ΠΑΟ-Παναιτωλικός 3-1

Παρακολουθήστε σε real time το ματς Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός για το Κύπελλο Ελλάδας. Ραδιοφωνική μετάδοση από NovaΣΠΟΡ FM 94,6.

18:49
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός για τη 2η αγωνιστική της φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας.
18:52
Οι "πράσινοι" με νίκη εξασφαλίζουν την πρόκριση στην επόμενη φάση, ενώ αυτό το αποτέλεσμα θα σημάνει τον αποκλεισμός της ομάδας του Αγρινίου.
18:53
Υπενθυμίζεται πως το άλλο ματς του ομίλου έχει ήδη διεξαχθεί. Χανιά και Ολυμπιακός Βόλου έμειναν στο 0-0.
18:53
Η βαθμολογία του ομίλου (Παναθηναϊκός και Παναιτωλικός έχουν ματς λιγότερο): Χανιά 4 Παναθηναϊκός 3 Ολυμπιακός Β. 1 Παναιτωλικός 0
18:55
Νωρίτερα έγινε γνωστή και η τιμωρία του Αναστασίου λόγω της αποβολής του στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.
18:56
Ο τεχνικός του "τριφυλλιού" τιμωρήθηκε με 5.000 ευρώ πρόστιμο και 10 ημερολογιακές ημέρες απαγόρευση εισόδου στους αγωνιστικούς χώρους, ενώ η ΠΑΕ θα καταβάλει 2.500 ευρώ.
18:58
Λίγος κόσμος στις εξέδρες της Λεωφόρου... Προφανώς μερίδιο ευθύνης έχει ο αγώνας μπάσκετ που ακολουθεί (με αντίπαλο τη Φενέρ του Ζέλικο Ομπράντοβιτς), αλλά και το γεγονός πως τα καταστήματα είναι ακόμη ανοιχτά.
19:04
Ο Παναθηναϊκός ξεκινά με τους Κοτσόλη, Ρισβάνη, Μέντες, Μπούρμπο, Χουχούμη, Λαγό, Δώνη, Μπούι, Μπαϊράμι, Πέτριτ, Κλωναρίδη.
19:05
Και οι Αγρινιώτες με Στεφανάκο, Κουτρουμάνο, Κούσα, Κόρμπο, Άλβες, Κάπελ, Καλογέρη, Μύγα, Εντζεγκέλε, Παπουτσογιαννόπουλο, Βασιλείου.
19:07
Στον πάγκο των "πρασίνων" κάθονται οι Στιλ, Νάνο, Καρέλης, Σπυρόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος, Μπεργκ, Ατζαγκούν.
19:07
Ενώ αναπληρωματικοί για τον Παναιτωλικό είναι οι Ράφαελ, Μαλεζάς, Γοδόι, Μορένο, Μήλιος, Μαρτίνες, Ρουμπουλάκου.
19:21
Το φοβερό και... ελληνικό της υπόθεσης με την τιμωρία του Αναστασίου, κανείς δεν έχει αποσαφηνίσει από πότε ισχύει και αν ο τεχνικός του Παναθηναϊκού μπορεί να κάτσει απόψε στον πάγκο ή όχι...
19:23
Ένα δεκάλεπτο πριν την έναρξη του αγώνα και στις κερκίδες δεν βρίσκονται περισσότεροι από 4.000 φίλοι του "τριφυλλιού".
19:28
Όλα έτοιμα πια για τη σέντρα.
19:29
Τελικά ο Αναστασίου θα κάτσει στον πάγκο απόψε, ενώ θα λείψει από το ματς με τον Ατρόμητο και από εκείνο με ΠΑΟΚ στην Τούμπα.
19:29
1' Σέντρα στον αγώνα.
19:35
Τίποτα αξιόλογο στα πρώτα λεπτά του ματς.
19:45
Οι γηπεδούχοι ελέγχουν το παιχνίδι, χωρίς όμως να έχουν κατορθώσει να βγάλουν κάποια καλή φάση.
19:48
16' Ωραίο "ένα-δύο" Δώνη-Μπαϊράμι, αλλά ο Σουηδός μέσα στην περιοχή δεν πιάνει καλά το σουτ και δεν ανησυχεί τον Στεφανάκο.
19:59
Στο ίδιο τέμπο κυλάει το παιχνίδι. Ο Παναθηναϊκός έχει κατοχή, αλλά υστερεί πολύ στη δημιουργία φάσεων. Από την πλευρά του ο Παναιτωλικός δεν δείχνει διάθεση να επιτεθεί κι επομένως στους θεατές του αγώνα μπορούμε να συμπεριλάβουμε και τον Κοτσόλη...
20:02
33' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό!
20:03
Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Ρισβάνης νίκησε στον αέρα αμυντικούς και τερματοφύλακα, αλλά η κεφαλιά του έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.
20:09
40' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό!
20:09
Η άμυνα του Παναθηναϊκού πιάστηκε στον ύπνο και ο Κάπελ βγαίνει τετ α τετ αλλά ο Κοτσόλης αποκρούει με τα πόδια.
20:10
41' Σουτ του Δώνη, θα αποκρούσει ο Στεφανάκος.
20:10
42' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό!
20:11
Σέντρα του Κάπελ και ο Παπουτσογιαννόπουλος πιάνει με τη μία το σουτ, με τον Κοτσόλη να αποκρούει ξανά ενστικτωδώς με τα πόδια.
20:15
45' Εκτέλεση φάουλ του Πέτριτς, αποκρούει ο Στεφανάκος.
20:16
45'+1' Λήξη του πρώτου μέρους.
20:34
46' Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο με μια αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Γοδόι αντί του Μύγα.
20:40
50' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!
20:41
Πολύ ωραία συνεργασία Δώνη, Πέτριτς, Κλωναρίδη και ο τελευταίος "σκοτώνει" με βολ πλανέ από τα τρία μέτρα τον Στεφανάκο και κάνει το 1-0.
20:44
53' Τραγικό λάθος του Κούσα που δίνει την μπάλα στον Πέτριτς, όμως ο Κροάτης καθυστερεί ανεξήγητα ενώ έχει μόνο τον τερματοφύλακα να νικήσει και κόβεται από τους αμυντικούς... Μεγάλη πεταμένη στα σκουπίδια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό.
20:45
56' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό με τον Εντεγκέλε που δεν μπορεί να πιάσει κεφαλιά όπως ήθελε.
20:47
58' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!
20:48
Ο Μπαϊράμι βρίσκει τον Μπούι και ο Ολλανδός με εξαιρετικό διαγώνιο σουτ κάνει το 2-0 πετυχαίνοντας το παρθενικό του γκολ με την πράσινη φανέλα.
20:51
60' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μαρτίνες αντί του Βασιλείου.
20:51
62' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!
20:52
Ο Κουτρουμάνος (που φαίνεται να ξεκινά από θέση οφ σάιντ) βγαίνει μόνος απέναντι στον Κοτσόλη και κάνει το 2-1.
20:57
67' Ο Κλωναρίδης πάει πολύ χαλαρά κι ενώ θα μπορούσε να μπει στην περιοχή και να σκοράρει, καθυστερεί και υπό πίεση πια, στέλνει την μπάλα πάνω στον Στεφανάκο.
21:01
71' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μορένο στη θέση του Κόρμπου.
21:06
76' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μπαίνουν Μπεργκ (μετά από 66 μέρες) και Τριανταφυλλόπουλος στις θέσεις των Πέτριτς και Ρισβάνη.
21:09
77' Σκληρό μαρκάρισμα του Κούσα πάνω στον Μπεργκ (ξεσηκώθηκε ο κόσμος) και κίτρινη κάρτα στον παίκτη του Παναιτωλικού που διαμαρτύρεται και βλέπει αμέσως δεύτερη κάρτα και αποβάλλεται.
21:10
80' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με σουτ του Μπούι που αποκρούει δύσκολα ο Στεφανάκος.
21:13
84' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!
21:14
Ο Μπεργκ επέστρεψε ορεξάτος και με φανταστικό γκολ κάνει το 3-1!
21:16
Ο Σουηδός έπιασε ένα εξαιρετικό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Παναιτωλικού.
21:19
85' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Καρέλης στη θέση του Κλωναρίδη.
21:22
88' Συνεχίζει να πιέζει ο Παναθηναϊκός! Ο Δώνης βρήκε με κάθετη πάσα τον Μπαϊράμι. Εκείνος προσπάθησε να βρει τον Μπεργκ αλλά πρόλαβαν και έδιωξαν οι αμυντικοί του Παναιτωλικού.
21:23
90+3 Καλό σουτ του Μπούι αρκετά μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή. Έδιωξε ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού.