Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την Εστορίλ για την τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Europa League. Ραδιοφωνικά από NovaΣΠΟΡ FM 94,6.

19:22
Καλησπέρα από το "Απόστολος Νικολαϊδης". Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την Εστορίλ για την τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Europa League.
19:24
Ο Παναθηναϊκός που έχει συγκεντρώσει μόλις ένα βαθμό ως τώρα, θέλει να κλείσει την παρουσία του με μια νίκη.
19:25
Δυστυχώς -εφόσον συμβεί αυτό- ελάχιστοι φίλοι του θα το δουν από κοντά, αφού η βροχή έχει κρατήσει τον κόσμο μακριά από το γήπεδο.
19:27
Υπό βροχή λοιπόν, οι παίκτες των δύο ομάδων έχουν ξεκινήσει το ζέσταμα.
19:29
Για να δούμε τις συνθέσεις...
19:30
Ο Παναθηναϊκός ξεκινά με Στιλ, Χουχούμη, Κουτρουμπή, Λαγό, Ατζαγκούν, Δώνη, Καρέλη, Μπούι, Ρισβάνη, Ντίνα, Μπούρμπο.
19:31
Στον πάγκο οι Κοτσαρης, Τριανταφυλλόπουλος, Κλωναρίδης, Μπεργκ, Ζέκα, Μπαϊράμι, Πράνιτς.
19:34
Για την Εστορίλ ξεκινούν οι Βάγκνερ, Ταβάρες, Αρτούρο, Μανο,Εσίτι, Καμπρέρα, Σεμπά, Κουκα, Ραφαελ, Μπρούνο, Μπαμπάνκο.
19:34
Και αναπληρωματικοί είναι οι Κίστσεκ, Μπαλμπόα, Κλέμπερ, Αμάντο, Φερνάντες, Βαζ, Τοζέ.
19:37
Η βροχή συνεχίζεται και στα δημοσιογραφικά ήδη έχει αρχίσει η κουβέντα για το κακό... ριζικό της Εστορίλ, αφού το προηγούμενο ματς που έδωσε με την Αϊντχόφεν διεκόπη στο ημίχρονο και συνεχίστηκε την επόμενη μέρα.
19:44
Ολοκληρώνεται το ζέσταμα και οι παίκτες αποχωρούν για τα αποδυτήρια υπό τα χειροκροτήματα των λιγων ηρωικών οπαδών.
19:44
Μεταξύ αυτών και 20 Πορτογάλοι.
19:55
Ξεκινά τώρα το μικρό τελετουργικό και πλησιάζουμε στη σέντρα του αγώνα.
19:57
Στον αγωνιστικό χώρο παίκτες και διαιτητές συνοδευόμενοι από μικρά παιδιά.
20:01
Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Κώστα Λινοξυλάκη που έφυγε πριν λίγες μέρες από τη ζωή έχοντας τιμήσει όσο ελάχιστοι το τριφύλλι
20:02
1' Σέντρα στο ματς
20:04
Παρά τη βροχή που πέφτει εδώ και ώρες, ο αγωνιστικός χώρος δείχνει να αντέχει...
20:05
4' Κίτρινη κάρτα στον Ρισβάνη για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Σεμπά.
20:06
Το βρεγμένο τερέν έπαιξε το ρόλο του, αφού ο αμυντικός του Παναθηναϊκού έφτασε με... τσουλήθρα στον αντίπαλο!
20:11
Πιο επιθετικοί οι Πορτογάλοι στα πρώτα λεπτά του αγώνα.
20:17
15' Κίτρινη κάρτα στον Μπρούνο Νασιμέντο
20:18
Εκτελέστηκε το φάουλ και ο Κουτρουμπής με κεφαλιά στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.
20:28
Πρόβλημα αντιμετωπίζει ο Μπούρμπος που δείχνει να χωλαίνει από προηγούμενη φάση.
20:28
27' Ωραία πάσα του Μπούι στον Ντίνα, αλλά βγαίνει ο Βάγκνερ και μπλοκάρει
20:29
28' Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Τριανταφυλλόπουλος αντί του Μπούρμπου.
20:39
36' Ο Στιλ σταματά τον Αρτούρο στην πρώτη καλή στιγμή του αγώνα.
20:40
37' Απαντά ο Παναθηναϊκός με σουτ του Καρέλη στην κλειστή γωνία που διώχνει σε κόρννερ ο Βάγκνερ.
20:41
38' Δοκάρι για το τριφύλλι!
20:42
Το κόρνερ εκτελέστηκε και ο Κουτρουμπής κατέβασε την μπάλα και με γυριστό σουτ στέλνει την μπάλα στη ρίζα του δοκαριού.
20:45
43' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με ατομική ενέργεια του Χουχούμη και σέντρα από τα αριστερά. Ο Δώνης από τα δύο μέτρα νικιέται από τον Βάγκνερ.
20:48
45' Δύο λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.
20:49
45'+1' Δεύτερο δοκάρι για τον Παναθηναϊκό!
20:50
Ο Τριανταφυλλόπουλος βγάζει καταπληκτική κάθετη στον Καρέλη που με σουτ σημαδεύει το δεξί δοκάρι του Βάγκνερ.
20:51
45'+2' Με ακόμη μία μεγάλη ευκαιρία ολοκληρώνεται το ημίχρονο αφού ο Ντίνας από καλή θέση μέσα από την περιοχή στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.
21:05
46' Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο.
21:08
48' Σουτ του Δώνη κοντράρει στα σώματα και νέα προσπάθεια του Μπούι φεύγει ψηλά.
21:11
51' Καλό σουτ του Σεμπα η μπάλα ελάχιστα άουτ.
21:13
Τουλάχιστον έχει σταματήσει η βροχή...
21:14
55' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!
21:17
Ο Ντίνας βγάζει εξαιρετική κάθετη στην καρδιά της άμυνας και ο Καρέλης ψύχραιμα με δεξί πλασέ ανοίγει το σκορ.
21:19
59' Τρίτο δοκάρι για το "τριφύλλι"...
21:22
Ο Δώνης κάνει κούρσα από δεξιά και γυρίζει στον Καρέλη που με προβολή σημαδεύει ξανά (δεύτερο δικό του) το δοκάρι.
21:23
60' Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Καρέλης που στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.
21:24
61' Από μια αλλαγή για κάθε ομάδα. Πράνιτς αντί Ατζαγκούν και Κλέμπερ αντί Αρτούρο.
21:27
67' Κλείνει τις αλλαγές του ο Αναστασίου με τον Μπεργκ στη θέση του Ντίνα
21:28
68' Αλλαγή για την Εστορίλ. Ο Μπαλμπόα αντί του Κούκα.
21:33
73' Ο Αμάντο στη θέση του Μπαμπένκο.
21:36
76' Τρομερή απόκρουση του Στιλ σε σουτ του Σεμπά!
21:53
86' ΓΚΟΛ για την Εστορίλ. Ο Κλέμπερ βρέθηκε απέναντι από τον Στιλ μετά από λάθος στην αμυνα των πράσινων και έκανε το 1-1. Δύο λεπτά μετά οι Πορτογάλοι είχαν και δοκάρι.