Λεβαδειακός-Πανιώνιος 1-0

Ένα γκολ του Γιακουμάκη στο 89ο λεπτό χάρισε τη νίκη στην αναμέτρηση με τον Πανιώνιο για την 8η αγωνιστική της Super League.

16:58
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ματς, Λεβαδειακός-Πανιώνιος για την 8η αγωνιστική της Super League.
17:00
Οι γηπεδούχοι είναι στην τελευταία θέση της βαθμολογίας και δεν έχουν καταφέρει να πάρουν ακόμη την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα, καθώς μετρούν δύο ισοπαλίες (Παναθηναϊκό, Πανιώνιο). Την περασμένη αγωνιστική ηττήθηκαν με 2-1 στη Βέροια.
17:02
Οι φιλοξενούμενοι είναι στην 10η θέση με επτά βαθμούς και προέρχονται από την εντός έδρας ήττα με 1-0 από τον ΠΑΣ Γιάννινα.
17:04
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
17:05
Λεβαδειακός (Παντελίδης): Σηφάκης, Μαχαίρας, Κώτσιος, Γεωργιάδης, Βούκσεβιτς, Τόμας, Σοτέλο, Σάντσες, Ορτέγκα, Κονέ, Μπορνταγκαράϊ.
17:06
Στον πάγκο των γηπεδούχων είναι οι Στρατηλάτης, Γκόμεζ, Πιντέρ, Μάγκας, Νικολακάκης, Παππάς, Γιακουμάκης.
17:06
Πανιώνιος (Τερεζόπουλος): Παπαδόπουλος, Τασουλής, Παντίδος, Αργυρόπουλος, Γιάννου, Μπουμάλ, Σιώπης, Μητρόπουλος, Φούντας, Οικονόμου, Μπούζας.
17:07
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων οι Γιαννακόπουλος, Χατζηισαΐας, Γκίνη, Κολοβός, Ιμπαγάσα, Πάνος, Σμυρλής.
17:09
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Γεώργιος Κύζας και βοηθοί του οι Χασάν Κούλα, Νικόλαος Καραϊσαρίδης. Τέταρτος ορίστηκε ο Ιωάννης Καμπαξής.
17:16
Ο Βαγγέλης Μάντζιος έμεινε εκτός αποστολής, αν και ήταν στην 18αδα που ανακοίνωσε την Παρασκευή ο Σάββας Παντελίδης. Ο 31χρονος επιθετικός είχε μικροενοχλήσεις μεσοβδόμαδα και φάνηκε σήμερα ότι δεν έχει ξεπεράσει πλήρως τον τραυματισμό του.
17:16
Έναρξη στο ματς.
17:20
5' Δυνατό σουτ του Βούκσεβιτς μέσα από την περιοχή και λίγο πλάγια... η μπάλα έξω.
17:23
8' Σουτ του Σάντσες λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα κατέληξε δίπλα από την εστία του Παπαδόπουλου που δεν χρειάστηκε να επέμβει.
17:26
11' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Ο Φούντας πήρε την μπάλα από τα αριστερά, συνέκλινε προς το κέντρο και το φαλτσαριστό σουτ που έπιασε, έδιωξε σε κόρνερ ο Σηφάκης.
17:40
22' Απειλεί ο Λεβαδειακός. Ο Μπορνταγκαράι έδωσε στον Κονέ, αλλά το σουτ του κόντραρε στον Σιώπη και έφυγε σε κόρνερ.
17:43
29' Κίτρινη κάρτα στον Τασουλή (Πανιώνιος).
17:44
29' Κεφαλιά του Τόμας, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Μπορνταγκαράι, η μπάλα πέρασε έξω.
17:45
Η κατοχή της μπάλας είναι 56%-44% υπέρ του Λεβαδειακού.
17:48
34' Σουτ του Βούκσεβιτς έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος με διπλή προσπάθεια.
17:50
35' Σουτ του Φούντα μέσα από την περιοχή, αλλά ήταν αδύναμο και δεν δυσκολεύτηκε να μαζέψει ο Σηφάκης.
17:58
42' Ανεπανάληπτη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Μπαλιά του Γιάννου προς τον Μπούζα που βγήκε απέναντι από τον Σηφάκη, αλλά προσπάθησε να τον περάσει και η μπάλα έφυγε πολύ πλάγια και έτσι πέρασε ο κίνδυνος για τους γηπεδούχους.
18:01
44' Δυνατό σουτ του Μαχαίρα έξω από την περιοχή, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Παντίδου που προσπάθησε να το μαζέψει, αλλά ο Κύζας έδειξε ότι πρέπει να συνεχιστεί το ματς. Θα μπορούσε να δείξει πέναλτι ο διαιτητής.
18:02
Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος στο πρώτο μέρος.
18:03
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Λεβαδειακός-Πανιώνιος 0-0.
18:17
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
18:22
50' Σουτ του Κονέ, η μπάλα αρκετά μακριά από την εστία του Παπαδόπουλου.
18:25
53' Κίτρινη στον Οικονόμου.
18:27
54' Σουτ του Αρμίτσε από κάπως πλάγια θέση, η μπάλα λίγο πάνω από το τέρμα του Παπαδόπουλου.
18:29
56' Κοντά στο γκολ ο Λεβαδειακός, αλλά είπε "όχι" ο Παπαδόπουλος. Ο Βούκσεβιτς εκτέλεσε κόρνερ και ο Κώτσιος έπιασε την κεφαλιά, αλλά τον σταμάτησε ο τερματοφύλακας του Πανιωνίου.
18:36
63' Κοντά στο 0-1 ο Πανιώνιος. Ο Μπουμάλ έκανε το γύρισμα από τα δεξιά καια η μπάλα έφθασε στο Μπούζα που ήταν μέσα στην περιοχή, αλλά το σουτ του από το ύψος του πέναλτι ήταν άστοχο.
18:40
68' Αλλαγή για Πανιώνιο και Λεβαδειακό. Έξω ο Μπούζας, μέσα Κολοβός. Εκτός και ο Μπορνταγκαράι, εντός ο Γιακουμάκης.
18:47
74' Σουτ του Τασουλή από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, όμως ήταν κάκιστο και πέρασε αρκετά μακριά από την εστία.
18:49
76' Ακόμη μια μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Κολοβός έκανε την σέντρα από τα δεξιά και ο Φούντας έκανε την προβολή, με την μπάλα να περνά λίγο πάνω από το τέρμα του Σηφάκη.
18:50
77' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Ιμπαγάσα στην θέση του Φούντα.
18:51
77' Αλλαγή και για τον Λεβαδειακό. Ο Νικολακάκης στην θέση του Γεωργιάδη.
18:53
80' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ωραίο σουτ του Μπουμάλ, έδιωξε ο Σηφάκης.
18:59
87' Ωραίο σουτ του Σοτσέλο, η μπάλα πάνω από την εστία του Παπαδόπουλου.
19:01
89' ΓΚΟΛ Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ!
19:03
Ο Σολτσέλο έστρωσε την μπάλα στον Γιακουμάκη ύστερα από σέντρα που έγινε από τα δεξιά και ο δεύτερος τελείωσε ιδανικά την φάση.
19:03
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
19:04
90' Ο Πάνος στην θέση του Αργυρόπουλου για τον Πανιώνιο.