Λεβαδειακός - Πλατανιάς

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση ανάμεσα σε Λεβαδειακό και Πλατανιά για την 10η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

17:03
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς του Λεβαδειακού με τον Πλατανιά για την δέκατη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
17:04
Τη δεύτερή του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα ψάχνει ο Λεβαδειακός, που είναι… ανεβασμένος, μετά τη νίκη του επί του Πανιωνίου (1-0) και την ισοπαλία (0-0) με την Καλλονή σε 8η και 9η αγωνιστική αντίστοιχα.
17:05
Και ο Πλατανιάς όμως, θέλει να επιστρέψει σε τροχιά επιτυχιών, αφού το θετικό σερί δύο αγωνιστικών κόντρα σε Ξάνθη (1-0) και Κέρκυρα (1-2) «έσπασε» η «λευκή» ισοπαλία με τον ΠΑΣ Γιάννινα.
17:07
Έτσι, η ομάδα της Λιβαδειάς βρίσκεται στην 15η θέση της βαθμολογίας με μόλις 6 βαθμούς (1 νίκη και 3 ισοπαλίες), ενώ οι Χανιώτες βρίσκονται στην 12η με 10 βαθμούς (3 νίκες και 1 ισοπαλία).
17:08
Ας περάσουμε στις συνθέσεις των δύο ομάδων.
17:08
Λεβαδειακός (Παντελίδης): Σηφάκης, Νικολακάκης, Μαχαίρας, Κώτσιος, Τόμας, Μάντζιος, Σάντσες, Κονέ, ΓΚόμεζ, Βούκσεβιτς, Μπορνταγκαράι
17:09
Πλατανιάς (Χριστόπουλος): Ολίμπα, Κουλιμπαλί, Ζαραδούκας, Μαχαμάτ, Μπανανά, Αζίζ, Νούνες, Γκόμες, Τσουράκης, Ναζλίδης, Ιτούα.
17:09
Στον πάγκο για τον Λεβαδειακό έμειναν οι Στρατηλάτης, Γιακουμάκης, Ζίτο, Σοτέλο, Μάγκας, Πρόγιτς, Μιλοσαβλίεβ
17:10
Στον πάγκο του Πλατανιά οι: Γκσπούρνινγκ, Φιρκέιρα, Δημήτρης, Τόρες, Μπεριάν, Μενδρινός, Αποστολόπουλος.
17:11
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Ανδρέας Παππάς, με βοηθούς τους Τουμπακάρη και Απτόσογλου.
17:20
3' Εκτέλεση φάουλ του Κονέ από αριστερά, ο Κώτσιος έπιασε την κεφαλιά όμως ήταν αδύναμη και ο Ολίμπα μπλόκαρε εύκολα
17:26
9' Επικίνδυνη σέντρα του Ζαραδούκα από αριστερά, έδιωξε με γροθιές ο Σηφάκης
17:28
11'Σκληρό φάουλ του Σάντσες πάνω στον Αγκιλέρα. Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς.
17:30
Χωρίς σπουδαίες φάσεις τα πρώτα λεπτά του ματς, με τον Πλατανιά δείχνει πως πατάει καλύτερα στο γήπεδο.
17:34
17'Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Κονέ σούταρε λίγο έξω απ' την περιοχή του Ολιμπά, όμως η μπάλα πέρασε έξω απ' το δεξί δοκάρι.
17:40
23' Φάουλ σε καλή θέση για τον Λεβαδειακό
17:41
24' Εξαιρετική εκτέλεση του Κονέ, η μπάλα λίγο πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι του Ολιμπά
17:44
26' Κίτρινη κάρτα στον Γκόμες για φάουλ στον Αγκιλέρα
17:46
27΄Κίτρινη Κάρτα στον Κουλιμπαλί για σκληρό μαρκάρισμα στο Βούκσεβιτς
17:47
29' Τέταρτη κίτρινη κάρτα στο ματς. Τη βλέπει ο Ναζλίδης.
17:49
32' Σουτ του Σάντσες στο κέντρο της εστίας, μπλόκαρε εύκολα ο Ολιμπά.
17:51
34' Ωραία ατομική ενέργεια του Βούκσεβιτς, έπιασε το σουτ, όμως η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
17:55
37'Καλή ευκαιρία για τον Πλατανιά μετά από ώρα. Κεφαλιά του Ναζλίδη μετά από βαθιά μπαλιά από αριστερά, ο Σηφάκης μπλόκαρε εύκολα
17:58
39' Εκτέλεση κόρνερ του Τζίλβα -το πρώτο για τον Πλατανιά. Οι αμυντικοί του Λεβαδειακού απομακρύνουν την μπάλα.
18:01
44' μακρινό σουτ του Μαχαίρα, άουτ η μπάλα
18:01
Ένα επιπλέον λεπτό για καθυστερήσεις
18:02
45' Επικίνδυνη σέντρα του Μπορνταγκαράι από δεξιά, έδιωξε ο Ιτούα
18:03
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου
18:04
Η προσοχή να μη δεχτούν γκολ κυριαρχεί στις δύο ομάδες που οδηγούνται με το 0-0 στα αποδυτήρια και χωρίς κλασικές ευκαιρίες στα πρώτα 45 λεπτά του παιχνιδιού που γίνεται στη Λιβαδειά.
18:21
Και πάλι ένα σκίσιμο στα δίχτυα του τέρματος καθυστερεί την έναρξη του παιχνιδιού
18:21
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
18:21
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες
18:24
48'Σουτ του Τετέ, αρκετά πάνω απ'την εστία του Σηφάκη μπάλα
18:30
53' Κεφαλιά του Μαχαμάτ, έδιωξαν εύκολα οι αμυντικοί
18:31
54΄ Σέντρα του Ζαραδούκα, ο Τσουράκης προσπάθησε από πλάγια θέση, όμως η μπάλα πέρασε άουτ.
18:32
Πιο «ζωντανός» δείχνει ο Πλατανιάς στο πρώτο δεκάλεπτο του δεύτερου ημιχρόνου
18:34
57' Εκτέλεση φάουλ του Μαχαμάτ από αριστερά, η φάση σταμάτησε για επιθετικό του Ιτούα, λίγο πριν μπλοκάρει ο Σηφάκης.
18:35
59' Γέμισμα του Κονέ από εκτέλεση φάουλ, έδιωξε με κεφαλιά ο Αγκιλέρα.
18:36
60' Πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό Στη θέση του Γκόμεζ, ο Σοτέλο.
18:38
Πιο επιθετικό το σχήμα του Λεβαδειακού, με τον Σοτέλο να περνάει δίπλα στον Μάντζιο
18:45
69' Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Μπορνταγκαράι ο Μιλοσαβλίεφ
18:47
70' Αλλαγή και για τον Πλατανιά, , η πρώτη του στο ματς. Στη θέση του Ναζλίδη ο Τόρες.
18:48
72' Ατομική ενέργεια του Τζίλβα, επικίνδυνο σου από αριστερά, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. Καλή στιγμή για τον Πλατανιά!
18:50
73' Σέντρα του Βούκσεβιτς, ο Μιροσάβλιεφ δεν κοντρόλαρε την μπάλα, με τον Ολιμπά να μπλοκάρει πριν γίνει επικίνδυνος.
18:51
75' Εκτέλεση κόρνερ του Βούκσεβιτς, ο Τόμας έπιασε την κεφαλιά όμως δεν έγινε επικίνδυνος
18:52
76' Σουτ του Σοτέλο, η μπάλα πέρασε άουτ
18:55
78' Εκτέλεση κόρνερ του Βούκσεβιτς, η μπάλα πέρασε απ' όλους, με τον Μάντζιο να προλαβαίνει και να κερδίζει νέο κόρνερ.
18:55
79' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Κώτσιος. Πρώτη κάρτα που βγαίνει στο δεύτερο ημίχρονο και πέμπτη συνολικά στο ματς.
18:57
79' Κίτρινη κάρτα βλέπει και ο Μπανανά
18:57
81' Δεύτερη αλλαγή για τον Πλατανιά. Στη θέση του Τζίλβαν Γκόμες, ο Φιγκέιρα
19:02
86' Τελευταία αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Βούκσεβιτς, ο Γιακουμάκης.
19:03
86' Τελευταία αλλαγή και για τον Πλατανιά. Στη θέση του Τσουράκη ο Δημήτρης
19:06
90' Σουτ του Σοτέλο, η μπάλα αρκετά άουτ
19:07
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων
19:09
90+2' Εκτέλεση φάουλ του Λεβαδειακού στον άξονα, έδιωξαν οι αμυντικοί τα Πλατανιά
19:09
Τελείωσε το ματς
19:15
Λεβαδειακός- Πλατανιάς έμειναν στο χλιαρό 0-0. Σας ευχαριστούμε που το παρακολουθήσατε μαζί μας. Καλό βράδυ!