Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πανθρακικός-Λεβαδειακός, για την 20η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από τον Nova ΣΠΟΡ FM 94,6.

17:00
Καλησπέρας σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της εικοστής αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας ανάμεσα στον Πανθρακικό και τον Λεβαδειακό.
17:02
Μετά τις αναμετρήσεις για το Κύπελλο Ελλάδας, όπου κανείς απ' τους δύο δεν πανηγύρισε (ο Πανθρακικός ηττήθηκε 4-0 απ' τον ΟΦΗ και ο Λεβαδειακός έμεινε ισόπαλος 1-1 στην έδρα του Απόλλωνα Σμύρνης) οι δύο ομάδες θέλουν να επιστρέψουν στις νίκες εκεί που... το θέλουν περισσότερο, προκειμένου να απομακρυνθούν απ' την επικίνδυνη ζώνη.
17:03
Ας περάσουμε στις συνθέσεις των δύο ομάδων.
17:04
Πανθρακικός (Ρόκα): Αθανασιάδης, Μεχία, Μελίσσης, Ρομέου, Παπαγεωργίου, Έμποου, Ιγκόρ, Ντιγκινί, Τσουμάνης, Τζάνης, Ποτουρίδης.
17:04
Στον πάγκο οι: Πασχαλάκης, Ροτζέριο, Χαζομέρης, Μπάλδα, Μπαϊκαρά, Ζδράβος-Ρίζος, Ηλιάδης.
17:04
Λεβαδειακός (Παντελίδης): Σηφάκης, Μαχαίρας, Μάντζιος, Κώτσιος, Ζίτο, Βούκσεβιτς, Τόμας, Μιλοσάβλιεφ, Μιλιάζες, Γκόμεζ, Μπουσταμάντε.
17:04
Στον πάγκο οι: Στρατηλάτης, Σκέμπης, Μάγκας, Σοτέλο, Σάντσες, Πίντερ, Ορτέγκα.
17:07
Ο Πανθρακικός θα έχει νέα πρόσωπα στην σύνθεσή του, αφού την πρώτη τους παρουσία με την φανέλα της ομάδας κάνουν οι νεοαποκτηθέντες Μανού Μπάλντα, Στέλιος Ηλιάδης και Ροτζέριο Μάρτινς.
17:09
Οι δύο ομάδες θέλουν βαθμολογική ανάσα για να απομακρυνθούν απ’ τις θέσεις του υποβιβασμού, με τον σύλλογο της Θράκης να είναι αυτός που το θέλει περισσότερο, καθώς βρίσκεται στην 14η θέση με 18 βαθμούς.
17:11
Ο Λεβαδειακός βρίσκεται μια θέση παραπάνω με 21 βαθμούς, όμως σε περίπτωση νίκη θα φτάσει στο +8 απ' την ζώνη (όπως είναι μέχρι στιγμής η βαθμολογία).
17:12
Σε κακή κατάσταση το γήπεδο του Πανθρακικού, που έχει επιβαρυνθεί ιδιαίτερα απ' τα συνεχόμενα παιχνίδια.
17:14
Αξίζει να σημειωθεί πως την Τετάρτη, είχε αναβληθεί το ματς του Πανθρακικού με τον ΟΦΗ, λόγω της κατάστασης του γηπέδου, απ' την κακοκαιρία που επικρατούσε.
17:15
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Ανδρέας Παππάς (Αθηνών) με βοηθούς τους Μπαλτά (Αχαΐας) και Δημητριάδη (Μακεδονίας).
17:17
1' Σέντρα στο ματς
17:21
5' Εκτέλεση φάουλ του Τζάνη στην καρδιά της περιοχής του Λεβαειακού, απομακρύνει η άμυνα των φιλοξενούμενων
17:22
6' Καλή στιγμή για τον Πανθρακικό. Εκτέλεση φάουλ του Τζάνη από πλάγια, ο Ντιγκινί έπιασε την κεφαλιά, όμως η μπάλα πέρασε πάνω απ' τα δοκάρια.
17:27
10' Γύρισμα του Τσουμάνη από αριστερά, έδιωξε σε κόρνερ ο Κώτσιος, προ του Έμποου που ακολουθούσε
17:30
11' Καλή στιγμή για τον ΛεβαδειακόΜετά από καλό σουτ του Μάντζιου, ο Αθανασιάδης απέκρουσε ασταθώς. Η μπάλα έφτασε στον Ζίτο, όμως ο Ποτουρίδης έδιωξε σε κόρνερ. Πέναλτι ζήτησαν οι φιλοξενούμενοι.
17:31
Ο αγωνιστικός χώρος δεν βοηθάει τις δύο ομάδες να δημιουργήσουν, με τον Πανθρακικό να απειλεί κυρίως με στημένα στο πρώτο τέταρτο του ματς και τον Λεβαδειακό να έχει δείχνει πως πατάει καλύτερα στα τελευταία λεπτά.
17:34
18' Αδύναμο σουτ του Μπουσταμάντε, μπλοκάρει εύκολα ο Αθανασιάδης
17:35
19' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ!
17:37
Μετά από σέντρα του Παπαγεωργίου, ο Ιγκόρ έστρωσε σστον Ντιγκινί στο ύψος της μεγάλης περιοχής και αυτός με δυνατό σουτ έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους
17:48
30' Πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό: Στη θέση του Μαχαίρα που τραυματίστηκε περνάει ο Σκέμπης
17:51
Πολύ χαμηλός ο ρυθμός μετά την επίτευξη του σκορ.
17:52
35' Σουτ του Μάντζιου, σταμάτησε στην αγκαλιά του Αθανασιάδη
17:58
41' Σέντρα ο Τσουμάνης, έπιασε την κεφαλιά ο Ντιγκινί, όμως η μπάλα πέρασε αρκετά μακριά απ' τα δοκάρια του Σηφάκη
18:02
45' Μακρινό σουτ του Ζιτό, αρκετά ψηλότερα απ' την εστία του Αθανασιάδη
18:02
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων
18:04
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου
18:05
Ο Πανθρακικός κράτησε το προβάδισμα (1-0) με την κακή κατάσταση του αγωνιστικού χώρου να είναι ο μεγάλος αντίπαλος των δύο ομάδων.
18:22
46' Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδειακό.Στη θέση του Μιλοσάβλιεβ, ο Σοτέλο.
18:23
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο
18:30
51' Καλή στιγμή για τον Πανθρακικό. Εκτέλεση κόρνερ του Τζάνη, ο Παπαγεωργίου έπιασε την κεφαλιά όμως η μπάλα πέρασε άουτ.
18:30
Πιέζει για το δεύτερο γκολ ο Πανθρακικός.
18:31
53' Συνεχίζει την πίεση η ομάδα της Θράκης. Γυριστό σουτ του Ίγκορ, μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα πέρασε λίγο έξω απ' τα δοκάρια του Σηφάκη.
18:33
54' Πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο μισό για τον Λεβαδειακό. Κεφαλιά του Σοτέλο μέσα απ' την περιοχή, πέρασε άουτ.
18:33
55' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Ίγκορ μετά από μονομαχία με τον Κώτσιο
18:35
57' Ο Ιγκόρ βγήκε στο τετ α τετ με τον Σηφάκη, όμως η φάση σταμάτησε ως οφσάιντ
18:41
63'Ευκαιρία μετά από αρκετή ώρα στο ματς. Σουτ του Ιγκόρ, μπλόκαρε ο Σηφάκης.
18:47
68' Πρώτη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Τζάνη, ο Χασομέρης.
18:50
71' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Σουτ του Μάντζου, απομακρύνει ασταθώς ο Αθανασιάδης. Στην επαναφορά ο Σοτέλο σούταρε, όμως η μπάλα πέρασε άουτ.
18:51
53% η κατοχή, υπέρ του Πανθρακικού
18:54
76' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Σουτ του Ντιγκινό, πέρασε λίγο έξω απ' την εστία του Σηφάκη.
18:58
80' Τρίτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Βούκσεβιτς, ο Ορτέγκα.
19:01
83' Ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Σουτ του Παπαγεωργίου απ' τον άξονα, έδιωξε ο Σηφάκης σε κόρνερ
19:05
87' Δεύτερη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Βγαίνει ο Ντιγκινί και μπαίνει ο Ηλιάδης που κάνει το ντεμπούτο του στην Σούπερ Λίγκ.
19:10
90+2' Τρίτη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Μεχία ο Μπάλντα
19:12
Τέλος στο ματς.
19:13
Μεγάλη νίκη για τον Πανθρακικό (1-0) επί του Λεβαδειακού. Το γκολ του Ντιγκινί ήταν αυτό που έκρινε την αναμέτρηση.