Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 13η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Ραδιοφωνική μετάδοση από τον NovaΣΠΟΡ FM 94,6.

Καλησπέρα σας…
16:57
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τον Πανιώνιο, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
16:59
Αμφότεροι προέρχονται από ήττες και θέλουν να επιστρέψουν στις επιτυχίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αγρινίου ηττήθηκε 1-0 στο γήπεδό της από τον Παναθηναϊκό, ενώ η ομάδα της Νέας Σμύρνης ηττήθηκε με το ίδιο σκορ εκτός έδρας από την Κέρκυρα.
16:59
Στη σύντομη προϊστορία τους στη Σούπερ Λίγκα, στα δύο παιχνίδια που έχουν γίνει στο Αγρίνιο, ο Πανιώνιος είναι αήττητος και μάλιστα χωρίς να δεχθεί γκολ (0-0 και 0-1).
17:02
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων…
17:03
Ο Μάκης Χάβος επέλεξε τους εξής έντεκα για τον Παναιτωλικό: Ράφαελ, Κέβιν, Μπεχαράνο, Άλβες, Κάπελ, Μαλεζάς, Γοδόι, Βιγιαφάνες, Μαρτίνες, Ετζενγκέλε, Φωτάκης.
17:03
Για τον Πανιώνιο, οι επιλογές του Δημήτρη Τερεζόπουλου είναι οι: Παπαδόπουλος, Τασουλής, Χατζηισαΐας, Παντίδος, Ιμπαγάσα, Φούντας, Μπουμάλ, Σιώπης, Πάνος, Μητρόπουλος, Γιάννου.
17:05
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους είναι οι: Στεφανάκος, Κουτρομάνος, Κούσας, Κόρμπος, Καλογέρης, Μύγας, Βασιλείου.
17:07
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους είναι οι: Γιαννακόπουλος, Οικονόμου, Μπούζας, Σμυρλής, Μασούρας, Αργυρόπουλος, Γκέζος.
17:10
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Αλέξανδρος Δημητρόπουλος (Φθιώτιδος), με βοηθούς τους Γεώργιο Σταυρουλάκη (Ρεθύμνου) και Φλώριο Ελευθερίου (Αθηνών). Τέταρτος διαιτητής είναι ο Ιωάννης Δελφάκης (Αρκαδίας).
17:14
Οι δύο ομάδες και οι διαιτητές βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο...
17:16
Όλα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι στο Αγρίνιο.
17:17
1': Σέντρα του αγώνα
17:20
2': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Μετά από κόρνερ του Μαρτίνες, ο Μαλεζάς με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, έστειλε τη μπάλα άουτ.
17:20
3': "Απαντάει" στις ευκαιρίες ο Πανιώνιος, με τον Ιμπαγάσα να σουτάρει συρτά έξω από την περιοχή και την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.
17:23
5': Νέα καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό με τον Μπουμάλ, που έπιασε το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.
17:27
10': Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Φωτάκη για τον Παναιτωλικό, η μπάλα βρίσκει λίγο στο τείχος και περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
17:28
Αξίζει να σημειωθεί ότι το πέταλο των οργανωμένων είναι κλειστό, όπως είχε ανακοινώσει η διοίκηση του Παναιτωλικού.
17:33
15': Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναιτωλικό, καθώς ο Βιγιαφάνες τραυματίστηκε και αντικαταστάθηκε από τον Μύγα.
17:38
19': Ο Μπεχαράνο κάνει σέντρα-σουτ από δεξιά, αλλά δεν προκαλεί κανέναν... πονοκέφαλο στην άμυνα του Πανιωνίου.
17:38
21': Σουτ του Φούντα έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα περνάει άουτ, χωρίς να ανησυχήσει τον Ράφαελ.
17:41
Μετά το πρώτο δεκάλεπτο, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε. Οι γηπεδούχοι έχουν επηρεαστεί από την αλλαγή του Βιγιαφάνες, ο οποίος είναι ο οργανωτής του παιχνιδιού της ομάδας του Αγρινίου.
17:44
27': Πρώτη κίτρινη κάρτα στον αγώνα για τον Τασουλή του Πανιωνίου.
17:46
28': Ωραία κούρσα του Κάπελ από αριστερά, έκανε την παράλληλη σέντρα, αλλά δεν βρέθηκε κανείς στην πορεία της μπάλας για να την στείλει στα δίχτυα.
17:47
29': Δεύτερη κίτρινη κάρτα, αυτή τη φορά στον Φούντα.
17:48
30': Ο Μπουμάλ έκανε εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι, αλλά η μπάλα πέρασε αρκετά μακριά από το δεξί δοκάρι του Ράφαελ.
17:50
31': Μεγάλη στιγμή για τον Παναιτωλικό με τον Μαρτίνες, που σούταρε από θέση μέσα δεξιά, αλλά ο Παπαδόπουλος έπεσε και απέκρουσε σε κόρνερ.
17:57
39': Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό με τον Φωτάκη να κάνει το μακρινό σουτ και τον Παπαδόπουλο να μπλοκάρει.
18:01
43': Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Φούντας βρέθηκε απέναντι από τον Ράφαελ, αλλά νικήθηκε στο τετ-α-τετ από τον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού και στην εξέλιξη της φάσης, ο Μπουμάλ με σουτ έξω από την περιοχή, έστειλε τη μπάλα άουτ.
18:04
Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Αγρίνιο. Παναιτωλικός και Πανιώνιος είναι ισόπαλοι χωρίς τέρματα.
18:25
Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου...
18:26
Το δεύτερο ημίχρονο καθυστέρησε να ξεκινήσει, καθώς υπήρχε πρόβλημα στο σύστημα ενδοεπικοινωνίας των διαιτητών.
18:28
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. Θυμίζουμε ο Παναιτωλικός έκανε την πρώτη αναγκαστική αλλαγή στο 15', με τον Μύγα να αντικαθιστά τον Βιγιαφάνες, που τραυματίστηκε
18:31
50': Αρκετά λάθη στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου από τους παίκτες και των δύο ομάδων.
18:32
52': Κίτρινη κάρτα στον Κάπελ του Παναιτωλικού.
18:35
55': Επικίνδυνη σέντρα του Φούντα από αριστερά, βγαίνει ο Ράφαελ και διώχνει με τις γροθιές.
18:37
57': Σουτ του Άλβες μέσα από την περιοχή, αλά η μπάλα περνάει άουτ, δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Παπαδόπουλου.
18:41
62': Γκολ για τον Παναιτωλικό, που προηγείται 1-0.
18:43
Ο Μύγας έκανε ωραία ατομική ενέργεια και σέντρα από δεξιά και ο Κάπελ με κοντινό πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Πανιωνίου.
18:50
Μετά το γκολ, ο Παναιτωλικός δείχνει να ελέγχει το παιχνίδι, ενώ οι όποιες προσπάθειες του Πανιωνίου για την ισοφάριση, μένουν ημιτελείς.
18:53
73': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, με τον Κόρμπο να παίρνει τη θέση του Φωτάκη.
18:55
75': Πέναλτι για τον Παναιτωλικό και κόκκινη κάρτα στον Χατζηισαΐα, που έδιωξε τη μπάλα πάνω στη γραμμή, χρησιμοποιώντας το χέρι του.
18:56
Το πέναλτι κέρδισε ο Άλβες, που ανέλαβε και την εκτέλεση.
18:56
Χαμένο πέναλτι για τον Παναιτωλικό, με τον Παπαδόπουλο να αποκρούει το σουτ του Άλβες.
18:57
77': Γκολ για τον Παναιτωλικό με τον Μαλεζά, που κάνει το 2-0.
18:58
Ο Μαρτίνες εκτέλεσε το κόρνερ, ο Μύγας με κεφαλιά-πάσα βρήκε τον Μαλεζά, ο οποίος με κοντινό πλασέ, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Αγρινίου.
19:00
80': Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, με τον Κουτρομάνο να παίρνει την θέση του Μπεχαράνο.
19:00
81': Πέναλτι για τον Πανιώνιο σε ανατροπή του Μπουμάλ από τον Μαλεζά, ο οποίος βλέπει την κόκκινη κάρτα σαν τελευταίος παίκτης.
19:02
Ο Ράφαελ αποκρούει την εκτέλεση του Μπουμάλ, αλλά ο Γιάννου παίρνει το ριμπάουντ και μειώνει σε 2-1.
19:07
88': Νέο πέναλτι για τον Παναιτωλικό σε ανατροπή του Μαρτίνες από τον Ιμπαγάσα
19:07
Δεύτερη απόκρουση του Παπαδόπουλου, αυτή τη φορά στο σουτ του Μαρτίνες. Παραμένει το 2-1.
19:08
Ένα λεπτό νωρίτερα, ο ίδιος παίκτης είχε χάσει τεράστια ευκαιρία, όταν έκανε το ψηλοκρεμαστό σουτ έξω από την περιοχή, αλλά ο Πάνος έδιωξε πάνω στη γραμμή
19:13
Τέλος του αγώνα στο Αγρίνιο. Ο Παναιτωλικός νίκησε 2-1 τον Πανιώνιο με γκολ των Κάπελ και Μαλεζά. Για τους ηττημένους σκόραρε ο Γιάννου.