Πλατανιάς-ΟΦΗ

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση του Πλατανιά με τον ΟΦΗ σε ένα κομβικό σημείο και για τους δύο κρητικούς συλλόγους.

17:09
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του Πλατανιά με τον ΟΦΗ για την 16η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
17:10
Ένα κομβικότατο παιχνίδι για τις δύο ομάδες, καθώς ο μεν Πλατανιάς έχει 15 βαθμούς, ο δε ΟΦΗ 14, τέταρτος από το τέλος.
17:11
Πλατανιάς: Ολιμπά, Κουλιμπαλί, Ιτούα, Μπανανά, Ζαραδούκας, Τετέ, Αγκιλέρα, Γκόμες, Τσουράκης, Μιλούνοβιτς, Τόρες
17:11
ΟΦΗ: Λόρια, Στάθης, Αντελέγιε, Μπανούσης, Μιλιάζες, Μακρής, Λαμπρόπουλος, Μεϊτέ, Φερνάντεθ, Μερεμπασβίλι, Πετρόπουλος
17:11
Στον πάγκο του Πλατανιά: Κοκκάλας, Μαχαμάτ, Φιγκέιρα, Ναζλίδης, Αποστολόπουλος, Μενδρινός, Δημήτρης
17:12
Στον πάγκο για τον ΟΦΗ: Αγριμάκης, Μπολάκης, Ροβίθης, Δαμιανάκης, Μανιδάκης, Φάζος, Μαραθιανός
17:13
Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
17:14
Διαβάστε εδώ για την ένταση που δημιουργήθηκε λίγα λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα.
17:16
Σέντρα στο ματς
17:23
Φτάσαμε στο 7', δεν υπάρχουν φάσεις μπροστά στις δύο εστίες. Μόλις τώρα ο Μιλιάζες εκτέλεσε ένα φάουλ από μακριά, αλλά έφυγε απελπιστικά άουτ η μπάλα.
17:25
10' Μεγάλη φάση για τον Πλατανιά!
17:26
Οι γηπεδούχοι βρήκαν ανοργάνωτη την άμυνα του ΟΦΗ, έγινε η σέντρα απ' τα αριστερά με τον Μιλούνοβιτς να πιάνει την κεφαλιά, αλλά το σώμα του Μεϊτέ να τον εμποδίζει για να ανοίξει τα δίχτυα!
17:26
11' Δοκάρι για τον Πλατανιά!
17:27
Κεφαλιά του Μπανανά μετά από εκτέλεση κόρνερ, το δοκάρι δεν του επιτρέπει να χριστεί σκόρερ.
17:34
Μετά τις δύο σερί χαμένες ευκαιρίες του Πλατανιά, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με τον ΟΦΗ να έχει ισορροπήσει.
17:35
20' Κίτρινη κάρτα στον Μπανούση.
17:37
21' Ωραία σέντρα του Μιλιάζες για τον Πετρόπουλο, αλλά η μπάλα είναι λίγο πιο ψηλά απ' το κεφάλι του Έλληνα φορ.
17:37
22' Πρώτη ουσιαστικά φάση για τον ΟΦΗ, με το σουτ του Μπανούση να καταλήγει λίγο πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι του Ολιμπά.
17:39
23' Αναγκαστική αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο τραυματίας Αγκιλέρα δεν μπορεί να συνεχίσει και στη θέση του μπαίνει ο Μαχαμάτ.
17:42
26' Κίτρινη κάρτα σε Τετέ και Μερεμπασβίλι μετά από μια μίνι αψιμαχία που είχαν οι δύο με αφορμή την πτώση-θέατρο του δεύτερου στην περιοχή του Πλατανιά.
17:49
Ξεπεράσαμε το μισάωρο, πέραν των δύο φάσεων του Πλατανιά στο 10' και στο 11', βλέπουμε ένα κακό παιχνίδι...
17:51
34' Φάση για τον ΟΦΗ, με τον Λαμπρόπουλο να ξεφεύγει, να μπαίνει στην περιοχή, αλλά πολύ χλιαρό το σουτ του δεν απείλησε ουσιαστικά τον Ολιμπά.
17:55
39' Εκτέλεση κόρνερ του Μιλιάζες, ο Ολιμπά κάνει κακή έξοδο και η μπάλα περνάει από πάνω του, φτάνει στον Μεϊτέ αλλά αυτός... αιφνιδιάζεται και δεν μπορεί να κάνει κάτι λίγο πιο πίσω απ' το δεύτερο δοκάρι.
18:01
45' Ωραία ανάπτυξη απ' τον Πλατανιά με τον Τζιλβάν να μπαίνει στην περιοχή και από δεξιά, να κάνει το γύρισμα και τον Λόρια να ακουμπάει την μπάλα όσο χρειάζεται για να την απομακρύνει.
18:04
Ημίχρονο στα Περιβόλια. Στο 0-0 οι δύο ομάδες, σε ένα μέτριο πολύ πρώτο μέρος με δύο καλές στιγμές για τον Πλατανιά.
18:20
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
18:23
48' Δοκάρι για τον Πλατανιά!
18:24
Διαγώνιο σουτ του Τετέ, αλλά για δεύτερη φορά απόψε η μπάλα σταματάει στο δοκάρι του ΟΦΗ.
18:25
50' Κίτρινη κάρτα στον Αντελέγιε.
18:31
56' Ελίχθηκε ωραία ο Μερεμπασβίλι που ξεπέρασε ωραία τον Τετέ, από κοντά θέλησε να γυρίσει την μπάλα, αλλά ο Ολιμπά βρήκε όσο χρειαζόταν την μπάλα για να της αλλάξει πορεία.
18:36
61' Εν κινήσει συρτό σουτ του Μιλούνοβιτς απ' το ύψος της μεγάλης περιοχής, φεύγει λίγο άουτ η μπάλα!
18:37
63' Γύρισμα του Κουλιμπαλί από τα δεξιά, απευθείας στον αέρα ένα... μίνι γυριστό του Τόρες, στην αγκαλιά του Λόρια η μπάλα.
18:38
63' Μακρινό σουτ του Κουλιμπαλί, η μπάλα κοντράρει αλλάζει λίγο πορεία, αλλά ο Λόρια δεν αιφνιδιάζεται και το βγάζει.
18:39
Εμφανώς ανώτερος ο Πλατανιάς που έχει και δύο δοκάρια μέχρι τώρα.
18:40
65' Μέσα ο Ναζλίδης, έξω ο Τόρες για τον Πλατανιά.
18:50
75' Τρομερή φάση και παραλίγο ολέθριο αυτογκόλ για τον Πλατανιά!
18:50
Απ' το ύψος του κέντρου, ο Μπανανά γυρίζει με πολύ δύναμη για τον Ολιμπά, αλλά πάνω στη γραμμή και τελευταία στιγμή ο γκολκίπερ του Πλατανιά απέτρεψε το αυτογκόλ της χρονιάς!
18:55
78' Ο Μενδρινός μπήκε αντί του Μιλούνοβιτς για τον Πλατανιά.
18:59
84' ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά!
19:00
Εκτέλεση κόρνερ, ο Μπανανά παίρνει την κεφαλιά, ο Λόρια χάνει τη μπάλα μέσα από τα χέρια του και εξ' επαφής ο Τετέ κάνει το 1-0!
19:01
86' Μέσα ο Ροβίθης, έξω ο Μπανούσης.