Αστέρας Τρίπολης-Μπεσίκτας

Παρακολουθήστε σε real time την υπέρ πάντων μάχη του Αστέρα Τρίπολης κόντρα στη Μπεσίκτας για να μείνει στο κόλπο της πρόκρισης.

21:53
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του Αστέρα Τρίπολης με την Μπεσίκτας για την 5η αγωνιστική του Europa League.
21:53
Εκεί όπου οι Αρκάδες θέλουν ΜΟΝΟ νίκη για να συνεχίσουν να ελπίζουν στην απόλυτη υπέρβαση, μιας μεγάλης πρόκρισης.
21:53
Κι αυτό γιατί η απόστασή τους από Τούρκους και Τότεναμ είναι στους 4 πόντους…
21:54
Η βαθμολογία μετά από 4 αγώνες: Μπεσίκτας 8, Τότεναμ 8, Αστέρας Τρίπολης 4, Παρτιζάν 1
21:54
Αστέρας Τρίπολης: Κοσίτσκι, Λούι, Παντελιάδης, Γκοϊάν, Σανκαρέ, Ζησόπουλος, Κουρμπέλης, Μάσα, Νίκο, Γιαννιώτας, Πάρα.
21:55
Μπεσίκτας: Γκιουνέν, Κουρτουλούς, Μότα, Γκιουλούμ, Φράνκο, Κάβλακ, Χάτσχινσον, Τόρε, Σόσα, Σαχάν, Ντε Μπα.
21:55
Στον πάγκο για τους Αρκάδες: Θεοδωρόπουλος, Τιέ Μπι, Μουνάφο, Ουσέρο, Τσοκάνης, Μπαράλες, Μπακασέτας.
21:55
Στον πάγκο των Τούρκων: Μετίν, Κοϊμπασί, Νουκάν, Όζιακουπ, Γιουσάλ, Κογιουνλού, Πεκτεμέκ.
21:56
Ο Κοσίτσκι θα είναι κάτω από τα δοκάρια. Ο Λούι θα κινείται δεξιά, ο Παντελιάδης αριστερά και οι Γκοϊάν και Σανκαρέ στο κέντρο της άμυνας. Οι Ζησόπουλος και Μουνάφο θα είναι τα δύο αμυντικά χαφ, με τον Νίκο ελεύθερο μπροστά τους. Ο Γιαννιώτας δεξιά, ο Μάσα αριστερά και ο Πάρα στην κορυφή της επίθεσης.
21:59
Την ίδια ώρα η Τότεναμ φιλοξενεί την αδιάφορη βαθμολογικά Παρτιζάν, στο Λονδίνο.
22:05
Οι Τούρκοι βολεύονται και με ισοπαλία για να πάρουν την πρόκριση, γι' αυτό και παίζουν με «βασική» ενδεκάδα.
22:05
Σέντρα στον αγώνα
22:08
3' Πρώτη απόπειρα της Μπεσίκτας για να απειλήσει, με τον Σαχάν να μην πιάνει καλά το σουτ (μετά από ασίστ του Σόσα) και την άμυνα του Αστέρα να διώχνει.
22:09
Περίπου και 600 Τούρκοι στις εξέδρες του «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης».
22:09
4' Μακρινό σουτ του Μάσα, δεν απειλείται ο Γκιουνέν.
22:10
5' Δοκάρι για τον Αστέρα!
22:11
Ατυχία για τους Αρκάδες μετά το σουτ του Νίκο, που κόντραρε κάπου, πήρε περίεργη τροχιά, με την μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι της Μπεσίκτας!
22:15
Μια χαρά στέκεται ο Αστέρας στο πρώτο δεκάλεπτο.
22:20
15' Γκολ για την Μπεσίκτας
22:21
«Τρύπα» στην άμυνα του Αστέρα, ο Μπα από κοντά και ανενόχλητος πιάνει εν κινήσει το σουτ (μετά από ασίστ του Τόρε) και γράφει το 0-1.
22:22
17' Ωραία κίνηση του Γιαννιώτα, που συγκλίνει, σουτάρει, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.
22:25
20' Κίτρινη κάρτα στον Μότα για μαρκάρισμα στον Γιαννιώτα.
22:27
Έφυγαν ξανά στην κόντρα οι Τούρκοι, με τον Μπα να πιάνει εκ νέου εν κινήσει σουτ, αλλά η μπάλα κόντραρε πάνω στον Γκοϊάν, ο οποίος με τη σειρά του... τα έβαλε με τον τερματοφύλακα του Αστέρα!
22:28
23' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Μπεσίκτας
22:28
Πολύ κακή αντίδραση της άμυνας του Αστέρα, με τον Σαχάν να παίρνει την μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, να δίνει... έτοιμο γκολ στον Μπα, αλλά αυτός το έχασε από κοντά!
22:31
25' Σουτ του Λούι, στην αγκαλιά του Τούρκου γκολκίπερ η μπάλα.
22:31
Μετά το πρώτο δεκάλεπτο ο Αστέρας αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα, παίζουν αρκετά ψηλά οι Αρκάδες και η Μπεσίκτας είναι... μανούλα στην κόντρα.
22:38
Νέος συνδυασμός από πλευράς Μπεσίκτας, με τον Τόρε να δίνει στον Σόσα, το σουτ του οποίου μέσα απ' την περιοχή κόντραρε στα σώματα.
22:46
Ανεβασμένος στα τελευταία λεπτά ο Αστέρας που προσπαθεί να ισοφαρίσει σε πρώτη φάση. Υπενθυμίζεται πως οι Αρκάδες θέλουν μόνο νίκη για να ελπίζουν σε πρόκριση, διαφορετικά είναι εκτός.
22:48
Μίνι διακοπή στο ματς της Τότεναμ με την Παρτιζάν (0-0) λόγω εισβολής 2-3 οπαδών.
22:51
Ημίχρονο στην Τρίπολη. Η Μπεσίκτας προηγείται 1-0 του Αστέρα, με το γκολ του Μπα..
23:06
Μια αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μπαράλες μπαίνει αντί του Γιαννιώτα με τους γηπεδούχους να γίνονται πιο επιθετικοί.
23:07
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
23:08
47' Γυριστό σουτ του Νίκο Φερνάντεζ, φεύγει αρκετά άουτ η μπάλα.
23:17
Πιέζει ο Αστέρας, όχι όμως με κάποια φάση μπροστά απ' την εστία της Μπεσίκτας. Ρίχνει... καρέκλες στην Τρίπολη αυτή την ώρα.
23:18
57' Κίτρινη κάρτα στον Σανκαρέ που σταμάτησε στον αιφνιδιασμό των Τούρκων.
23:22
60' Πέναλτι για την Μπεσίκτας
23:22
Ο Γκοϊάν ανατρέπει μέσα στην περιοχή τον Σαχάν και σωστά ο διαιτητής δίνει το πέναλτι στους Τούρκους.
23:23
61' Γκολ για την Μπεσίκτας
23:23
Ωραία εκτέλεση απ' τον Τόρε και στο 0-2 οι Τούρκοι. Χρειάζεται ανατροπή και νίκη ο Αστέρας για να μείνει... ζωντανός.
23:23
62' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ουσέρο στη θέση του Κουρμπέλη.
23:25
64' Αλλαγή για την Μπεσίκτας. Μέσα ο Κερίμ, έξω ο Σαχάν.
23:33
Γκολ για τον Αστέρα!
23:34
Εκτέλεση φάουλ απ' το κέντρο, από κοντά ο Σανκαρέ γυρίζει την μπάλα στον Μπαράλες κι αυτός εξ' επαφής με κεφαλιά μειώνει σε 1-2 και κρατάει... ζεστή την ομάδα του!
23:34
73' Αποβολή για την Μπεσίκτας!
23:35
Ο Χάτσχινσον βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία και αφήνει την ομάδα του με δέκα παίκτες.
23:35
Δύο γκολ θέλει ο Αστέρας για τη... βόμβα που θα τον κρατήσει ζωντανό στο κυνήγι της πρόκρισης.
23:37
75' Φάση για τους Αρκάδες! Ο Νίκο μπαίνει απ' τα δεξιά, επιλέγει να τελειώσει μόνος τη φάση και ο τερματοφύλακας της Μπεσικτάς του λέει όχι!
23:37
76' Μακρινό σουτ του Ουσέρο, πέφτει με δυσκολία και το βγάζει ο Γκιουνέν!
23:38
77' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Μπακασέτας, έξω ο Νίκο Φερνάντες.
23:44
83' Γκολ για τον Αστέρα!!
23:44
Ο Μπακασέτας σουτάρει, η μπάλα βρίσκει πάνω στον Πάρα κι αφού αλλάζει πορεία, καταλήγει στα δίχτυα των Τούρκων για το 2-2!
23:45
Ένα γκολ θέλουν οι Αρκάδες για την απόλυτη υπέρβαση που θα τους κρατήσει ζωντανούς!
23:47
86' Αλλαγή για την Μπεσίκτας. Έξω ο Τόρε, μέσα ο Γιουσάλ.
23:53
91' Κρατάει το 2-2 ο Κοσίτσκι σε τετ-α-τετ με τον Μπα. Κέρδος το κόρνερ και λεπτά για τους Τούρκους.
23:55
Τέλος στο ματς
23:55
Γύρισε απ' το 0-2 ο Αστέρας, αλλά το τελικό 2-2 τον αφήνει εκτός συνέχειας στο Europa League.