΚ. Συρτό σουτ του Μάνταλου, ο Ρίζος μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.
19:26
71' Κίτρινη κάρτα στον Λαμπρόπουλο.
19:31
76' ΓΚΟΛ, 1-0, η ΑΕΚ με τον Μάνταλο!
19:32
Τρομερή εκτέλεση φάουλ από τον Πέτρο Μάνταλο, που αιφνιδιάζει τον Ρίζο, που περίμενε σέντρα!
19:32
Σε καθοριστικό σημείο το γκολ της Ένωσης, που αγγίζει πλέον το 3χ3 στο πρωτάθλημα.
19:36
80' Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο.
19:36
81' Αλλαγή για τον ΑΟΧ. Ο Καραγιάννης στη θέση του Γκούμα.
19:41
85' Κίτρινη κάρτα στον Μανωλά.
19:42
86' ΓΚΟΛ, 2-0, η ΑΕΚ με τον Κολοβέτσιο!
19:42
Ο Μάνταλος εκτελεί το φάουλ ο Κολοβέτσιος παίρνει την κεφαλιά και νικάει τον Ρίζο για να κλειδώσει τη νίκη της ομάδας του Δέλλα στα Χανιά.
19:45
90' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ρόβας στη θέση του Μπαρμπόσα.
19:50
90+3' Τελευταίο σφύριγμα στην αναμέτρηση.
19:51
Η ΑΕΚ πέρασε νικηφόρα από την έδρα των Χανίων. Η "Ένωση" επικράτησε 2-0 χάρη στα γκολ των Μάνταλου (76') και Κολοβέτσιου (86').