Παναιτωλικός-Πλατανιάς

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη του ματς ανάμεσα σε Παναιτωλικό και Πλατανιά για την 15η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

17:04
Καλησπέρα σας…
17:04
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Παναιτωλικός-Πλατανιάς Χανίων για τη 15η αγωνιστική της Super League.
17:04
Ο Παναιτωλικός, που βρίσκεται στη 10η θέση με 18 βαθμούς, θέλει να επιστρέφει στις νίκες, μετά την ισοπαλία με την Καλλονή στη Μυτιλήνη.
17:05
Από την άλλη, ο Πλατανιάς, που βρίσκεται στην 12η θέση με 15 βαθμούς, επιθυμεί να συνεχίσει τα νικηφόρα αποτελέσματα, μετά το τρίποντο επί της Νίκης Βόλου.
17:05
Στην μικρή προϊστορία τους, που αφορά το περυσινό πρωτάθλημα, οι δύο ομάδες έχουν από μια νίκη. Οι γηπεδούχοι είχαν επικρατήσει 3-0 στο ματς του Αγρινίου και οι φιλοξενούμενοι 1-0 στο παιχνίδι που έγινε στα Χανιά.
17:06
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις…
17:07
Ο Μάκης Χάβος θα παρατάξει τον Παναιτωλικό με τους εξής 11: Ράφαελ, Κέβιν, Κούσας, Μπεχαράνο, Άλβες, Κάπελ, Καλογέρης, Γοδόϊ, Μαρτίνες, Μύγας, Ετζενγκέλε.
17:07
Από πλευράς Πλατανιά, η 11άδα που επέλεξε ο Γιάννης Χριστόπουλος είναι: Ολιμπά, Δημήτρης, Μενδρινός, Μαχαμάτ, Ναζλίδης, Μιλούνοβιτς, Νέπλιακ, Τσουράκης, Ιτούα, Κουλιμπαλί, Τετέ.
17:11
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους θα βρίσκονται οι: Στεφανάκος, Κουτρομάνος, Κόρμπος, Μαλεζάς, Μήλιος, Παπουτσογιαννόπουλος, Βασιλείου.
17:11
Αναπληρωματικοί από πλευράς φιλοξενούμενων είναι οι: Γκσπούρνινγκ, Φιγκέιρα, Τσοντάκης, Ζαραδούκας, Ζουμπουλάκης, Αποστολόπουλος, Γιακουμάκης.
17:14
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Αλέξανδρος Αρετόπουλος του συνδέσμου Τρικάλων, με βοηθούς τους Δημήτριο Γκάγκα (Λάρισας) και Εμμανουήλ Βλάσση (Λασιθίου). Τέταρτος διαιτητής είναι ο Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών).
17:15
Οι παίκτες των δύο ομάδων βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο και σε λίγα λεπτά θα ξεκινήσει το παιχνίδι.
17:17
1': Σέντρα του αγώνα.
17:18
2': Πρώτη καλή στιγμή για τον Πλατανιά με τον Ναζλίδη, που βγήκε στην αντεπίθεση και σούταρε, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
17:19
3': "Απαντάει" ο Παναιτωλικός με κεφαλιά του Άλβες μέσα από την περιοχή, αλλά και σε αυτή την περίπτωση, η μπάλα κατέληξε άουτ.
17:25
Ο Παναιτωλικός έχει κατοχή της μπάλας και είναι αυτός που πιέζει περισσότερο για την επίτευξη ενός τέρματος.
17:25
8': Νέα ευκαιρία για την ομάδα του Αγρινίου. Στο σουτ του Μαρτίνες, ο Ολιμπά αντέδρασε σωστά και στην επαναφορά, ο Γοδόι έστειλε τη μπάλα άουτ.
17:28
11': Τρίτη καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με τον Άλβες που βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και σούταρε με δύναμη, αλλά και πάλι ο Ολιμπά βρισκόταν στη σωστή θέση και απέκρουσε.
17:34
17': Στην αντεπίθεση ο Πλατανιάς, με τον Ναζλίδη να γίνεται κάτοχος της μπάλας, αλλά να σουτάρει άουτ από καλή θέση.
17:35
18': Άλλη μια καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, με τον Μύγα να αστοχεί από κοντά και το 0-0 να παραμένει.
17:39
22': Γυριστό σουτ του Άλβες, που κατέληξε χωρίς δύναμη στην αγκαλιά του Ολιμπά. Άλλη μια χαμένη ευκαιρία για την ομάδα του Αγριίνου.
17:40
24': ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό, που προηγείται 1-0.
17:41
Ο Μπεχαράνο έγινε αποδέκτης της μπάλας έξω από την περιοχή και με συρτό σουτ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Πλατανιά.
17:44
27': Συνεχίζει να πιέζει ο Παναιτωλικός, με τον Καλογέρη να σουτάρει έξω από την περιοχή και τη μπάλα να περνάει ψηλά άουτ.
17:46
30': Εκπληκτική ενέργεια από τον Μαρτίνες, που πέρασε δύο παίκτες του Πλατανιά και σούταρε δυνατά από θέση μέσα δεξιά, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
17:51
34': Αλλη μια τελική για τον Παναιτωλικό και πάλι με τον Μαρτίνες, που έκανε το φαλτσαριστό σουτ έξω από την περιοχή, αλλά ο Ολιμπά μπλόκαρε εύκολα.
17:54
37': Νέα εκπλητική ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Μαρτίνες, που από το ύψος της μικρής περιοχής λάθεψε και έστειλε τη μπάλα ελάχιστα άουτ.
18:00
44': Διπλή χαμένη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, αρχικά με τον Γοδόι, τον οποίο σταμάτησε ο Ολιμπά και στη συνέχεια με τον Ετζενγκέλε, που έστειλε τη μπάλα άουτ.
18:01
Δύο λεπτά νωρίτερα, ο διαιτητής έδειξε την πρώτη κίτρινη κάρτα, την οποία πήρε ο Μύγας.
18:03
45'+1': Μετά από αρκετή ώρα, ο Πλατανιάς κάνει αισθητή την παρουσία του με ένα σουτ του Μαχαμάτ που περνάει άουτ.
18:04
Λήξη του πρώτου ημιχρόνου. "Χορταστικό" το πρώτο 45άλεπτο, με τον Πανατωλικό να προηγείται 1-0 του Πλατανιά, χάρη σε τέρμα του Μπεχαράνο στο 24ο λεπτό.
18:21
Βγήκαν οι δύο ομάδες και όλα είναι έτοιμα για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στο Αγρίνιο.
18:21
46': Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
18:22
Καμία αλλαγή για τις δύο ομάδες.
18:23
47': Μακρινό σουτ του Μενδρινού, αλλά δεν ανησύχησε ο Ράφαελ.
18:27
51': Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο δεύτερο ημίχρονο για τον Παναιτωλικό. Ο Κάπελ έκανε τη σέντρα από αριστερά, αλλά ο Άλβες από το σημείο του πέναλτι, πλάσαρε άουτ.
18:28
52': Νέα καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με τον Μαρτίνες να δίνει στον Μύγα, αλλά και αυτό το σουτ δεν βρήκε στόχο.
18:30
Αφόρητη η πίεση του Παναιτωλικού, που προσπαθεί να πετύχει δεύτερο γκολ.
18:35
59': Τεράστια ευκαιρία για τον Πλατανιά με τον Τσουράκη, που νικήθηκε από τον Ράφαελ.
18:35
60': "Απαντάει" στο επόμενο λεπτό ο Παναιτωλικός με τον Άλβες, που μπήκε στην περιοχή, αλλά αντί να κάνει σέντρα, προτίμησε να σουτάρει και είδε τον Ολιμπά να λέει "όχι" και σε αυτή την περίπτωση.
18:37
61': Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, με τον Κόρμπο να παίρνει τη θέση του Μύγα.
18:39
61': Δεύτερη κίτρινη κάρτα, αυτή τη φορά σε παίκτη του Πλατανιά και συγκεκριμένα τον Τσουράκη.
18:42
66': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, με τον Βασιλείου να αντικαθιστά τον Άλβες.
18:45
Έχει πέσει ο ρυθμός στο τελευταίο δεκάλεπτο.
18:47
71': Πρώτη αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Φιγκέιρα αντικαθιστά τον Μιλούνοβιτς.
18:51
75': Δεύτερη αλλαγή και για τον Πλατανιά, με τον Τσοντάκη να παίρνει τη θέση του Τσουράκη.
18:52
76': Κίτρινη κάρτα στον Κέβιν.
18:57
81': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά, με τον Ναζλίδη να σουτάρει, αλλά η μπάλα να βρίσκει στον πεσμένο Κούσα και να καταλήγει κόρνερ.
18:58
Ένα λεπτό νωρίτερα, ο Πλατανιάς έκλεισε τις αλλαγές του, με τον Γιακουμάκη να παίρνει τη θέση του Μενδρινού.
18:58
82': Κίτρινη κάρτα στον Κουλιμπαλί
19:01
85': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Παναιτωλικός, με τον Μαλεζά να αντικαθιστά τον Καλογέρη.
19:10
90'+4': Λήξη του αγώνα. Ο Παναιτωλικός νίκησε 1-0 τον Πλατανιά Χανίων. "Χρυσός" σκόρερ ο Μπεχαράνο στο 24ο λεπτό.