Παρακολουθήστε σε real time την πρώτη αναμέτρηση της Βασιλείας με την Πόρτο για τους «16» του Champions League.

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Βασιλεία και την Πόρτο.
Η ενδεκάδα της Βασιλείας: Βάτσλικ, Σάμουελ, Σούχι, Σάφαρι, Ζουφί, Φ. Φράι, Ελνενί, Τζάκα, Στρέλλερ, Γκάσι, Γκονζάλες
Η ενδεκάδα της Πόρτο:Φαμπιάνο, Ντανίλο, Μαϊκόν, Μαρκάνο, Άλεξ Σάντρο, Κασεμίρο, Μπραχίμι, Ερέρα, Όλιβερ Τόρρες, Τζάκσον Μαρτίνες, Τέγιο
Στον πάγκο για τη Βασιλεία: Βαϊλάτι, Ντεγκέν, Αζέτι, Ντελγάδο, Χαμουντί, Καλά, Εμπολό
21:37
Στον πάγκο για την Πόρτο:Έλτον, Μάρτινς Ίντι, Εβάντρο, Ρούμπεν Νέβες,Κιντέρο, Αμπουμπακάρ, Κουαρέσμα
21:37
Διαιτητής της συνάντησης ο Μαρκ Κλάτενμπουργκ, η θερμοκρασία στο Σεντ Γιάκομπς Παρκ στον 1 βαθμό Κελσίου, αυτή την ώρα.
21:45
1' Σέντρα αγώνα
21:51
Η Πόρτο είναι αυτή που φαίνεται να έχει αναπτύξει μια πρωτοβουλία
21:56
11' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ
21:58
11' Ο Φάμπιαν Φράι, βγάζει υπέροχη πάσα στον Γκονζάλες, που καταφέρνει να κοντρολάρει ανάμεσα από τους δύο στόπερ και πέφτωντας πλασάρει για να κάνει το 1-0.
22:04
18' Εκτέλεση φάουλ του Τέγιο, κεφαλιά από τον Κασεμίρο, μπλοκάρει ο Βάτσλικ
22:05
20' Σουτ του Ντανίλο, δύσκολα σε κόρνερ ο Βάτσλικ στην αριστερή γωνία. Ο Τέγιο εκτελεί, η κεφαλιά του Κασεμίρο στο πρώτο δοκάρι έξω.
22:07
22' Κίτρινη κάρτα στον Φράι
22:10
24' Αναγκαστική αλλαγή για την Βασιλεία, με τον Νταβίντε Κάλλα, να μπαίνει στη θέση του Παραγουανού σκόρερ του αγώνα, Ντερλίς Γκονζάλες
22:13
29' Κίτρινη κάρτα στον Κασεμίρο, για μαρκάρισμα στον Γκάσι
22:16
31' Πιέζει η Πόρτο, που ζητάει πέναλτι σε ανατροπή του Τζάκσον Μαρτίνεζ από τον Σάμουελ και μάλλον δικαίως φωνάζουν οι "Δράκοι"...
22:21
36' Κίτρινη κάρτα στον Ελνενί για το μαρκάρισμα. Κιτρινίστηκε και ο Τόρες γιατί ζήτησε την κάρτα για τον αντίπαλο του.
22:28
43' Πάσα του Όλιβερ Τόρρες στον Μπραχίμι, σουτάρει, μπλοκάρει ο Βάτσλικ
22:30
45' Κόρνερ για την Πόρτο
22:30
45' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις
22:35
45+4' Τέλος πρώτου μέρους
22:36
Με το γκολ του Ντερλίς Γκονζάλες η Βασιλεία προηγείται 1-0 της Πόρτο, που ζητάει πέναλτι σε ανατροπή του Μαρτίνεζ από τον Σάμουελ και τα παράπονα της γι' αυτή τη φάση έχουν βάση.
22:51
46' Έναρξη β' μέρους
22:51
46' Κίτρινη κάρτα στον Βάλτερ Σάμουελ
22:52
48' Κόρνερ για την Πόρτο
22:53
48' ΓΚΟΛ Η ΠΟΡΤΟ ΚΑΣΕΜΙΡΟ, ωστόσο δεν θα μετρήσει
22:56
Το γκολ μετά από υπόδειξη του βοηθού του Κλάτενμπεργκ δεν μετράει, καθώς δύο παίκτες παρεμπόδιζαν τον τερματοφύλακα της Βασιλείας
23:01
52' Κόρνερ η Πόρτο απομακρύνει η άμυνα
23:02
57' Κίτρινη στον Γκάσι
23:04
59' Ο Τέγιο σουτάρει, στην κλειστή γωνία του Βάτσλικ που διώχνει σε κόρνερ
23:06
61' Ο Κουαρέσμα αντί του Μπραχίμι
23:07
62΄ Κίτρινη κάρτα στον Σούχι που χάνει το επόμενο ματς
23:08
63' Ο Εμπολό στη θέση του Στρέλλερ
23:10
65' Ο Τέγιο τροφοδοτεί τον Μαρτίνεζ που χάνει τη μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση, πλασάροντας πάνω από την εστία
23:10
65' Κόρνερ για την Πόρτο
23:13
68' Τζάκσον Μαρτίνεζ για τον Κουαρέσμα, αυτός σουτάρει πάνω από τα δοκάρια
23:14
68' Ρούμπεν Νέβες αντί Όλιβερ Τόρρες
23:16
1-12 οι τελικές, 0-7 τα κόρνερ, αλλά το σκορ στο 1-0 για τη Βασιλεία
23:19
74΄Σουτάρει ο Ερέρα, μπλοκάρει ο Βάτσλικ
23:23
78' Πέναλτι για Πόρτο, το κάνει ο Σάμουελ.
23:24
78' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΡΤΟΟ Ντανίλο εκτελεί εύστοχα και ισοφαρίζει.
23:28
83' Αλλαγή για την Βασιλεία, Χαμουντί στη θέση του Γκάσι. Λίγο πριν Κιντέρο στη θέση του Τέγιο για την Πόρτο.
23:35
90' Tέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις
23:38
93' Κόρνερ για Πόρτο
23:40
94' Τέλος αγώνα ΒΑΣΙΛΕΙΑ-ΠΟΡΤΟ 1-1. Ο Γκονζάλες το 1-0 στο 11'. ο Ντανίλο ισοφάρισε με πέναλτι στο 79'. Καλό βράδυ