Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση της Κέρκυρας απέναντι στην Ξάνθη, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Περιγραφή NovaΣΠΟΡ FM 94.6.

16:56
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Κέρκυρας απέναντι στην Ξάνθη, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
17:00
Κρίσιμο ματς κυρίως για τους γηπεδούχους, που έχουν περισσότερη ανάγκη τους βαθμούς και για ψυχολογικούς λόγους, καθώς προέρχονται από δύο σερί ήττες.
17:01
Πιο άνετοι βαθμολογικά οι Ακρίτες, που όμως αγνοούν τη νίκη στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια τους.
17:09
Κέρκυρα (Μιχάλης Γρηγορίου): Σέτκους, Βενέτης, Ζορμπάς, Ναγιάρ, Καϊκούτ, Μαρκόφσκι, Σιόντης, Ντιμιτρόφσκι, Ανδρεόπουλος, Ζουμπουλάκης, Φάμπιο.
17:10
Στον πάγκο: Κουτζαβασίλης, Παρασκευαΐδης, Ρόχας, Κόντος, Χαβίτο, Χουμπούτια, Γεωργακόπουλος.
17:11
Ξάνθη (Ράζβαν Λουτσέσκου): Κυριακίδης, Μπέρτος Γουάλας, Σολτάνι, Βάλτερ Μπαλούφο, Βασιλακάκης, Παπαστεριανός, Φλίσκας, Καπετάνος, Λισγάρας, Καρυπίδης.
17:11
Στον πάγκο: Ζαρόπουλος, Λουσέρο, Ομπόντο, Κλέιτον, Κομεσίδης, Γούτας, Μπέλιτς.
17:15
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
17:19
Την αναμέτρηση διευθύνει ο Δασκαλόπουλος του συνδέσμου Κορινθίας.
17:19
Με βοηθούς τους Καρσιώτη (Κορινθίας), Πασχάλη (Ηπείρου) και 4ο τον Μήτσιο (Ηπείρου).
17:24
10' Η πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι για λογαριασμό της Ξάνθης!
17:26
Οι Ακρίτες έφυγαν στην αντεπίθεση, η μπάλα έφτασε στον Σολτάνι, που έπιασε το σουτ, αλλά ο Σιόντης παρενέβη και αποσόβησε τον κίνδυνο.
17:28
Μετά την εκτέλεση κόρνερ, ο Παπαστεριανός έκανε την προβολή, αλλά πέρασε άουτ.
17:33
16' To σουτ του Καπετάνου κατέληξε άουτ.
17:34
20' Εκτέλεση φάουλ από τον Ναγιάρ, έδιωξε με τις γροθιές ο Κυριακίδης.
17:43
29' Ο Παπαστεριανός παρατηρείται με κίτρινη κάρτα.
17:44
30' Ευκαιρία για την Κέρκυρα!
17:46
Ο Φάμπιο απείλησε από πλάγια θέση στην περιοχή, με το σουτ που δοκίμασε να περνά λίγο πάνω την αντίπαλη εστία.
17:54
39' O Γουάλας βλέπει την κίτρινη κάρτα.
17:57
43' Κίτρινη κάρτα και στον Μαρκόφσκι.
17:59
44' Ακόμα μία, αυτή τη φορά στον Καϊκούτ που χτύπησε με τον αγκώνα τον Λισγάρα.
18:00
45' Χωρίς καθυστερήσεις, ο Δασκαλόπουλος στέλνει τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια.
18:02
Μέτριο θέαμα στο πρώτο μέρος, δίχως κλασικές ευκαιρίες. 2-4 οι τελικές προσπάθειες, 51%-49% η κατοχή της μπάλας. Αρκετές δυνατές μονομαχίες στο τελευταίο δεκάλεπτο.
18:17
46’ Αλλαγή για την Ξάνθη: Ο Ομπόντο πέρασε στη θέση του Φλίσκα.
18:17
46' ¨Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
18:19
47' Το σουτ του Ζουμπουλάκη κατέληξε άουτ.
18:23
51' Κίτρινη κάρτα στον Ναγιάρ. Μικροένταση με τον Ομπόντο.
18:29
56' Αλλαγή για την Ξάνθη: Ο Κλέιτον πέρασε στη θέση του Βάλτερ.
18:32
Πρόβλημα με τον Λισγάρα για την Ξάνθη. Σφίγγει τα δόντια και συνεχίζει.
18:35
62' Επικίνδυνο σουτ του Ανδρεόπουλου, πέφτει στην γωνία του ο Κυριακίδης και διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ.
18:37
65' Αλλαγή για την Κέρκυρα: Ο Κόντος πέρασε στο ματς, αντί του Καϊκούτ.
18:38
66' Αλλαγή και για την Ξάνθη: Ο Λουσέρο πέρασε στη θέση του Παπαστεριανού.
18:41
70' Ευκαιρία για την Ξάνθη!
18:42
Ο Σολτάνι έκανε την σέντρα, με τον Καπετάνο να πιάνει την κεφαλιά, αλλά την μπάλα να περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
18:44
72' Άσχημα εκτελεσμένο φάουλ από τον Κλέιτον.
18:50
79' Κίτρινη κάρτα στον Βασιλακάκη.
18:50
79' Αλλαγή για την Κέρκυρα: Ο Χαβίτο πέρασε στη θέση του Ζορμπά.
18:52
80' Δοκάρι για την Ξάνθη!
18:53
Σε προσπάθεια του Κλέιτον η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι.
18:53
82' Κίτρινη κάρτα στον Καρυπίδη.
18:56
85' Το δυνατό σουτ του Σολτάνι κατέληξε άουτ.
18:58
86' Οι γηπεδούχοι φωνάζουν για χέρι του Γουάλας σε κεφαλιά του Μαρκόφσκι.
19:01
89' Αλλαγή για την Κέρκυρα: Ο Γεωργακόπουλος πέρασε στη θέση του Φάμπιο.
19:03
90' Πέντε λεπτά θα είναι ο χρόνος των καθυστερήσεων.
19:07
90+5' Λήξη της αναμέτρησης.