Ενώ, από την άλλη, οι Περιστεριώτες θέλουν να πλασαριστούν στις θέσεις των play-offs.
Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Στεφανάκος, Κούσας, Μπεχεράνο, Άλβες, Κάπελ, Γοδόι, Σκαραμοτσίνο, Βιγιαφάνες, Μαρτίνες, Ετζεγκέλε, Φωτάκης Στον πάγκο: Κολοβούρης, Κουτρομάνος, Κέβιν,Ρουσκουγιέδα, Μαλεζάς, Λάζαρ, Βασιλείου
Ατρόμητος (Ρικάρντο Σα Πίντο): Γκορμούνοφ, Κατσουράνης, Κούρος, Αγκουαζί, Φυτανίδης, Μπρίτο, Ναπολεόνι, Κιβρακίδης, Δημούτσος, Ούμπιντες, Πίτου Γκαρσία Στον πάγκο: Τσενάμο, Γεωργίου, Παπάζογλου, Νάστος, Μπάλλας, Μαρσελίνιο, Λαζαρίδης
17:10
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Γιώργος Δασκαλόπουλος
17:20
1' Έναρξη της αναμέτρησης
17:21
1΄ ΓΚΟΛ, 1-0, ο Ατρόμητος!
17:22
Γύρισμα του Κούρου από τα αριστερά και ο Ούμπιντες με ψύχραιμο πλασέ ανοίγει το σκορ μόλις στο 11ο δευτερόλεπτο.
17:22
Ο απόλυτος αιφνιδιασμός από τους Περιστεριώτες.
17:27
7' Φάση για τον Ατρόμητο. Ο Μπρίτο επιχειρεί το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω απ'την εστία.
17:30
9' Δοκάρι για τον Παναιτωλικό! Ο Φωτάκης κάνει μακρινό σουτ, η μπάλα κοντράρει, βρίσκει στο δοκάρι κι εν συνεχεία καταλήγει στα χέρια του Γκορμπούνοφ.
17:31
11' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Φαλτσαριστό σουτ του Κάπελ, η μπάλα λίγο άουτ.
17:36
17' Κίτρινη κάρτα στον Σκαραμοτσίνο.
17:42
22' Έχει ανεβάσει την πίεσή του ο Παναιτωλικό τα τελευταία λεπτά.
17:47
27' Κίτρινη κάρτα στον Βιγιαφάνες
17:48
27' ΓΚΟΛ, 1-1, ο Παναιτωλικός!
17:49
Έπειτα από μία φάση, που τράβηξε αρκετή ώρα μέχρι να ληφθεί η οριστική απόφαση. Ο Κούσας έχει πάρει την κεφαλιά, ο Γκορμπούνοφ μπλοκάρει, όμως η μπάλα έχει περάσει την γραμμή.
17:49
Πολλά νεύρα ανάμεσα στους παίκτες.
17:51
30' ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΤΕΡΜΑ ΤΩΝ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ. Ο βοηθός επιμένει πως η μπάλα δεν πέρασε, αν και το ριπλέι δεν φαίνεται να τον δικαιώνει.
18:00
40' Ο Ατρόμητος έχει ισορροπήσει και έχει κερδίσει μέτρα.
18:04
44' Μακρινό σουτ του Μαρτίνες, η μπάλα "κολλάει" στο χορτάρι και καταλήγει στα χέρια του Γκουρμπούνοφ.
18:06
Δύο λεπτά καθυστερήσεων.
18:08
45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
18:08
Ο Ατρόμητος προηγείται 1-0 στο Αγρίνιο, χάρη στο τέρμα του Ούμπιντες από το 11ο δευτερόλεπτο.
18:28
46' Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Λαζαρίδης αντί Αγκουαζί και Παπάζογλου στη θέση του Μπρίτο.
18:28
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
18:30
48' Κίτρινη κάρτα στον Κιβρακίδη
18:31
48' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Η μπάλα φτάνει στον Σκαραμοτσίνο, που κάνει το σουτ, αλλά ο Γκουρμπούνοφ διώχνει!
18:37
54' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Γύρισμα του Μαρτίνες, αλλά ο Κάπελ στέλνει την μπάλα άουτ με κεφαλιά και τον Γκουρμπούνοφ εκτός θέσης.
18:40
57' Φάση για τον Ατρόμητο. Ατομική ενέργεια και σουτ από τον Ναπολεόνι, η μπάλα άουτ.
18:42
59' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Κάπελ πιάνει το σουτ η μπάλα κοντράρει και Γκουρμπούνοφ μπλοκάρει.
18:44
61' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Σκαραμοτσίνο πέρασε ο Κέβιν.
18:48
65' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Λάζαρ στη θέση του Βιγιαφάνες.
18:58
74' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Βασιλείου στη θέση του Φωτάκη.
18:59
77΄ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπάλλας στη θέση του Πίτου Γκαρσία.
19:03
81' Πλασέ του Κάπελ, μπλοκάρει ο Γκορμπούνοφ.
19:07
84' Επικίνδυνο σουτ του Γοδόι, η μπάλα λίγο άουτ!
19:09
86' Κίτρινη κάρτα στον Βασιλείου.
19:11
88' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Κεφαλιά του Μπεχεράνο, διώχνει πάνω στην γραμμή ο Κιβρακίδης.
19:13
90' Δοκάρι για τον Παναιτωλικό. Μακρινό σουτ του Γοδόι, η μπάλα στο δοκάρι και άουτ!
19:14
90+2' ΓΚΟΛ, 1-1, ο Παναιτωλικός!
19:15
Ο Μπεχεράνο στέλνει την μπάλα στα δίχτυα έπειτα από γύρισμα του Ετζεγκέλε!
19:16
90+3' Τέλος της αναμέτρησης!
19:31
Με το γκολ του Μπεχεράνο στο 90+2' ο Παναιτωλικός κατάφερε να αποφύγει την ήττα απέναντι στον Ατρόμητο και να πάρει έναν παλικαρίσιο βαθμό, 1-1.
19:31
Οι Περιστεριώτες είχαν προηγηθεί μόλις στο 11ο δευτερόλεπτο με τον Ούμπιντες, όμως δεν άντεξαν την πίεση που δέχτηκαν σε όλη την διάρκεια του ματς.