Αστέρας Τρίπολης-Ξάνθη

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση ανάμεσα σε δύο φορμαρισμένες ομάδες, τον Αστέρα Τρίπολης και την Ξάνθη!

17:09
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα ανάμεσα σε Αστέρα Τρίπολης και Ξάνθη.
17:10
Δύο ομάδες που και φορμαρισμένες είναι και που θέαμα προσφέρουν ομολογουμένως.
17:12
Άλλωστε ο Αστέρας Τρίπολης είναι αήττητος εδώ και επτά αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις, ενώ η Ξάνθη μετράει τέσσερις σερί νίκες πρωταθλήματος, απ' τις οποίες οι δύο απέναντι σε ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκό.
17:15
Αστέρας Τρίπολης: Κοσίτσκι, Λούι, Τσοκάνης, Γκοϊάν, Σανκαρέ, Τιέ Μπι, Κουρμπέλης, Γιαννιώτας, Μπαράλες, Νίκο, Μάσα
17:15
Ξάνθη: Κυριακίδης, Μπέρτος, Μπαξεβανίδης, Καρυπίδης, Λισγάρας, Παπαστεριανός, Ομπόντο, Λουσέρο, Κλέιτον, Καπετάνος, Βασιλακάκης
17:15
Στον πάγκο για τον Αστέρα: Θεοδωρόπουλος, Παπαχρήστος, Ζησόπουλος, Παντελιάδης, Μουνάφο, Μπακασέτας, Μουκάμ
17:15
Στον πάγκο για τους ακρίτες: Ζαρόπουλος, Κομεσίδης, Γούτας, Πασχαλάκης, Μπαρέττα, Φλίσκας, Λαζαρίδης
17:15
Σέντρα στον αγώνα
17:21
6' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα!
17:22
Ο Σανκαρέ απ' την άμυνά του έβγαλε την πάσα, η άμυνα της Ξάνθης ήταν ψηλά και αιφνιδιάστηκε, με τον Γιαννιώτα να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Κυριακίδη και με εξαιρετικό πλασέ να κάνει το 1-0!
17:22
7' Κίτρινη κάρτα στον Καρυπίδη
17:31
15' Μετά το γρήγορο γκολ του Γιαννιώτα δεν υπάρχει άλλη φάση στο ματς, με την Ξάνθη να προσπαθεί να συνέλθει.
17:32
17' Φάση για τον Αστέρα! Τρομερό εν κινήσει σουτ του Γιαννιώτα μέσα στην περιοχή, με εντυπωσιακή επέμβαση το βγάζει ο Κυριακίδης!
17:33
18' Επικίνδυνη σέντρα από τους ακρίτες, ο Λουσέρο στο δεύτερο δοκάρι γυρίζει την μπάλα, αλλά δεν υπάρχει συμπαίκτης του και απομακρύνει η άμυνα του Αστέρα.
17:45
Φτάσαμε στο ημίωρο του αγώνα, η Ξάνθη ακόμα δεν έχει κάνει ουσιαστικά φάση. Προσπαθεί να επιτεθεί αλλά για την ώρα δεν το κάνει με ορθόδοξο τρόπο. Απ' την άλλη, σε κάθε αντεπίθεση, ο Αστέρας δείχνει έτοιμος να το εκμεταλλευτεί και να σκοράρει ξανά.
17:52
37' Φάση μετά από ώρα και πρώτη ουσιαστικά για την Ξάνθη. Σουτ του Ομπόντο λίγο έξω απ' την περιοχή, φεύγει λίγο άουτ η μπάλα!
17:54
38' Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μπαράλες έχει τραυματιστεί και δεν μπορεί να συνεχίσει με τον Μούκαμ να μπαίνει στη θέση του.
17:58
43' Ωραίο σουτ του Λουσέρο με τον Κοσίτσκι να δείχνει σε ετοιμότητα κι έστω με δυσκολία να το βγάζει!
18:03
Ημίχρονο στην Τρίπολη, στο 1-0 ο Αστέρας.
18:20
Με μια αλλαγή θα ξεκινήσει στην επανάληψη η Ξάνθη, με τον Γούτα αντί του Λισγάρα.
18:25
Δείχνει πιο ζωηρή στο δεύτερο μέρος η Ξάνθη.
18:32
57' Κίτρινη κάρτα στον Τιέ Μπι.
18:33
58' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα!
18:34
Η Ξάνθη ήταν όλη μπροστά για μια στημένη φάση, ο Μουκάμ είδε τον Μάσα να φεύγει... σφαίρα, του έβγαλε την πάσα και ο Αργεντινός στο τετ-α-τετ εκτελεί τον Κυριακίδη για το 2-0!
18:34
Το πλάνο του Αστέρα να δίνει χώρο και να χτυπάει στις αντεπιθέσεις λειτουργεί υποδειγματικά. Εξ ου και τα δύο γκολ που έχουν έρθει με παρόμοιο τρόπο.
18:41
Δεν έχει τον... τρόπο η Ξάνθη να απειλήσει ουσιαστικά την εστία του Αστέρα που κρατάει άνετα το προβάδισμα.
18:44
69' Μέσα ο Μουνάφο, έξω ο Τιέ Μπι για τον Αστέρα.
18:49
72' Σουτ του Μπαξεβανίδη, είναι αδύναμο και μπλοκάρει ο Κοσίτσκι.
18:55
77' Αλλαγές για την Ξάνθη. Κομεσίδης και Φλίσκας αντί των Βασιλακάκη και Παπαστεριανού.
18:55
80' Πέναλτι για την Ξάνθη σε χέρι του Μούκαμ!
18:56
81' ΓΚΟΛ για την Ξάνθη
18:56
Από την άσπρη βούλα ο Κλέιτον εκτελεί, μειώνει σε 2-1 και ξαναδίνει ενδιαφέρον στο τελευταίο δεκάλεπτο!
19:02
83' Στη θέση του Νίκο Φερνάντεθ ο Ζησόπουλος για τον Αστέρα.
19:02
85' Κίτρινη κάρτα στον Φλίσκα.
19:02
87' Ο Μούκαμ μπήκε στην περιοχή από πλάγια θέση, σούταρε, αλλά η μπάλα κόντραρε και ο Κυριακίδης μπλόκαρε άνετα.
19:03
88' Κίτρινη κάρτα για τον Κομεσίδη.
19:10
Τέλος στην Τρίπολη, ο Αστέρας παίρνει σχετικά εύκολα τη νίκη με σκορ 2-1 απέναντι στην Ξάνθη.