Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΣ Γιαννινα-Καλλονή για την 8η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνική μετάδοση απο τον NovaΣΠΟΡ FM 94,6.

14:53
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΣ Γιάννινα απέναντι στην Καλλονή, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
14:53
Μετά την εκτός έδρας νίκη απέναντι στον Πανιώνιο, οι Γιαννιώτες θέλουν να διευρύνουν το νικηφόρο σερί τους στο πρωτάθλημα.
14:55
To ίδιο ισχύει και για την ομάδα της Λέσβου, που προέρχεται από δύο συνεχόμενα τρίποντα απέναντι σε Κέρκυρα και Πανθρακικό.
14:55
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
14:55
ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Βελλίδης, Μπέριος, Ακόστα, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Χαρίσης, Τσουκαλάς, Ιλιτς, Στρούνα, Τσάβες, Λίλα
14:55
Καλλονή (Ματζουράκης): Χογκ, Αναστασιάδης, Βαλιός, Αντέγιο, Μπαρέρα, Κειτά, Γιορέντε, Ναβάρο, Σάλες, Μανούσος, Χουάνμα
14:58
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Σταύρος Μάνταλος.
15:02
1' Έναρξη της αναμέτρησης
15:04
2' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Ακόστα γυρνάει με κεφαλιά στον Τσάβες, που κάνει το σουτ και ο Χογκ διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.
15:06
3' Απαντάει η Καλλονή. Ο Κεϊτά κάνει σουτ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πάνω απ' την εστία του Βελλίδη.
15:14
12' Έχει πέσει κάπως ο ρυθμός στο ματς μετά το δυνατό ξεκίνημα.
15:23
21' Φάση για τον ΠΑΣ. Γύρισμα του Στρούνα, ο Τσάβες παίρνει την κεφαλιά και ο Χογκ μπλοκάρει.
15:23
22' Κίτρινη κάρτα στον Λίλα.
15:29
26΄ Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Ο Τσάβες πιάνει το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα παίρνει φάλτσα και φεύγει άουτ.
15:33
31' Φάση για την Καλλονή. Σουτ του Μανούσου, η μπάλα άουτ.
15:42
39' Πολλά δυνατά μαρκαρίσματα τα τελευταία λεπτά από τους παίκτες των δύο ομάδων.
15:44
42' Φάση για τον ΠΑΣ. Ο Μιχαήλ μπήκε στην περιοχή έκανε το παράλληλο γύρισμα, όμως κανείς δεν βρέθηκε στην πορεία της μπάλας.
15:48
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
15:48
Παραμένει το 0-0 στους Ζωσιμάδες ανάμεσα σε ΠΑΣ και Καλλονή.
16:06
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
16:10
51' Με δέκα συνεχίζει ο ΠΑΣ! Ο Λίλα αντικρίζει -σωστά- δεύτερη κίτρινη κάρτα για χέρι και παίρνει τον δρόμο για τα αποδυτήρια.
16:14
55' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Στη θέση του Ίλιτς πέρασε ο Μανιάς.
16:21
62' Φάση για την Καλλονή. Σουτ του Μανούσου, ο Βελλίδης διώχνει σε κόρνερ.
16:33
73' Φάση για την Καλλονή. Σουτ του Στεβάνοβιτς έξω από την περιοχή η μπάλα λίγο πάνω απ' την εστία του Βελλίδη.
16:34
75' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Πιπίνης στη θέση του Ναβάρο.
16:38
79' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Ντάσιος στη θέση του Ακόστα.
16:40
80' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Κύπρου στη θέση του Γιορέντε.
16:41
82' Τεράστια ευκαιρία για την Καλλονή. Ο Στεβάνοβιτς κάνει το πλασέ όμως ο Βελλίδης τον νίκησε.
16:46
86' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Γιάκος στη θέση του Τσουκαλά.
16:49
Τρία λεπτά καθυστερήσεων.
16:59
90’+3' Τέλος της αναμέτρησης
16:59
ΠΑΣ Γιάννινα και Καλλονή έμειναν στο 0-0 στους Ζωσιμάδες.
16:59
Απόλυτα ισορροπημένο το ματς μέχρι την αποβολή του Λίλα στο 52’. Από εκεί και πέρα η Καλλονή είχε κάποιες ευκαιρίες, όμως δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο 90+1' με τον Ντάσιο.