Εργοτέλης-Παναιτωλικός 0-1

Ο Παναιτωλικός έκανε… σεφτέ στις νίκες μακριά από την έδρα του, επικρατώντας 1-0 του Εργοτέλη στο Ηράκλειο. Ο Ανρί Καμαρά σκόραρε το «χρυσό» γκολ που χάρισε τους τρεις βαθμούς στους Αγρινιώτες.

16:48
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση που ολοκληρώνει την 21η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, ανάμεσα στον Εργοτέλη και τον Παναιτωλικό.
16:55
Ο Εργοτέλης ψάχνει την πρώτη του νίκη με τον Μαρίνο Ουζουνίδη, ενώ από την πλευρά του ο Παναιτωλικός, θέλει να πάρει ένα τρίποντο μακριά από την έδρα του. Κάτι, το οποίο, δεν έχει κάνει φέτος.
16:55
Ας δούμε τις ενδεκάδες
16:55
Εργοτέλης (Μαρίνος Ουζουνίδης): Αθανασίου, Τζανακάκης, Αζίζ, Σαρρής, Μεχία, Καρντόσο, Μπουχαλάκης, Μπαντιμπανγκά, Ρομάνο, Χαντί, Αναστασάκος.
16:56
Σχηματιμός 4-2-3-1 από τον Ουζουνίδη. Ο Αθανασίου θα είναι στο τέρμα. Ο Τζανακάκης δεξιά, ο Αζίζ αριστερά και οι Σαρρής και Μεχία στο κέντρο της άμυνας.
16:56
Οι Καρντόσο και Μπουχαλάκης θα είναι στη μεσαία γραμμή, ενώ οι Μπαντιμπανγκά, Ρομάνο και Χαντί θα είναι πίσω από τον Αναστασάκο.
16:56
Στον πάγκο: Καβουσάκης, Κοζορώνης, Βερπακόφσκις, Διαμαντάκος, Κούμπικ, Ρέντζας, Γιοβάνοβιτς.
16:58
Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Ράφαελ, Γκάλο Άνεν, Κούσας, Μπικέι, Γοδόι, Ζούνιορ, Μπακάκης, Θεοδωρίδης, Καμαρά, Σφακιανάκης.
16:58
Επιλογή 4-3-3 στο σχήμα από τον Χάβο. Ο Ράφαελ θα είναι στο τέρμα. Ο Γκάλο θα βρίσκεται δεξιά στην άμυνα, ο Άνεν αριστερά και οι Κούσας και Μπικέι στο κέντρο της.
16:59
Στη μεσαία γραμμή θα βρίσκονται οι Γοδόι, Ζούνιορ και Σφακιανάκης, σε μια προσπάθεια από τον Χάβο να "δέσει" περισσότερο τη μεσαία του γραμμή. Οι Μπακάκης και Θεοδωρίδης θα βρίσκονται πίσω από τον Καμαρά.
17:00
Στον πάγκο των Αγρινιωτών: Στεφανάκος, Νταλμά, Μελισσάς, Μπόγιοβιτς, Μπούντιμιρ, Κουτρομάνος, Παπουτσογιαννόπουλος.
17:03
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Κομίνης από την Θεσπρωτία, με βοηθούς τους Καλφόγλου, επίσης από τον ίδιο σύνδεσμο και Καμπούρη από την Εύβοια.
17:09
Στους 13 βαθμούς η θερμοκρασία στο Ηράκλειο.
17:12
Γίνεται τώρα η είσοδος των δύο ομάδων. Ο Εργοτέλης με κιτρινόμαυρες εμφανίσεις, ο Παναιτωλικός με λευκές.
17:14
1' Έναρξη στην αναμέτρηση με τον Εργοτέλη στη σέντρα.
17:17
Τελευταίο παιχνίδι, το σημερινό, για τον Μάρις Βερπακόφσκις. Ο Λετονός παίκτης, σταματάει την μπάλα, για να γίνει τεχνικός διευθυντής σε ομάδα της πατρίδας του.
17:22
Το πρώτο πεντάλεπτο πέρασε χωρίς να έχει υπάρξει κάποια μεγάλη φάση.
17:23
9' Σουτ του Χαντί, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Ράφαελ.
17:31
15' Το 0-0 παραμένει χωρίς ιδιαίτερες φάσεις.
17:34
19' Ωραίο γύρισμα του Ανίν, ο Καμαρά θα κατεβάσει και θα κάνει το γυριστό, αλλά η μπάλα θα κοντράρει στην πλάτη του Μεχία.
17:38
24' Ωραία σέντρα του Τζανακάκη από δεξιά, ο Αναστασάκος πιάνει πολύ όμορφη κεφαλιά, αλλά ο Ράφαελ πέφτει στη γωνία του και διώχνει εξαιρετικά.
17:46
32' Σουτ από τον Γοδόι, η μπάλα στα χέρια του Αθανασίου.
17:49
Βρέχει πάρα πολύ στο Ηράκλειο.
17:56
Πλησιάζει το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Το 0-0 παραμένει.
17:58
43' Γκολ για τον Παναιτωλικό με τον Καμαρά.
17:58
Ο Παναιτωλικός φεύγει στην κόντρα, ο Γκάλο ανοίγει στον Καμαρά, εκείνος σουτάρει με την μία και ανοίγει το σκορ για τον Παναιτωλικό.
18:01
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Ο Παναιτωλικός είναι μπροστά στο σκορ, χάρη στο τέρμα του Καμαρά.
18:14
Η βροχή δεν λέει να σταματήσει στο Ηράκλειο.
18:16
Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Διαμαντάκος θα μπει αντί του Μπουχαλάκη.
18:17
46' Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.
18:23
51' Ωραία σέντρα του Αζίζ από αριστερά, ο Μπικέι θα βάλει το πόδι του, θα μπλοκάρει ο Ράφαελ.
18:28
57' Κίτρινη κάρτα στον Ζούνιορ, για φάουλ πάνω στον Χαντί.
18:31
59΄Σέντρα του Μπαντιμπανγκά, ο Ρομάνο πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα άουτ.
18:39
65' Ο Εργοτέλης πιέζει, ωστόσο το 1-0 υπέρ του Παναιτωλικού παραμένει.
18:46
71' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Κούμπικ στη θέση του Χαντί.
18:47
75' Μεγάλη ευκαιρία για τον Διαμαντάκο, αλλά η κεφαλιά του, σταματάει πάνω στη γραμμή από τον Ανέν.
18:48
76' Σουτ από τον Θεοδωρίδη, η μπάλα άουτ.
18:49
77' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Νταλμά θα πάρει τη θέση του Θεοδωρίδη.
18:50
78' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, αλλά ο Νταλμά θα κατεβάσει τη μπάλα και θα σουτάρει πάνω από τα δοκάρια του Αθανασίου.
18:53
Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης.
18:54
82' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Κουτρομάνος θα μπει στη θέση του Μπακάκη.
18:56
84' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Βερπακόφσκις, στη θέση του Αναστασάκου.
18:58
86' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μπούντιμιρ θα πάρει τη θέση του Καμαρά.