ΠΑΟΚ-Πλατανιάς

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Πλατανιά, στην Τούμπα.

17:08
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του ΠΑΟΚ με τον Πλατανιά.
17:08
Ένας ΠΑΟΚ που προέρχεται απ' το διπλό στη Λέσβο επί της Καλλονής, μετά από πολλή ένταση και περιπέτεια.
17:09
Αρκετός κόσμος στις εξέδρες της Τούμπας, ξεπερνούν τους 10-11.000
17:11
ΠΑΟΚ: Ιτάνζ, Κωνσταντινίδης, Κατσικάς, Βίτορ, Σκόνδρας, Μαντούρο, Περέιρα, Τζανδάρης, Σαλπιγγίδης, Μακ και Αθανασιάδης
17:11
Πλατανιάς: Ολιμπά, Ζαραδούκας, Ιτούα, Δημήτρης, Αποστολόπουλος, Τετέ, Αγκιλέρα, Τσουράκης, Μαχαμάτ, Γουνδουλάκης, Γιακουμάκης
17:12
Ιτάνζ κάτω απ' την εστία, δεξί μπακ ο Κωνσταντινίδης, αριστερά ο Σκόνδρας με ανάποδο πόδι (τραυματίας ο Ρατς τελικά), δίδυμο στο κέντρο της άμυνας οι Βίτορ, Κατσικάς. Μαντούρο και Τζανδάρης θα είναι στον άξονα (απόντες οι Τζιόλης, Κάτσε), δεξί χαφ ο Σαλπιγγίδης, στο αριστερό άκρο ο Μακ. Μπροστά θα βρίσκονται οι Κλάους και Περέιρα.
17:13
Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
17:14
Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ: Γιακουμής, Γκολάσα, Παπαδόπουλος, Κίτσιου, Ποζατζίδης, Νομπόα, Παπαγιαννόπουλος.
17:15
Στον πάγκο για τους Κρητικούς: Κοκκαλάς, Φιγκέιρα, Μπεριάν, Μενδρινός, Μπεντάκης, Τόρες, Μιλούνοβιτς
17:16
Σέντρα στο παιχνίδι
17:21
Καλά κλεισμένος στα πρώτα λεπτά ο Πλατανιάς, δεν αφήνει πολλά περιθώρια στον ΠΑΟΚ.
17:23
8' Ωραία κούρσα και ενέργεια του Μακ, αλλά η σέντρα του δεν ήταν η κατάλληλη δυνατή.
17:25
10' Λάθη στην άμυνα του Πλατανιά, με τον Κλάους να γίνεται κάτοχος της μπάλας, να κάνει το γύρισμα από κοντά, αλλά ο Ιτούα με δυσκολία έδιωξε σε κόρνερ προ του Σαλπιγγίδη.
17:30
Αυξάνει την πίεση του ο ΠΑΟΚ.
17:30
Κάθετη του Τζανδάρη για τον Κλάους, αυτός μεταξύ μικρής περιοχής και πέναλτι πιάνει το γυριστό, αλλά ο Ολιμπά το βγάζει (15')!
17:38
23' Γκολ για τον ΠΑΟΚ!
17:39
Αν και με το αριστερό, ο Σκόνδρας έβγαλε την... κατάλληλη σέντρα για τον Κλάους κι αυτός απ' το ύψος του πέναλτι με ξερό σουτ (με τη βοήθεια του δοκαριού) κάνει το 1-0 για τον ΠΑΟΚ!
17:46
31' Γυριστό σουτ υπό πίεση του Τετέ,δεν βρίσκει στόχο και η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.
17:49
Ο ΠΑΟΚ ελέγχει απόλυτα τον αγώνα και το σχετικά γρήγορο τέρμα του Αθανασιάδη έχει διώξει και το όποιο άγχος.
17:49
34' Πολύ καλή φάση για τον Πλατανιά! Στην αντεπίθεση οι Κρητικοί, βρήκαν ανοργάνωτη την άμυνα του ΠΑΟΚ, ο Γιακουμάκης σούταρε απ' το ύψος του πέναλτι, αλλά έπεσε ο Ιτάνζ και κράτησε ανέπαφη την εστία του.
17:56
41' Ευθύβολο σουτ του Σαλπιγγίδη, κοντράρει η μπάλα και φεύγει κόρνερ.
17:58
43' Ωραία ανάπτυξη του ΠΑΟΚ απ' τη δεξιά πλευρά, ο Τζανδάρης σε πρώτο χρόνο καθυστέρησε και στην εξέλιξη της φάσης το αδύναμο σουτ του Κωνσταντινίδη κατέληξε στην αγκαλιά του Ολιμπά.
18:00
Κίτρινη κάρτα στον Μαντούρο.
18:01
Λήξη του πρώτου μέρους.Στο 1-0 ο ΠΑΟΚ με το γκολ του Κλάους.
18:18
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
18:25
Τίποτα ιδιαίτερο μέχρι στιγμής στην επανάληψη, με τις δύο ομάδες απλώς να κυκλοφορούν την μπάλα.
18:25
52' Κίτρινη κάρτα στον Αποστολόπουλο για φάουλ στον Τζανδάρη.
18:27
54' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Μιλούνοβιτς παίρνει την θέση του Τσουράκη.
18:30
Πιο ζωηροί στο δεύτερο μέρος οι Κρητικοί, αλλά για την ώρα κρατάει άνετα το υπέρ του 1-0 ο ΠΑΟΚ.
18:32
58' Αδύναμο σουτ του Τετέ, μπλοκάρει άνετα ο Ιτάνζ.
18:32
59' Ο Μιλούνοβιτς κέρδισε τις κόντρες, έκανε το σουτ μέσα στην περιοχή του ΠΑΟΚ, αλλά με διπλή προσπάθεια ο Ιτάνζ το βγάζει.
18:34
61' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ! Ο Σαλπιγγίδης βγάζει υποδειγματικά για τον Περέιρα, αυτός γυρίζει στον Μακ, με τον Σλοβάκο από πλεονεκτική θέση να σημαδεύει άουτ!
18:35
62' Μέσα ο Γκολάσα, έξω ο Μαντούρο.
18:41
69' Μέσα ο Παπαγιαννόπουλος, έξω ο Κατσικάς που δείχνει να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.
18:44
72' Καλή στιγμή για τον Πλατανιά, με τον Γουνδουλάκη σε πρώτο χρόνο να σουτάρει, αλλά να μην βρίσκει στόχο και στη συνέχεια το σουτ του Γιακουμάκη να κοντράρει πάνω στα σώματα.
18:45
72' Μέσα ο Τόρες, έξω ο Γιακουμάκης για τους Κρητικούς.
18:49
Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης. Πάντα στο 1-0 ο ΠΑΟΚ με το γκολ του Κλάους.
18:50
77' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μπαίνει ο Νομπόα μέσα σε αποθέωση, βγαίνει ο Σαλπιγγίδης.
18:51
78' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Φιγκέιρα αντί Γουνδουλάκη.
18:53
80' Ενστικτωδώς ο Ολιμπά απομάκρυνε την μπάλα μετά από γύρισμα του Μακ κι ενώ αυτή είχε βρει σε σώμα παίκτη του Πλατανιά.
18:53
81' Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα.
18:59
87' Σουτ του Γκολάσα, μπλοκάρει ο Ολιμπά.
19:06
91' Ο Ολιμπά βγαίνει έγκαιρα και σταματάει τον Περέιρα που ήθελε να βγει τετ-α-τετ.
19:06
92' Σε ετοιμότητα ο Ιτάνζ μπλοκάρει την μπάλα στην εκτέλεση φάουλ του Πλατανιά που είχε φέρει όλο τον κόσμο στην περιοχή του ΠΑΟΚ.
19:06
93' Κίτρινη κάρτα στον Γκολάσα.
19:07
Λήξη του αγώνα. Ο ΠΑΟΚ παίρνει τη νίκη απέναντι στον Πλατανιά με σκορ 1-0, αν και δεν εντυπωσίασε με την απόδοσή του.