Κέρκυρα-Παναιτωλικός 1-2 (Τελικό)

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση ανάμεσα σε Κέρκυρα και Παναιτωλικό για την 10η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

17:04
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα της 10ης αγωνιστικής ανάμεσα σε Κέρκυρα και Παναιτωλικό.
17:05
Οι Φαίακες έχουν μόλις μια ήττα στο «σπίτι» τους, δείγμα της δυναμικής που έχουν στο νησί, ενώ απ’ την άλλη τα «καναρίνια» δεν έχουν ακόμα τρίποντο μακριά από το Αγρίνιο.
17:05
Η Κέρκυρα έχει 11 βαθμούς και φιγουράρει στην 7η θέση, ενώ ο Παναιτωλικός έχει έναν λιγότερο.
17:06
Οι σημερινοί γηπεδούχοι προέρχονται από λευκή ισοπαλία με τη Νίκη Βόλου, ενώ οι Αγρινιώτες από ευρεία νίκη με σκορ 5-2 απέναντι στην Ξάνθη.
17:07
Κέρκυρα: Σέτκους, Βενέτης, Γκόμες, Ντιμιτρόφσκι, Ντιόγκο, Μαραγκός, Ρόχας, Ανδρεόπουλος, Μαρκόφσκι, Κοντός, Χαβίτο
17:07
Παναιτωλικός: Ράφαελ, Μπεχεράνο, Μαλεζάς, Ετζενγκέλε, Κέβιν, Γοδόι, Φωτάκης, Μαρτίνες, Καπέλ, Βιγιαφάνες, Άλβες
17:08
Στον πάγκο για τους Φαίακες: Κουζαβασίλης, Βλάχος, Παρασκευαΐδης, Ζορμπάς, Ναγιάρ, Καϊκούτ, Ομπράντοβιτς
17:08
Στον πάγκο για τους Αγρινιώτες: Στεφανάκος, Κουτρομάνος, Κούσας, Καλογέρης, Κόρμπος, Βασιλείου, Μήλιος
17:14
1' Σέντρα στον αγώνα
17:21
Γρήγορο το τέμπο στα πρώτα λεπτά, δίχως κάποια φάση ακόμα.
17:28
15' Μακρινό σουτ του Μαρτίνες, δεν ανησυχεί ο γκολκίπερ της Κέρκυρας που μπλοκάρει.
17:29
16' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό!
17:31
Ο Φωτάκης κάνει το σουτ, ο Κέβιν βάζει το πόδι του για να της αλλάξει πορεία, αλλά η μπάλα χτυπάει στο δοκάρι και εκεί βρίσκεται ο Βιγιαφάνιες για να πάρει το ριμπάουντ και από κοντά να κάνει το 0-1!
17:33
20' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό!
17:34
Ο Κέβιν σεντράρει από τα αριστερά, στον ύπνο η άμυνα της Κέρκυρας και ο Κάπελ με εν κινήσει συρτό σουτ κάνει το 0-2 μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα!
17:36
21' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Άλβες να βρίσκεται στην καρδιά της άμυνας της Κέρκυρας, αλλά να σημαδεύει ψηλά άουτ!
17:39
Προσπαθεί να συνέλθει η Κέρκυρα απ' το πεντάλεπτο σοκ, αλλά για την ώρα δεν απειλεί την εστία του Παναιτωλικού που μπροστά είναι... φωτιά!
17:41
28' Βγήκε γρήγορα στην αντεπίθεση ο Χαβίτο, προσπάθησε να σουτάρει, αλλά του έκοψαν το πεδίο, ενώ όταν επιχείρησε να βρει τον Ρόχας, οι αμυντικοί του Παναιτωλικού τον σταμάτησαν.
17:43
30' Κίτρινη κάρτα στον Μαραγκό της Κέρκυρας.
17:45
32' Πρώτη καλή στιγμή για την Κέρκυρα, με τον Κόντο να μπαίνει από πλάγια θέση στην περιοχή του Παναιτωλικού, να σουτάρει, αλλά τον Ράφαελ να του λέει όχι!
17:48
35' Κίτρινη κάρτα στον Βιγιαφάνες.
17:52
Πιέζει η Κέρκυρα, δίχως όμως να μπορεί να μετουσιώσει την υπεροχή της σε... κάτι καλό.
18:00
Ημίχρονο στο νησί. Ο Παναιτωλικός με τα δύο γκολ του σε διάστημα 5 λεπτών προηγείται σχετικά άνετα 2-0 της Κέρκυρας.
18:16
Όλα έτοιμα για την έναρξη του δεύτερου μέρους. Δύο αλλαγές μαζεμένες για Κέρκυρα με τους Ζορμπά και Ναγιάρ αντί των Ρόχας και Ανδρεόπουλου.
18:16
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
18:23
Ελέγχει τον αγώνα ο Παναιτωλικός που δεν απειλείται παρά την θέληση της Κέρκυρας να πετύχει κάποιο γκολ.
18:28
Τίποτα ουσιώδες στο δεύτερο μέρος κι ενώ σε ένα λεπτό συμπληρώνουμε μια ώρα αγώνα.
18:34
64' Κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο του Παναιτωλικού.
18:36
66' Τρομερή χαμένη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό
18:37
Στον ύπνο εντελώς η άμυνα της Κέρκυρας, με τον Άλβες να κάνει με δυσκολία την προβολή, να σημαδεύει δοκάρι (ενδεχομένως να ήταν και ο Ντιμιτρόφσκι που παραλίγο να βάλει αυτογκόλ) και στην εξέλιξη της φάσης ο Κάπελ να μην μπορεί με διπλή προσπάθεια να νικήσει τον Σέτκους!
18:37
67' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Βασιλείου, έξω ο Άλβες.
18:41
71' Κίτρινη κάρτα δέχεται ο Ζορμπάς για σκληρό μαρκάρισμα.
18:45
74' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Καλογέρης αντί του Κάπελ.
18:50
80' Μέσα ο Κουτρομάνος, έξω ο Βιγιαφάνιες για να οχυρώσει τα μετόπισθεν ο Παναιτωλικός.
18:54
84' ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα
18:55
«Ζωντανεύει» το ματς με τον Γκόμεζ έξι λεπτά πριν το τέλος να γυρίζει εξαιρετικά το σώμα του και πετυχαίνοντας γκολάρα να μειώνει σε 1-2!
19:03
Κίτρινη στις καθυστερήσεις για τον Ράφαελ που έκανε καθυστερήσεις.
19:04
Λήξη του αγώνα. Μεγάλη νίκη για τον Παναιτωλικό με σκορ 2-1 μέσα στην Κέρκυρα, που είναι η πρώτη του εκτός έδρας.