Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Εργοτέλης-ΠΑΣ Γιάννινα, για την 16η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνική μετάδοση από τον NovaΣΠΟΡ FM 94,6.

17:06
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της 16ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας ανάμεσα στον Εργοτέλη και τον ΠΑΣ Γιάννινα.
17:08
Οι Κρητικοί υποδέχονται στο Παγκρήτιο την ομάδα των Ιωαννίνων, θέλοντας οπωσδήποτε την επιστροφή στις νίκες, αφού βρίσκονται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας -ισόβαθμοι με τη Νίκη Βόλου- με επτά βαθμούς.
17:09
Από την άλλη η ομάδα του Γιάννη Πετράκη βρίσκεται σε φοβερή φόρμα, αφού μετά την ήττα απ' τον Πανθρακικό στην εξ αναβολής έκτη αγωνιστική, έχει φέρει ισοπαλία με Ολυμπιακό και έχει επικρατήσει κόντρα σε Ατρόμητο και ΠΑΟΚ, ενώ βρίσκεται στην έβδομη θέση της βαθμολογίας με 23 βαθμούς.
17:10
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
17:10
Εργοτέλης (Ταουσιάνης): Καβουσάκης, Τζανακάκης, Λυκογιάννης, Φίντελεφ, Γκέντσογλου, Καζναφέρης, Κοζορώνης, Ρέντζας, Μπογκντάνοφ, Γιουσούφ, Παμλίδης
17:10
Στον πάγκο οι: Δερμιτζάκης, Νόσκοβιτς, Γιοβάνοβιτς, Πίτσος, Κούτρης, Άλαν, Μπουρσέλης
17:10
ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Βελλίδης, Ντάσιος, Στρούνα, Σκόντρας, Μιχαήλ, Λίλα, Αυγενικού, Τσάβες, Τσουκαλάς, Ακόστα, Ίλιτς
17:10
Στον πάγκο οι: Σωτηρίου, Κοροβέσης, Ναδάλες, Σαπαλίδης, Γαρουφαλιάς, Γιάκος, Τζημόπουλος
17:12
Στον πάγκο του Εργοτέλη θα καθίσει για δεύτερο ματς ο Γιάννης Ταουσιάνης, μετά την λύση της συνεργασίας με τον Παύλο Δερμιτζάκη, ενώ ο Γιάννης Πετράκης επιστρέφει για πρώτη φορά στο Παγκρήτιο ως αντίπαλος μετά την θητεία του στους «κιτρινόμαυρους».
17:15
1' Ξεκίνησε το ματς
17:20
5' Σουτ του Καζναφέρη απ' τον άξονα, η μπάλα πέρασε άουτ.
17:22
7' Ο Μπογκντάνοφ σούταρε έξω απ' την περιοχή, όμως η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.
17:24
9' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ
17:25
Ο Γιουσούφ με εκπληκτικό σουτ από αριστερά αιφνιδίασε τον Βελλίδη και άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.
17:32
Ο Εργοτέλης βρήκε νωρίς το γκολ που ήθελε και έχει πάρει τον έλεγχο του αγώνα στα 18 πρώτα λεπτά του ματς
17:33
18' Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Μπογκντάνοφ, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ
17:41
26' Πρώτη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Τσάβες έπιασε το σουτ μετά από εκτέλεση κόρνερ, όμως η μπάλα πέρασε λίγο έξω απ' το δεξί δοκάρι του Καβουσάκη
17:42
28' Νέο σου του Τσάβες, έξω απ' την μεγάλη περιοχή, η μπάλα ψηλά πάνω απ' τα δοκάρια
17:51
35΄ Σουτ του Λίλα, κοντράρει στον Γκέντσογλου και βγαίνει κόρνερ
17:54
38' Μακρινό σουτ του Καζναφέρη, διώχνει σε κόρνερ ο Βελλίδης
17:54
39' Άστοχο σουτ του Γιουσούφ, ψηλά άουτ η μπάλα
17:58
42' Τετ α τετ του Ίλιτς με τον Καβουσάκη, διώχνει με τα πόδια ο τερματοφύλακας του Εργοτέλη
18:01
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου
18:18
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
18:19
46' Αλλαγή για τον ΠΑΣ στο ημίχρονο, στη θέση του Αυγενικού, ο Κοροβέσης
18:22
49' Σουτ του Τσάβες, λίγο έξω η μπάλα
18:23
50' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Σκόνδρας για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Παμλίδη
18:27
53' Άστοχη εκτέλεση φάουλ του Μπογκντάνοφ, που προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον Βελλίδη, όμως η μπάλα πέρασε άουτ
18:30
58' Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Στη θέση του Μπογκντάνοφ ο Μπουρσέλης
18:32
58' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ, ο Σαπαλίδης στη θέση του Ακόστα
18:33
59' Κίτρινη κάρτα στον Μπογκνάντοφ που αντέδρασε κατά την αλλαγή του, κλωτσώντας ό,τι βρήκε μπροστά του
18:34
62' Μακρινό σουτ του Μπουρσέλη στην πρώτη επαφή του με τη μπάλα, η μπάλα ψηλά άουτ
18:40
67' Σουτ του Μπουρσέλη πέρασε εκτός της εστίας του Βελλίδη
18:42
69' Αδύναμο σουτ του Γιουσούφ, μετά από συνεργασία με τον Λυκογιάννη, η μπάλα πέρασε άουτ
18:42
70' Δεύτερη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Στη θέση του Παμλίδη, ο Άλαν.
18:44
71' Σουτ του Σαπαλίδη από δεξιά, η μπάλα ψηλά πάνω απ' τα δοκάρια του Καβουσάκη
18:46
73' Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Στη θέση του Στρούνα, ο Ναδάλες
18:48
76' Σουτ του Κοροβέση, η μπάλα άουτ
18:54
80' Σουτ του Λυκογιάννη, μπλοκάρει ο Βελλίδης
18:59
86' Κίτρινη κάρτα στον Λίλα
19:01
88' Μακρινό σουτ του Κοροβέση, άουτ η μπάλα
19:04
90' +2 Τρομερή ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Κοροβέσης σούταρε από κοντά όμως ο Καβουσάκης κράτησε το «0»
19:06
90+1' ο Γιοβάνοβιτς αντικατέστησε τον Ρέντζα
19:07
Τέλος στο ματς.
19:08
Μετά από δέκα αγωνιστικές χωρίς νίκη ο Εργοτέλης πήρε σπουδαία βαθμολογική ανάσα επικρατώντας 1-0 στο Παγκρήτιο και έβαλε «στοπ» στον φορμαρισμένο ΠΑΣ.