Αστέρας Τρίπολης-Τότεναμ 1-2

Η Τότεναμ επικράτησε και στη δεύτερη αναμέτρηση με τον Αστέρα, νικώντας με 2-1 αυτή τη φορά, μετά το 5-1 της Αγγλίας. Σκόρερ οι Τάουνσεν (36' πέναλτι), Κέιν (42'), ενώ μείωσε ο Μπαράλες (90' πέναλτι).

19:35
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Αστέρας Τρίπολης-Τότεναμ για την 4η αγωνιστική του Europa League που είναι προγραμματισμένο για τις 20:00.
19:36
Οι Αρκάδες έχουν μια νίκη (Παρτιζάν εντός) και μια ισοπαλία (Μπεσίκτας εκτός) και με αυτούς τους τέσσερις βαθμούς είναι στην τρίτη θέση του τρίτου ομίλου.
19:38
Στην πρώτη θέση είναι η σημερινή αντίπαλος του Αστέρα, Τότεναμ, με πέντε πόντους, όσους και η Μπεσίκτας που βρίσκεται στη δεύτερη θέση.
19:39
Το άλλο ματς του ομίλου είναι το Μπεσίκτας-Παρτιζάν.
19:40
Την επόμενη αγωνιστική ο Αστέρας θα φιλοξενήσει την Μπεσίκτας και η Τότεναμ την Παρτιζάν.
19:40
Στην έκτη αγωνιστική έχει Παρτιζάν-Αστέρας και Μπεσίκτας-Τότεναμ.
19:41
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
19:41
Αστέρας Τρίπολης (Βεργέτης): Κοσίτσκι, Παντελιάδης, Σανκαρέ, Ζησόπουλος, Λούι, Μουνάφο, Ουσέρο, Τσοκάνης, Μάσα, Ρόλε, Πάρα.
19:41
Στον πάγκο των γηπεδούχων είναι οι: Θεοδωρόπουλος, Κυριακόπουλος, Φερνάντες, Μπαράλες, Μπακασέτας, Μπαντιμπανγκκά, Γιαννιώτας.
19:42
Τότεναμ (Ποκετίνο): Βορμ, Ντάιερ, Ντέιβις, Φερτόνχεν, Φάζιο, Σταμπουλί, Ντεμπελέ, Λαμέλα, Τάουσεντ, Έρικσεν, Κέιν.
19:42
Στον πάγκο της αγγλικής ομάδας κάθονται οι: Μακγκρι, Ρόουζ, Κίρικες, Παουλίνιο, Τσαντλί, Μέισον, Σολδάδο.
20:00
Διαιτητής είναι ο Ισπανός, Χαβιέ Εστράδα, με βοηθούς τους Χοσέ Μιράντα, Χαβιέ Ροντρίγκεθ.
20:00
Έναρξη στο ματς.
20:03
Από τις λίγες φορές που το γήπεδο του Αστέρα είναι γεμάτο.
20:07
7' Σουτ του Βερτόνχεν έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε πολύ μακριά από την εστία του Κοσίτσκι.
20:09
9' Σέντρα του Τάουνσεν από τα δεξιά, κακή έξοδος του Κοσίτσκι, αλλά ευτυχώς επενέβη ο Ζησόπουλος και έδιωξε.
20:10
Η Τότεναμ έχει την κατοχή της μπάλας και ο Αστέρας την... περιμένει.
20:13
13' Απειλεί ο Αστέρας. Μακρινή μπαλιά για τον Μάσα, που παραλίγο να βγει απέναντι από τον Βορμ, αλλά έδιωξε η αντίπαλη άμυνα σε κόρνερ.
20:13
Κεφαλιά του Ζησόπουλου, η μπάλα έξω.
20:21
Σε χαμηλό τέμπο το παιχνίδι, με την Τότεναμ να προσπαθεί να επιβάλλει τον ρυθμό της, αλλά ο Αστέρας δεν την αφήνει.
20:28
27' Κεφαλιά του Σανκαρέ που κατέληξε έξω, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Μάσα, αλλά ο στόπερ των γηπεδούχων υποδείχθηκε σε αντικανονική θέση.
20:30
30' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μουνάφο έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και ο Μάσα που βρέθηκε σε καλή θέση, έκανε "χλιαρό" σουτ και η μπάλα πέρασε έξω.
20:31
Έχει ανεβάσει την απόδοση του στα τελευταία λεπτά ο Αστέρας.
20:36
36' Πέναλτι για την Τότεναμ!
20:36
Ο Τάουνσεν ντρίπλαρε τον Σανκαρέ μέσα στην περιοχή και ο στόπερ των γηπεδούχων προσπάθησε να τον σταματήσει με τάκλιν. Κίτρινη κάρτα για τον παίκτη του Αστέρα, που βρήκε σίγουρα την μπάλα, αλλά δεν είναι ξεκάθαρο αν έχει βρει και τα πόδια του αντιπάλου.
20:37
36' Ο παίκτης που κέρδισε το πέναλτι, ανέλαβε την εκτέλεση και νίκησε τον Κοσιτσκι, 0-1.
20:41
42' ΓΚΟΛ για την Τότεναμ, 0-2!
20:43
Ο σκόρερ του πρώτου γκολ, Τάουνσεν, ήταν δημιουργός αυτήν την φορά. Αρχικά ξεπέρασε τον Λούι από τα αριστερά και στη συνέχεια έκανε ωραία σέντρα και ο Χάρι Κέιν με κεφαλιά δεν δυσκολεύτηκε να πετύχει το δεύτερο τέρμα της ομάδας του.
20:46
45' Ο Κέιν έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Κοσίτσκι, ύστερα από σέντρα που έγινε από δεξιά, αλλά υποδείχθηκε σε θέση off-side.
20:47
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις. Η αγγλική ομάδα προηγείται με 2-0, χάρη σε τέρμα του Τάουνσεν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 36' και τον Κέιν να κάνει το 0-2 στο 42'
21:01
Αλλαγή για την Τότενμ. Έξω ο Λαμέλα, μέσα ο Σολδάδο.
21:01
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
21:02
46' Ανεπανάληπτη ευκαιρία για τον Αστέρα!
21:03
Ο Ρόλε έβγαλε πανέμορφη μπαλιά προς τον Τσοκάνη, που βγήκε απέναντι από τον Βορμ, αλλά δεν πλάσαρε καλά και η μπάλα έφυγε έξω.
21:06
50' Σουτ του Έρικσεν, έπεσε και μπλόκαρε ο Κοσίτσκι.
21:08
51' Απειλεί και πάλι η Τότεναμ, με ον Τάουνσεν να δοκιμάζει το πόδι του έξω από την περιοχή... η μπάλα έφυγε λίγο αριστερά από το τέρμα του Κοσίτσκι.
21:09
53' Και άλλη μεγάλη στιγμή για τον Αστέρα!
21:09
Ο Πάρα έφερε... βόλτα τον Βερτόνχεν αρχικά και στη συνέχεια σούταρε άστοχα.
21:11
54' Ακόμη μία ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ρόλε τροφοδότησε τον Πάρα, που ντρίπλαρε τον Φάζιο, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω από την εστία του Βορμ.
21:16
60' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Μπαντινμπαγκά, έξω ο Τσοκάνης.
21:17
61' Σουτ του Κέιν μέσα από την περιοχή, η μπάλα βρήκε σε σώματα και αλλοιώθηκε η πορεία της, με τον Κοσίτσκι να μπλοκάρει.
21:18
62' Συρτό σουτ του Μάσα, έπεσε και μπλόκαρε τον Βορμ.
21:19
63' Αλλαγή για την Τότεναμ. Μέσα ο Μάσον, έξω ο Έρικσεν.
21:21
64' Γέμισμα του Μουνάφο, κεφαλιά του Σανκαρέ, η μπάλα στην αγγαλιά του Βορμ.
21:21
65' Δοκάρι για τον Αστέρα!
21:22
Σουτ του Μάσα λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Βορμ.
21:30
72' Σπαταλάει ακόμη μια ευκαιρία ο Αστέρας. Έγινε το γύρισμα του Μάσα από τα αριστερά, ο Πάρα υποδέχθηκε την μπάλα (αρχόταν ο αμαρκάριστος Μπαντιμπανγκά), αλλά δεν μπόρεσε να σουτάρει.
21:30
74' Σουτ του Σολδάδο, η μπάλα περνάει λίγο δίπλα από την εστία του Κοσίτσκι.
21:33
77' (3η) Αλλαγή για την Τότεναμ. Έξω ο Κέιν, μέσα ο Παουλίνιο.
21:37
81' (2η) Αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Γιαννιώτας, έξω ο Μουνάφο.
21:39
84' Κίτρινη κάρτα στον Μέισον.
21:40
84' Τελευταία αλλαγή και για τον Αστέρα. Μέσα ο Πάρα, έξω ο Μπαράλες.
21:42
84' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ζησόπουλος έκανε διπλή προσπάθεια. Η πρώτη σταμάτησε σε σώμα και η δεύτερη στον Βορμ, ενώ ο Σανκαρέ σούταρε, στέλνοντας την μπάλα έξω.
21:43
86' Σουτ του Γιαννιώτα, ο Μπαντινμπαγκά στην πορεία της μπάλας, βρίσκοντας τη με τακουνάκι, μπλόκαρε ο Βορμ.
21:45
89' Πέναλτι για τον Αστέρα!
21:46
Ο Μπαράλες βρέθηκε στην αντίπαλη περιοχή και έπεσε στο μαρκάρισμα του Φάζιο, που αποβλήθηκε. Πιο πολύ το κέρδισε ο Ατργεντινός.
21:48
90'+2' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μπαντινγμπαγκά έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα έφυγε λίγο έξω.