Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 21η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ.

19:12
Καλησπέρα. Θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη της εκτός έδρας αναμέτρησης του Ολυμπιακού με την Skoda Ξάνθη για την 21η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
19:13
Κακές οι καιρικές συνθήκες στην ακριτική πόλη, αλλά όχι σε σημείο να τίθεται ζήτημα διεξαγωγής του αγώνα.
19:16
Η 11άδα του Ολυμπιακού είναι γνωστή εδώ και αρκετά λεπτά. Ας την δούμε...
19:16
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Ρομπέρτο, Μανωλάς, Παπαδόπουλος, Σαλίνο, Χολέβας, Σάμαρης, Μανιάτης, Φουστέρ, Κάμπελ, Ντομίνγκες, Ολαϊτάν.
19:19
ΞΑΝΘΗ: Τσέμα, Μπέρτος, Κάλβο, Γούτας, Βασιλάκης, Ντε Γκουζμάν, Βάλλας, Φλίσκας, Μάνταλος, Σολάρι, Τριάδης.
19:20
Στον πάγκο του Ολυμπιακού βρίσκονται οι: Μέγιερι, Τόρες, Μπονγκ, Πελέ, Σαβιόλα, Ιμπαγάσα, Εντινγκά.
19:20
Στον πάγκο της Ξάνθης είναι οι: Κυριακίδης, Κομεσίδης, Μαρίν, Σουάρες, Ράνος, Σολτάνι και Χοσέμι.
19:24
Ο Μίτσελ έχει αφήσει εκτός αποστολής των ερυθρολεύκων τον Μήτρογλου και τον Βάις.
19:25
Ο διεθνής Έλληνας επιθετικός έμεινε εκτός αποστολής καθώς ένιωσε κάποιες μικροενοχλήσεις στο πόδι και ο Μίτσελ -έτσι κι αλλιώς- δεν ήθελε να ρισκάρει κάποια υποτροπή σε έναν αγωνιστικό χώρο κακό, λόγω της βροχής στην ακριτική πόλη.
19:27
Στην περίπτωση του Βάις, τώρα... Ο Σλοβάκος από σήμερα το μεσημέρι δεν ανήκει στο ρόστερ του Ολυμπιακού καθώς πήρε μεταγραφή στη Λεχβίγια του Κατάρ.
19:29
Οι δύο ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο. Όλα έτοιμα για να αρχίσει το παιχνίδι.
19:30
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Αρετόπουλος. Βοηθοί οι Καρσιώτης και Κωστάρας.
19:30
1' ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
19:32
Τίποτα σπουδαίο στα πρώτα λεπτά του αγώνα...
19:35
4' Πρώτη καλή προσπάθεια για τον Ολυμπιακό. Ο Τσόρι έπιασε το σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή της Ξάνθης. Ο Τσεμα δεν ανησύχησε όμως, από την πορεία της μπάλας.
19:37
6' Προσπάθεια για αντεπίθεση από τον Ολυμπιακό. Οι αμυντικοί της Ξάνθης παραχωρούν κόρνερ.
19:38
Νέο κόρνερ από την δεξιά πλευρά όπως κάνει επίθεση ο Ολυμπιακός.
19:38
Εκτέλεσε ο Τσόρι. Καμία ανησυχία για τον τερματοφύλακα της Ξάνθης.
19:42
Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο στο παιχνίδι.
19:45
Οι ερυθρόλευκοι πραγματοποιούν τις περισσότερες προσπάθειές τους από την αριστερή πλευρά με τον Σαλίνο να προωθείται. Ο Χολέβας μέχρι τώρα δεν είναι αρκετά... ορεξάτος.
19:50
18' Πρώτη καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ολαϊτάν κέρδισε την μπάλα και έφυγε μόνος του στην αντεπίθεση. Δεν πλάσαρε σωστά όμως όταν βρέθηκε τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα της Ξάνθης.
19:51
19' Ακόμη πιο μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη... Λάθος του Ρομπέρτο, ο οποίος έχασε την μπάλα στην έξοδο που επιχείρησε. Ο Τριάδης από αρκετά πλάγια θέση έκανε το συρτό σουτ. Ο Αβραάμ Παπαδόπουλος όμως με υπερπροσπάθεια έδιωξε την μπάλα πριν καταλήξει στα δίχτυα.
19:54
24' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ.
19:56
Ο Τσόρι εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά. Ο Αβραάμ Παπαδόπουλος είχε την πρώτη προσπάθεια να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Η μπάλα κόντραρε και ο Ολαϊτάν από κοντά άνοιξε το σκορ.
19:58
27' Καλή ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Κάλβο εκτέλεσε το φάουλ. Ο Βάλλας έπιασε τη κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στο δοκάρι!
20:02
Συμπληρώθηκαν τα 30 λεπτά στο παιχνίδι.
20:06
35' Η Ξάνθη έφυγε πολύ γρήγορα στην αντεπίθεση. Ο Τριάδης έκανε το σουτ, η μπάλα βρήκε στα πόδια των αμυντικών του Ολυμπιακού που είχαν προλάβει να φτάσουν στη μεγάλη περιοχή.
20:08
37' Καλό σουτ του Μανιάτη έξω από τη μεγάλη περιοχή της Ξάνθης. Ο Τσέμα διώχνει...
20:16
Τέλος του πρώτου 45λεπτου στη Ξάνθη. Ο Ολυμπιακός προηγείται 1-0.
20:33
46' Έναρξη του β' ημιχρόνου.
20:37
48' Αποβάλλεται ο Ντε Γκουζμαν με δεύτερη κίτρινη καθώς -αδικαιολόγητα- άπλωσε το χέρι για να κόψει την πορεία της μπάλας.
20:44
56' Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ολαϊτάν δέχθηκε πολύ όμορφα την μπάλα από πάσα του Τσόρι. Το σουτ που έκανε δεν ήταν καλό.
20:52
61' Αλλαγές για την Ξάνθη. Κομεσίδης και Σολτάνι στον αγωνιστικό χώρο. Εκτός οι Τριάδης και Σολάρι.
20:56
68' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ιμπαγάσα στον αγωνιστικό χώρο. Εκτός ο Τσόρι.
21:02
73' Κόκκινη κάρτα στον Χολέβα.
21:05
78' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μπονγκ στη θέση του Κάμπελ.
21:07
80' Κίτρινη κάρτα στον Μπονγκ.
21:11
83' Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ράνος στον αγωνιστικό χώρο. Εκτός ο Φλίσκας.
21:14
87' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φουστέρ εκτός αγώνα. Ο Εντινγκά στη θέση του.
21:15
87' Καλό σουτ του Μάνταλου. Η μπάλα πέρασε δίπλα από το τέρμα του Ρομπέρτο.
21:17
89' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Ολαϊτάν έβγαλε τρομερή πάσα στον Ιμπαγάσα. Εκείνος από κοντά σε κενή εστία σκόραρε.