Παρί-Τσέλσι

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση της Παρί κόντρα στην Τσέλσι στο Παρίσι, για το πρώτο μεταξύ τους ματς της φάσης των «16» του Champions League.

21:19
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Παρί κόντρα στην Τσέλσι στο Παρίσι, για το πρώτο μεταξύ τους ματς της φάσης των «16» του Champions League.
21:19
Οι δύο ομάδες είχαν συναντηθεί και πέρσι (στα προημιτελικά) με τους Άγγλους να παίρνουν την πρόκριση.
21:20
Αυτός είναι ο λόγος που το "Παρκ ντε Πρενς" αναμένεται να... καίει σήμερα, αφού οι παίκτες του Λοράν Μπλαν ψάχνουν για εκδίκηση.
21:26
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
21:26
Παρί (Λοράν Μπλαν): Σιρίγκου, Τιάγκο Σίλβα, Μαρκίνιος, Μάξουελ, Φαν ντερ Βιλ, Νταβίντ Λουίζ, Ματουϊντί, Βεράτι, Λαβέτσι, Ιμπραΐμοβιτς, Καβάνι
21:26
Στον πάγκο: Ντουσέ, Καμαρά, Μπάεμπεκ, Ντιν, Ραμπιό, Παστόρε, Κιμπεμπέ
21:26
Τσέλσι (Ζοσέ Μουρίνιο): Κουρτουά, Τέρι, Κέιχιλ, Αθπιλικουέτα, Ιβάνοβιτς, Μάτιτς, Φάμπρεγας, Ραμίρες, Γουίλιαν, Αζάρ, Κόστα
21:27
Στον πάγκο: Τσεχ, Φιλίπε Λουίς, Τσούμα, Όσκαρ, Ντρογκμπά, Ρεμί, Κουαδράδο
21:27
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Κουνέιτ Τσακίρ (Τουρκία).
21:44
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
21:47
1' Έναρξη της αναμέτρησης
21:55
10' Αρκετά συντηρητικό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες στα πρώτα λεπτά.
21:58
11΄Διπλή ευκαιρία για την Παρί. Κεφαλιές από Ματουϊντί και Ιμπραΐμοβιτς με τον Κουρτουά να μαζεύει, στην προσπάθεια του Σουηδού, την μπάλα.
22:06
20΄Η Παρί έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων
22:17
29' Ωραίο γέμισμα του Φάμπρεγας, έπειτα από στημένη φάση, ο Σιρίγκου προλαβαίνει και διώχνει
22:21
34΄Μεγάλη ευκαιρία για την Παρί. Κόρνερ του Λαβέτσι, ο Καβάνι παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και ο Κουρτουά με εξαιρετική επέμβαση διώχνει.
22:23
36' ΓΚΟΛ, 1-0, η Τσέλσι με τον Ιβάνοβιτς!
22:26
Εξαιρετικό τακουνάκι του Αζάρ, έπειτα από κακή σέντρα του Τέρι, η μπάλα φτάνει στον Ιβάνοβιτς που με κοντινή κεφαλιά ανοίγει το σκορ.
22:30
43' Προσπαθεί να πιέσει η Παρί, αλλά δεν βρίσκει χώρους
22:32
45' Φάση για την Παρί. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ιμπραΐμοβιτς, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία της Τσέλσι.
22:32
45+1’ Τέλος πρώτου ημιχρόνου
22:58
54' ΓΚΟΛ, 1-1, η Παρί!
22:59
Εξαιρετική σέντρα του Ματουϊντί από τα αριστερά, ο Καβάνι αφύλαχτος στην καρδιά της περιοχής βάζει με κεφαλιά φωτιά στο "Παρκ ντε Πρενς"
23:02
60' Τεράστια χαμένη διπλή ευκαιρία για την Παρί. Ο Ιμπραΐμοβιτς δεν μπορεί να νικήσει από τετ-α-τετ τον Κουρτουά και στη συνέχεια της φάσης ο Λαβέτσι βλέπει το πλασέ του να κοντράρει στα σώματα.
23:08
66' Κίτρινη κάρτα στον Ιβάνοβιτς
23:09
66΄Φάση για την Παρί. Κεφαλιά του Νταβίντ Λουίζ, διώχνει σε κόρνερ με ακροδάχτυλα ο Κουρτουά.
23:15
73' Κίτρινη κάρτα στον Φάμπρεγας
23:21
79' Κίτρινη κάρτα στον Βεράτι
23:21
79' Αλλαγή για την Τσέλσι. Ο Κουαδράδο αντί του Γουΐλιαν.
23:23
80' Μεγάλη ευκαιρία για την Παρί. Φοβερή ενέργεια του Καβάνι, όμως το σουτ του φεύγει λίγο άουτ.
23:23
81' Αλλαγή για την Παρί. Στη θέση του Λαβέτσι πέρασε ο Παστόρε
23:26
83' Αλλαγή για την Τσέλσι. Ο Όσκαρ στη θέση του Φάμπρεγας.
23:33
Καθυστερήσεις στο ματς
23:34
90+2΄Μεγάλη ευκαιρία για την Παρί. Κεφαλιά του Ιμπραΐμοβιτς, διώχνει ο Κουρτουά.