Κέρκυρα (Μιχάλης Γρηγορίου): Σέτκους, Βενέτης, Σιόντης, Ντιμιντρόφσκι, Ανδρεόπουλος, Ναγιάρ, Χαβίτο, Καρντόζο, Κοντός, Ζορμπάς, Μαρκόφσκι Στον πάγκο: Κουτζαβασίλης, Παρασκευαΐδης, Κουμπούτια, Ρόχας, Καϊκούτ, Γεωργακόπουλος, Φάμπιο
Βέροια (Χοσέ Γκρανέρο): Καντιμοίρης, Αραγονές, Όστοϊτς, Μπράβο, Αμαραντίδης, Βεργώνης, Μπατιόν, Καλτσάς, Μπαργκάν, Μπεν, Παυλίδης Στον πάγκο: Τζινάρ, Κάμπορα, Ντουμίτρου, Γεωργιάδης, Μπαλάφας, Καταλά, Εσπάρθα
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Μιχάλης Κουκουλάκης
Ελάχιστος κόσμος στο γήπεδο
17:15
1' Σέντρα στο ματς
17:18
3' Τεράστια ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Χαβίτο σπάει την μπάλα στον Μαρκόφσκι και αυτός στέλνει σε κενή εστία την μπάλα άουτ.
17:20
5' ΓΚΟΛ, 1-0, η Κέρκυρα!
17:21
Ο Μαρκόφσκι αυτή τη φορά τα κατάφερε με μακρινό σουτ. Η μπάλα έσκασε και ξεγέλασε τον Καντιμοίρη και με την βοήθεια του δοκαριού κατέληξε στα δίχτυα.
17:23
8' Ευκαιρία για την Βέροια. Σουτ του Κόντου, ο Καντιμοίρης απομακρύνει.
17:30
15' Η Βέροια έχει ισοροπίσει
17:32
17' ΓΚΟΛ, 2-0, η Κέρκυρα!
17:33
Ο Κόντος έκανε το γύρισμα και ο Μαρκόφσκι με δεύτερη προσπάθεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
17:38
22΄ΓΚΟΛ, 3-0, η Κέρκυρα
17:38
Ο Χαβίτο εκτελεί φάουλ και ο Βεργώνης στέλνει με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
17:41
26' Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ωραίο γύρισμα του Κόντου, ο Αμαραντίδης διώχνει την τελευταία στιγμή.
17:48
34' Δυνατή βροχή αυτή την ώρα, με αποτέλεσμα να πέσει ο ρυθμός.
17:54
40' Πλασέ του Ζορμπά η μπάλα άουτ.
18:01
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
18:01
Η Κέρκυρα προηγείται 3-0 απέναντι στην Βέροια.
18:17
46' Διπλή αλλαγή για την Βέροια. Μπαλάφας και Ντουμίτρου στο ματς στις θέσεις των Παυλίδη και Όστοϊτς.
18:17
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
18:18
46' Μεγάλη ευκαιρία για την Βέροια. Ωραία ενέργεια του Καλτσά, αλλά το σουτ από πλάγια θέση φεύγει άουτ.
18:19
47' Νέα ευκαιρία για την Βέροια. Πλασέ του Μπαλάφα, η μπάλα πάνω απ' την εστία.
18:24
52' Ευκαιρία για την Κέρκυρα. Σουτ του Μαρκόφσκι, ο Καντιμοίρης διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.
18:31
59' Φάση για τη Βέροια. Σουτ του Καλτσά, διώχνει ο Σέτκους.
18:33
60' Μεγάλη ευκαιρία για την Βέροια. Ο Βεργώνης παίρνει την κεφαλιά και ο Σέτκους διώχνει πολύ δύσκολα.
18:34
62' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Παρασκευαΐδης στην θέση του Ναγιάρ.
18:36
64' Κίτρινη κάρτα στον Αμαραντίδη.
18:39
67' Κίτρινη κάρτα στον Μαρκόφσκι.
18:48
76' Αλλαγή για την Βέροια. Στη θέση του Μπεν πέρασε ο Κάμπορα.
18:52
80' Κίτρινη κάρτα στον Σιόντη
18:54
82' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Καϊκούτ στη θέση του Μαρκόφσκι.
18:57
85' ΓΚΟΛ, 4-0, η Κέρκυρα με τον Κόντο!
19:00
88' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Στη θέση του Ζορμπά πέρασε ο Κουμπούτια.
19:05
90+2 Τέλος της αναμέτρησης
19:05
Η Κέρκυρα επικράτησε 4-0 απέναντι στην Βέροια
19:05
Ο Μαρκόφσκι πέτυχε δύο γκολ (5, 17’), ο Βεργώνης με αυτογκόλ έκανε το 3-0 (22’) και ο Κόντος στο 85’ έγραψε το τελικό αποτέλεσμα.