Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΣ Γιάννινα απέναντι στην Κέρκυρα.
Σε ανοδική πορεία θέλουν να παραμείνουν οι δύο ομάδες και να απομακρυνθούν ακόμη περισσότερο από την επικίνδυνη ζώνη.
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης):Βελλίδης, Στρούνα, Μανιάς, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Ριβέρα, Τσουκαλάς, Ίλιτς, Μπέριος, Τσάβες, Ναδάλες Στον πάγκο: Σωτηρίου, Κοροβέσης, Ντάσιος, Σκόνδρας, Σαπαλίδης, Γιάκος, Χαρίσης
Κέρκυρα (Μιχάλης Γρηγορίου):Κουτζαβασίλης, Βενέτης, Γκόμες, Καρντόσο, Μαρκόφσκι, Κρητικός, Κόντος, Χαβίτο, Ντιμιτρόφσκι, Ντιόγκο, Λεάλ Στον πάγκο: Σέτκους, Ζορμπάς, Καϊκούτ, Σιόντης, Κουμπούτια, Ανδρεόπουλος, Φάμπιο
17:13
Διαιτητής: Ιωάννης Καμπαξής
17:16
1' Έναρξη της αναμέτρησης
17:25
9' Έπιασε βροχή γεγονός που επιβαρύνει ακόμη περισσότερο τον αγωνιστικό χώρο.
17:30
14' ΓΚΟΛ, 1-0, η Κέρκυρα!
17:31
Ο Μαρκόφσκι γίνεται αποδέκτης της μπάλας μέσα στην περιοχή, ανοίγει στον Χαβίτο που πλασάρει στην κενή εστία.
17:37
21' Η Κέρκυρα στην πρώτη της φάσης άλλαξε τα δεδομένα στο ματς και πλέον ελέγχει την κατάσταση.
17:45
28' Eυκαιρία για τον ΠΑΣ. Κοντινό σουτ του Τσάβες, μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.
17:46
30' Φάση για τον ΠΑΣ. Σουτ του Μανιά μέσα από την περιοχή, η μπάλα λίγο πάνω απ' την εστία.
17:49
33' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Σουτ βολέ του Τσουκαλά, ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.
17:59
42' Ο ΠΑΣ πιέζει στα τελευταία λεπτά
18:01
45' ΓΚΟΛ, 1-1, ο ΠΑΣ με τον Ίλιτς!
18:01
Αναστάτωση στην άμυνα της Κέρκυρας, ο Ίλιτς με κοντινό πλασέ ισοφαρίζει.
18:02
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
18:03
ΠΑΣ και Κέρκυρα είναι ισόπαλοι 1-1
18:22
46' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Φάμπιο στη θέση του Λεάλ.
18:22
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
18:31
54' Δεν έχει ρυθμό το ματς
18:33
57' Κίτρινη κάρτα στον Ντιμιτρόφσκι.
18:40
64' Φάση για τον ΠΑΣ. Εκτέλεση φάουλ του Ίλιτς, η μπάλα περνάει απ'όλους και φεύγει άουτ.
18:43
67' Σουτ του Τσάβες από το ύψος της περιοχής, η μπάλα άουτ.
18:46
70' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Κεφαλιά του Μανιά, ο Κουτζαβασίλης πετάγεται και διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.
18:48
72΄ Νέα φάση για τον ΠΑΣ. Κεφαλιά του Τσάβες, η μπάλα φεύγει δίπλα απ'την εστία.
18:49
73΄ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Καϊκούτ στη θέση του Κόντου.
18:50
74' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Στη θέση του Ριβέρα πέρασε ο Κοροβέσης.
18:56
80' ΓΚΟΛ, 2-1, ο ΠΑΣ!
18:56
Ο Μανιάς με κοντινό σουτ έκανε το 2-1 έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.
18:58
82' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Χαρίσης αντί του Τσάβες
18:58
83' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Σιόντης στη θέση του Καρντόσο.
19:07
89' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Ντάσιος στη θέση του Ριβέρα
19:08
90+2' Πέναλτι για τον ΠΑΣ
19:09
Ο αμυντικός της Κέρκυρας ανέτρεψε τον Κοροβέση.
19:09
90+3' Ο Κουτζαβασίλης νίκησε τον Κοροβέση.
19:22
90+4' Τέλος της αναμέτρησης
19:22
Ο ΠΑΣ παίρνει τη νίκη με 2-1 απέναντι στην Κέρκυρα
19:22
Ίλιτς και Μανιάς οι σκόρερ της ομάδας του Πετράκη, που τούμπαρε το ματς έπειτα από το γκολ του Χαβίτο.