ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός 1-2

Στην Τούμπα διεξάγεται το μεγάλο ματς της ημέρας και το control room του sport-fm.gr σας μεταφέρει όλα όσα συμβαίνουν στο ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός. Ραδιοφωνικά από NovaΣΠΟΡ FM 94,6.

18:39
Καλησπέρα! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ντέρμπι της αγωνιστικής.
18:39
Ο πρωτοπόρος του πρωταθλήματος, ΠΑΟΚ, υποδέχεται στην Τούμπα τον Παναθηναϊκό.
18:41
Πριν από λίγο μέσω twitter η ΠΑΕ ΠΑΟΚ έκανε γνωστή και την ενδεκάδα της ομάδας απόψε.
18:42
18:44
Όπως βλέπετε, με διάταξη 4-3-3 κατεβάζει τον ΠΑΟΚ ο Άγγελος Αναστασιάδης.
18:46
Τερματοφύλακας είναι ο Γλύκος, με τους Κίτσιου, Κατσικά, Βίτορ, Σπυρόπουλο να αποτελούν την τετράδα της άμυνας. Στο κέντρο θα παίξουν οι Κάτσε, Τζανδάρης, Τζιόλης, ενώ Σαλπιγγίδης και Γκολάσα πλαισιώνουν τον Αθανασιάδη.
18:52
Από την άλλη ο Παναθηναϊκός θα ξεκινήσει με τους Στιλ, Μπούρμπο, Κουτρουμπή, Σίλντεφελντ, Νάνο, Μπούι, Δώνη, Πράνιτς, Ατζαγκούν, Καρέλη, Κλωναρίδη.
18:53
Μένει να φανεί στο γήπεδο η ακριβής διάταξη των παικτών του Αναστασίου. Με μια πρώτη ματιά, όμως, μάλλον πάει σε σύστημα 4-3-1-2.
18:55
Κάτω από τα γκολ-ποστ ο Στιλ, στην άμυνα Μπούρμπος, Κουτρουμπής, Σίλντενφελντ και Νάνο. Στα χαφ θα παίξουν Δώνης, Μπούι, Πράνιτς και λογικά ο Ατζαγκουν θα κινείται πίσω από Κλωναρίδη και Καρέλη, εκτός κι αν ο τεχνικός του Παναθηναϊκού προτιμήσει τριάδα (Πράνιτς, Κλωναρίδη, Ατζαγκούν) και καθαρό προωθημένο τον Καρέλη.
19:13
Στον πάγκο του "Δικεφάλου του Βορρά" κάθονται οι Γιακουμής, Περέιρα, Μαντούρο, Παπαδόπουλος, Τζαβέλλας, Μάρτενς και Σκόνδρας.
19:14
Αναπληρωματικοί για το "τριφύλλι" οι Κοτσόλης, Μπαϊράμι, Μπεργκ, Τριανταφυλλόπουλος, Ντίνας, Πέτριτς και Λαγός.
19:26
Στην τελική ευθεία για τη σέντρα, καθώς οι παίκτες των δυο ομάδων μαζί με τους διαιτητές μπαίνουν στο γήπεδο.
19:28
Δεκάδες καπνογόνα από τους φίλους του ΠΑΟΚ...
19:31
1' Σέντρα στο ματς!
19:35
Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να πάρει τον έλεγχο του παιχνιδιού, δείχνοντας διάθεση να χτυπήσει από τα δεξιά.
19:37
6' Ωραία ατομική ενέργεια του Κίτσιου από δεξιά και γύρισμα στην καρδιά της άμυνας όπου ο Σαλπιγγίδης δεν πιάνει το σουτ όπως θα ήθελε.
19:38
7' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό!
19:39
Από εκτέλεση κόρνερ ο Δώνης πιάνει κεφαλιά προς τα πίσω, Γλύκος και... δοκάρι διώχνουν, ενώ στην επαναφορά ο Κουτρουμπής αιφνιδιάζεται και στέλνει την μπάλα άουτ.
19:47
Πρόβλημα προκύπτει με τον Σίλντενφελντ και ο Τριανταφυλλόπουλος έχει ήδη σηκωθεί και κάνει ζέσταμα.
19:48
Συνεχίζει ο Κροάτης.
19:50
19' Λανθασμένα ο βοηθός κόβει τον Καρέλη που δέχτηκε καταπληκτική κάθετη από τον Κλωναρίδη και βγήκε στην πλάτη της άμυνας.
19:53
22' Προσωπική ενέργεια του Κλωναρίδη που τρέχει 40 μέτρα με την μπάλα στα πόδια, αλλά αργεί να βγάλει τη σέντρα.
20:02
Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα τα τελευταία λεπτά.
20:05
34' Σουτ εκτός περιοχής από τον Γκολάσα, μπλοκάρει εύκολα ο Στιλ.
20:09
39' Κίτρινη κάρτα στον Μπούι.
20:15
44' Κίτρινη κάρτα στον Σπυρόπουλο.
20:16
45' Καλή εκτέλεση φάουλ του Νανό, η μπάλα λίγο άουτ.
20:18
45'+2' Λήξη του πρώτου μέρους.
20:36
46' Ξεκινά το δεύτερο μέρος.
20:42
51' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!
20:44
Ο Κλωναρίδης κάνει πολύ ωραία ενέργεια από τα αριστερά και βγάζει μια σέντρα που Γλύκος, Κατσικάς και Σπυρόπουλος πιάνονται... κορόιδο από τον Ατζαγκούν που τρυπώνει και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα! 1-0 για τον Παναθηναϊκό.
20:44
53' Κίτρινη κάρτα στον Κλωναρίδη.
20:48
57' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Παπαδόπουλος και Περέιρα αντί των Σαλπιγγίδη και Αθανασιάδη.
20:51
60' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Πέτριτς αντί του Κλωναρίδη.
20:54
63' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
20:56
Ο Περέιρα εκτελεί φάουλ, το τείχος ανοίγει και ο Στιλ (όρθιος) βλέπει την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα. Στο 1-1 οι δύο ομάδες.
20:58
68' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Λαγός αντί του Πράνιτς.
21:05
74' Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Τριανταφυλλόπουλος στη θέση του τραυματία Σίλντενφελντ.
21:08
76' Πρόβλημα με τον Μπούρμπο. Δεν έχει άλλη αλλαγή ο Παναθηναϊκός.
21:09
78' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ μετά από σουτ του Περέιρα.
21:10
79' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!
21:11
Καταπληκτική αντεπίθεση του "τριφυλλιού"! Ο Μπούι δίνει στον Ατζαγκούν και ο Νιγηριανός γυρίζει ξανά στον Καρέλη που με προβολή στέλνει την μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά στα δίχτυα! 2-1 ο Παναθηναϊκός!
21:13
82' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μάρτενς στη θέση του Κατσικά.
21:13
Όλα για όλα τώρα από τον τεχνικό του δικέφαλου του Βορρά.
21:13
83' Ο Ατζαγκούν, που αντιμετώπιζε ένα πρόβλημα τραυματισμού, ξαναμπήκε στο ματς.
21:15
84' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ. Εξαιρετικό σουτ του Σπυρόπουλου, ο Στιλ διώχνει σε κόρνερ.
21:15
85' Με δέκα συνεχίζει ο Παναθηναϊκός. Ο Ατζαγκούν δεν μπορεί να συνεχίσει, τη στιγμή που δεν υπάρχουν άλλες αλλαγές για τον Αναστασίου.
21:20
89' Κίτρινη κάρτα στον Βίτορ.
21:21
90' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Πολύ ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Πέτριτς, η μπάλα λίγο άουτ.
21:21
Έξι λεπτά καθυστερήσεων
21:27
90+6' Τέλος της αναμέτρησης!
21:28
Ο Παναθηναϊκός βγαίνει νικητής στο ντέρμπι της Τούμπας, 2-0 .
21:28
Οι «πράσινοι» με γκολ των Ατζαγκούν και Καρέλη υποχρέωσαν τον «δικέφαλο του Βορρά» στην πρώτη του φετινή ήττα.