Παναθηναϊκός-Κέρκυρα

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την Κέρκυρα στη Λεωφόρο.

19:19
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα ρίξουμε την αυλαία της 16ης αγωνιστικής και του 2014 με τον αγώνα ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και Κέρκυρα.
19:20
Εκεί όπου οι πράσινοι θέλουν τη νίκη για να ανέβουν ξανά στη τρίτη θέση και να μειώσουν εκ νέου στο -5 απ’ τον ΠΑΟΚ.
19:20
Μπεργκ, Νάνο, Σίλντενφελντ και Ατζαγκούν είναι εκτός για το τριφύλλι.
19:20
Παναθηναϊκός: Στιλ, Χουχούμης, Τριανταφυλλόπουλος, Κουτρουμπής, Ζέκα, Δώνης, Καρέλης, Ντίνας, Μπούρμπος, Πράνιτς, Πέτριτς
19:21
Στον πάγκο: Κοτσόλης, Μέντες, Λαγός, Μπερίσα, Κλωναρίδης, Μπούι, Ρισβάνης
19:21
Κέρκυρα: Σέτκους, Βενέτης, Ζορμπάς, Ναγιάρ, Καϊκούτ, Γκόμες, Καρντόσο, Μαρκόφσκι, Χαβίτο, Ντιμιτρόφσκι, Ντιόγκο
19:21
Στον πάγκο για τους Φαίακες: Κουτζαβασίλης, Παρασκευαΐδης, Ρόχας, Κρητικός, Κοντός, Σάντσεθ, Γεωργακόπουλος
19:22
Η Κέρκυρα από τη μεριά της είναι στους 18 βαθμούς.
19:22
Κάτω απ’ την εστία θα είναι ο Στιλ, με τον Μπούρμπο δεξί μπακ, τον Χουχούμη αριστερά και δίδυμο στόπερ τους Κουτρουμπή, Τριανταφυλλόπουλο (επιστρέφει στη φυσική του θέση).
19:22
Στον ρόμβο θα είναι ο Δώνης σαν… κόφτης, ο Πράνιτς αριστερός εσωτερικός μέσος, ο Ζέκα στο άλλο «φτερό» και μπροστά πίσω απ’ τους Πέτριτς-Καρέλη θα είναι ο Ντίνας.
19:29
Σέντρα στο ματς
19:35
7' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Κέρκυρα
19:36
Η άμυνα του Παναθηναϊκού είναι... απούσα, με τον Ζορμπά να βρίσκει τον Γκόμεζ, αυτός να γυρνάει στο ύψος του πέναλτι στον Καϊκούτ αλλά εκείνος σημαδεύει ψηλά άουτ!
19:39
Από τα αριστερά προσπαθεί κυρίως ο Παναθηναϊκός να κάνει τη ζημιά.
19:42
11' Ο Δώνης βρήκε χώρο έξω από την περιοχή, έκανε το σουτ, όμως η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.
19:42
14' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χουχούμη, στην αγκαλιά του Σέτκους η μπάλα.
19:44
15' Σε πρώτη φάση ο Μαρκόφσκι κόβεται απ' τον Μπούρμπο και σε δεύτερο χρόνο η κεφαλιά του Ναγιάρ καταλήγει στην αγκαλιά του Στιλ.
19:44
16' Κίτρινη κάρτα στον Χαβίτο.
19:46
17' Ο Δώνης βγάζει την κάθετη μπαλιά για τον Καρέλη, αλλά η μπάλα κάπου βρήκε και ο επιθετικός του Παναθηναϊκού είχε κάνει αντίθετη κίνηση με αποτέλεσμα να αιφνιδιαστεί και να χάσει την ευκαιρία να απειλήσει
19:50
21' Γρήγορο το τέμπο του ματς, με τον Παναθηναϊκό να θέλει να ελέγξει την κατοχή και τη ροή, αλλά και η Κέρκυρα είναι επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις.
19:54
26' Φάση για τον Παναθηναϊκό! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Δώνης κάνει δύσκολα την κεφαλιά, αλλά ο Σέτκους στη γωνία του μπλοκάρει την μπάλα!
20:01
Όσο περνάει η ώρα, ο Παναθηναϊκός εντείνει όλο και περισσότερο τις προσπάθειές του για να να ανοίξει το σκορ.
20:04
35' Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό
20:04
Εκτέλεση φάουλ του Χουχούμη, πρώτη κεφαλιά του Δώνη δεν διώχνει καλά ο Σέτκους, αλλά στο ριμπάουντ ο Πέτριτς και από κοντά πιάνει περισσότερο... τσαφ και σπαταλά την ευκαιρία να κάνει το 1-0.
20:05
36' Νέα μεγάλη φάση και παραλίγο γκολάρα ο Ντίνας!
20:05
Ο άσος του Παναθηναϊκού «χόρεψε» δύο αντιπάλους του, έκανε το σουτ στη γωνία, αλλά ο Σέτκους με υπερένταση του λέει όχι!
20:13
45' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!
20:15
Ο Ζορμπάς... πούλησε εύκολα την μπάλα, ο Πράνιτς έπιασε το δυνατό σουτ, με τον Καρέλη να μπαίνει στην πορεία της μπάλας, να την βρίσκει, να της αλλάζει πορεία και να καταλήγει στην άλλη άκρη της εστίας του Σέτκους για το 1-0!
20:16
Ημίχρονο στη Λεωφόρο, 1-0 ο Παναθηναϊκός.
20:30
Επανέρχονται στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
20:32
Μια αλλαγή για την Κέρκυρα, ο Κόντος αντί του Ζορμπά!
20:32
Σέντρα στο δεύτερο μέρος
20:33
47' Πολύ καλή στιγμή για την Κέρκυρα! Στην αντεπίθεση η Κέρκυρα, με τον Χαβίτο να κάνει ωραίο σουτ έξω απ' την περιοχή, αλλά τον Στιλ να δηλώνει «παρών» και να το βγάζει!
20:36
48' Διπλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ωραία ανάπτυξη με τον Χουχούμη να βγάζει σέντρα, αλλά τον Σέτκους να προλαβαίνει τον Πέτριτς, ενώ στην εξέλιξη της φάσης το σουτ του Πράνιτς απ' το ύψος της περιοχής κατέληξε στην αγκαλιά του γκολκίπερ της Κέρκυρας.
20:36
48' Σε θέση... ισχύος ο Καρέλης είτε για να σκοράρει, είτε να πασάρει σε συμπαίκτη του, αλλά... έχασε την μπάλα μόνος του!
20:37
50' Δοκάρι... απ' την πάνω πλευρά σε σέντρα-σουτ του Χουχούμη, όπου η μπάλα κόντραρε, προτού καταλήξει στο δοκάρι και άουτ.
20:39
53' Αναγκαστική αλλαγή για την Κέρκυρα. Μέσα ο Κρητικός, έξω ο Καρντόσο.
20:42
55' Μακρινό σουτ του Γκόμεζ, δεν ανησυχεί ο Στιλ που μπλοκάρει άνετα.
20:47
61' Ωραίο σουτ του Πέτριτς στην κλειστή γωνία του Σέτκους, κόρνερ η μπάλα!
20:50
63' Ο Ντίνας έδωσε ωραία στον Πράνιτς μέσα στην περιοχή που βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά άργησε να σκεφτεί αν θα σουτάρει ή πασάρει και τελικά χάθηκε η φάση!
20:52
65' Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τον Λαγό να μπαίνει αντί του σκόρερ, Καρέλη.
20:57
Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο, ο Παναθηναϊκός συνεχίζει να προηγείται και να ελέγχει το ματς.
20:58
72' Εντυπωσιακή προσπάθεια του Πράνιτς που σούταρε στη γωνία της εστίας και με διπλή προσπάθεια ο Σέτκους θα μπλοκάρει την μπάλα.
21:02
76' Έξω ο Ναγιάρ, μέσα ο Μπόρχα Σάντσες.
21:07
80' Πήγε να πιαστεί στον... ύπνο η άμυνα του Παναθηναϊκού, με την Κέρκυρα να ξεδιπλώνεται να γίνεται η σέντρα για το κεφάλι του Μαρκόφσκι, αλλά ο τελευταίος δεν την βρήκε καλά και ο Μπούρμπος απομάκρυνε με υπερένταση.
21:09
82' Κίτρινη κάρτα στον Μπούρμπο για καθυστέρηση.
21:09
83' Έξω ο Ντίνας κάτω από χειροκροτήματα, μέσα ο Μπούι.
21:12
86' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!
21:13
Φοβερό γκολ για τον Παναθηναϊκό με τον εξαιρετικό σήμερα Χούχουμη να ανεβαίνει, να σουτάρει μα το... κακό δεξί και να γράφει το 2-0!
21:15
88' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τον Πράνιτς να αφήνει τη θέση του στον Κλωναρίδη.
21:16
89' Ωραία ενέργεια του Λαγού, που θα σουτάρει αλλά ο Σέτκους είναι σε ετοιμότητα.
21:19
92' Βολίδα του Πέτριτς, εκτινάσσεται ο Σέτκους και το βγάζει!
21:20
Λήξη του αγώνα. Άνετη νίκη για τον Παναθηναϊκό με καλή εμφάνιση, 2-0 την Κέρκυρα.