Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την αναμέτρηση Βέροια-ΟΦΗ στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Ραδιοφωνική μετάδοση από τον NovaΣΠΟΡ FM 94,6.

14:51
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρησης της 19ης αγωνιστικής ανάμεσα στην Βέροια και τον ΟΦΗ.
14:55
Μετά τις τελευταίες ισοπαλίες ο Χοσέ Γκρανέρο θέλει να δει την ομάδα του να συνέρχεται και να συνεχίζει να εντυπωσιάζει στο γήπεδό της, με την τελευταία του νίκη να είναι στην 15η αγωνιστική. Βρίσκεται στην έκτη θέση με 27 βαθμούς.
14:57
Από την άλλη, ο ΟΦη θέλει να συνέλθει απ' το... σοκ της αφαίρεσης έξι βαθμών, αλλά και τα προβλήματα που έχουν προκαλέσει οι οικονομικές δυσκολίες, που τον κρατάνε στην 16η θέση με 14 βαθμούς.
14:57
Ας δούμε τις συνθέσεις.
14:57
Βέροια (Γκρανέρο): Καντιμοίρης, Όστοϊτς, Ραούλ Μπράβο, Παυλίδης, Μπαργάν, Μπεν, Μπατιόν, Μαλόν, Βεργώνης, Καλτσάς, Βέρτζος.
14:57
Στον πάγκο οι: Τζινάρ, Εσπάρθα, Ντουμίτρου, Καμπορά, Μπαλάφας, Άρτσε, Γεωργιάδης
14:58
ΟΦΗ (Αναστόπουλος): Λόρια, Τριποτσέρης, Μπανούσης, Μονιάκης, Κουτσιανικούλης, Τζορτζ, Ροβίθης, Λαμπρόπουλος, Στάθης, Φαζός, Μακρής
14:58
Στον πάγκο οι: Αγριμάκης, Δαμιανάκης, Κάλαϊτζιτς, Φερνάντεθ, Μανιδάκης, Μπολάκης, Μαραθιανός
14:59
Ο τεχνικός της Βέροιας δεν έχει στην διάθεσή του τους τραυματίες Καλί, Βάσκες και Μάντζεκ, ενώ απουσία της τελευταίας στιγμής είναι αυτή του Αμαραντίδη, που ανέβασε υψηλό πυρετό πριν το ματς. Από την άλλη, ο Νίκος Αναστόπουλος θα παρατάξει την ομάδα του χωρίς τους Περογαμβράκη και Μερεμπιασβίλι.
15:00
1' Ξεκίνησε το παιχνίδι
15:02
Διαιτητής του ματς είναι ο Αμπάρκιολης, με βοηθούς τους Γκάγκα και Μαγιάννη
15:04
4' Ευκαιρία για τη Βέροια. Με κεφαλιά ο Βεργώνης απείλησε τον Λόρια, όμως αυτός έδιωξε.
15:07
6' Παράλληλη σέντρα του Καλτσά, ο Μπεν δεν πρόλαβε να σπρώξει τη μπάλα προς την εστία
15:09
9' Δυνατή εκτέλεση φάουλ του Καλτσά, μπλοκάρει ο Λόρια
15:10
10' Ο Τζορτζ βγήκε στο τετ α τετ -από θέση οφσάιντ, που δεν καταλογίστηκε- όμως ο Καντιμοίρης μπλόκαρε πριν η σέντρα του φτάσει στον Ροβίθη.
15:11
11' Σουτ του Μπεν, μετά από ασίστ του Μπαργκάν, πέρασε λίγο έξω απ' τα δοκάρια
15:13
13' Ολιγόλεπτη διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Τζορτζ. Συνεχίζει κανονικά ο επιθετικός του ΟΦΗ.
15:14
14' Ο Λόρια απέκρουσε κεφαλιά του Καλτσά, η μπάλα έφτασε στον Παυλίδη, όμως το σουτ που δοκίμασε πέρασε αρκετά έξω απ' τα δοκάρια.
15:15
Η Βέροια έχει την κυριαρχία στο πρώτο τέταρτο του ματς, με τον ΟΦΗ να έχει κλειστεί πίσω.
15:15
15' Κίτρινη κάρτα στον Τριποτσέρη, για μαρκάρισμα στον Μπεν. Φάουλ σε καλή θέση για τη Βέροια, πέρασε ανεκμετάλλευτο.
15:17
17' Πέναλτι για τη Βέροια!
15:18
Ο Αμπάρκιολης στέλνει τη Βέροια στα έντεκα βήματα, μετά από φάουλ του Κουτσιανικούλη στον Μπαργκάν.
15:18
18' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΡΟΙΑ
15:18
Ο Μπεν ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
15:25
24' Εννιά τελικές η Βέροια μέχρι τώρα (οι 4 στο τέρμα). Καμία για τον ΟΦΗ.
15:30
30' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΡΟΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ
15:31
Ο Τριποτσέρης σταματάει τη μπάλα με το χέρι εντός της περιοχής, ο διαιτητής δεν το θεώρησε ακούσιο και υπέδειξε πέναλτι. Ο αμυντικός του ΟΦΗ είδε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποχαιρέτησε πρόωρα το παιχνίδι.
15:31
31' ΑΠΟΚΡΟΥΕΙ Ο ΛΟΡΙΑ
15:32
Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μπαργκάν και ο Λόρια έσωσε την ομάδα του απ' τα... χειρότερα.
15:33
32' Σουτ του Ραούλ Μπράβο, λίγο πάνω απ' τα δοκάρια, μετά από φάση διαρκείας μπροστά στην εστία του Λόρια
15:33
33' Συνεχίζει την πολιορκία η Βέροια, με τον Μακρή να απομακρύνει έγκαιρα γύρισμα του Καλτσά.
15:37
37' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ
15:38
Σέντρα του Λαμπρόπουλου, ο Μακρής έπιασε την κεφαλιά και έκανε το 1-1, κόντρα στη ροή του παιχνιδιού.
15:38
38' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΡΟΙΑ
15:39
Ελάχιστα δευτερόλεπτα κράτησε η χαρά του ΟΦΗ. Ο Παυλίδης εκμεταλλεύτηκε την αμυντική αδράνεια του ΟΦΗ αμέσως μετά το γκολ και με πλασέ έδωσε ξανά το προβάδισμα στη Βέροια.
15:39
39' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΡΟΙΑ!
15:40
Μέσα σε ένα δίλεπτο η Βέροια κατάφερε ότι δεν είχε καταφέρει μέχρι τώρα, παρά τις ευκαιρίες και το αριθμητικό πλεονέκτημα. Ο Μπεν σούταρε αρχικά, με τον Καλτσά να σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα, μετά την απόκρουση του Λόρια.
15:46
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο
15:47
Η Βέροια προηγείται 3-1 του ΟΦΗ, που αγωνίζεται με δέκα παίκτες απ' το 30'.
16:04
46' Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Στην θέση του Κουτσιανικούλη, ο Κάλαϊτζιτς.
16:06
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
16:15
Η Βέροια έχει την πρωτοβουλία, χωρίς ευκαιρίες ακόμα το δεύτερο μισό του ματς
16:19
58' Σουτ του Μπεν, μπλοκάρει ο Λόρια
16:19
59' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΡΟΙΑ
16:20
Ατομική προσπάθεια του Μπεν, ο Λόρια αποκρούει αρχικά, όμως η μπάλα έφτασε ξανά στον επιθετικό της Βέροιας που έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα για το 4-1
16:21
61' Κίτρινη κάρτα στον Μπαργκάν για επικίνδυνο παιχνίδι
16:22
62' Πρώτη αλλαγή για τη Βέροια. Στη θέση του Μπαργκάν ο Κάμπορα
16:27
67' Κίτρινη κάρτα στον Βέρτζο για σκληρό μαρκάρισμα
16:28
68' Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Στη θέση του Τζορτζ, ο Μαραθιανός.
16:30
70' Δεύτερη αλλαγή για τη Βέροια. Στη θέση του Βεργώνη ο Άρτσε
16:32
18 τελικές συνολικά στο ματς η Βέροια, με τις 15 να είναι στο πρώτο ημίχρονο. Μόλις μια -αυτή του γκολ- ο ΟΦΗ.
16:36
76' Αλλαγή για την Βέροια. Ο Εσπάρθα στη θέση του Καλτσά
16:44
83' Σουτ του Εσπάρθα, μπλόκαρε ο Λόρια
16:45
80% η κατοχή υπέρ της Βέροιας
16:52
Τελευταίο σφύριγμα στο ματς.
16:53
Επιβλητική νίκη πανηγύρισε η Βέροια με 4-1 επί του ΟΦΗ των χιλίων προβλημάτων, που δεν κατάφερε να επανελθει απ' το σοκ της αφαίρεσης των βαθμών.